999 rezultate për

sopotit

Mijallkov-Jankullovskës: Shqiptarët e "Sopotit" janë të pafajshëm Update - Shefi i policisë sekrete në Maqedoni, Sasho Mijallkov, pranon se të burgosurit për rastin e "Sopotit", janë të
Dhunë në Shkumbini-Sopoti, trajneri përfundon në spital Dhuna në futbollin shqiptar nuk di të ndalet. Ngjarja e radhës ka ndodhur në Peqin, pas takimit Shkumbini–Sopoti që përf
Promovohet libër për "Masakrën e Sopotit" Shoqata e Shkrimtarëve "Feniks", e cila vepron në Preshëve, Bujanovc dhe Medvegjë ka promovuar librin me karakter histor
Rasti i Sopotit ende i pazgjidhur Zgjatja e vendimit gjyqësor për rastin e Sopotit ka sjellë stres, pasiguri dhe probleme shëndetësore tek të akuzuarit. P
Ndërron jetë njëri nga të akuzuarit e rastit të Sopotit Ka ndërruar jetë pas një sulmi në zemër një nga të akuzuarit të rastit të Sopotit të Kumanovës. Samet Limani, 43 vjeç ng
"Sopoti", Komandant "Shpati" pranon të dëshmojë Deputeti i BDI-së Hajrulla Misini, i njohur gjatë luftës me pseudonimin Komandant "Shpati" do të dëshmojë për rastin e S
Anulohet vendimi per te denuarit e arratisur te Sopotit Gjykata e Apelit në Shkup, pas ankesës së palës mbrojtëse për 7 të dënuarit e ra
Rasti i Sopotit deshtim politik i partive shqiptare Avdil Jakupi i njohur si Komandant Çakalla i cili për momentin është i burgosur në burgun e I
Ali Ahmeti viziton kater te liruarit e Sopotit Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti të martën do të qëndrojë pranë familjeve të Sopoti
Gjykata e Apelit ka vendosur rigjykim edhe per te akuzuarit e tjere te Sopotit Gjykata e Apelit ka vendosur sot rigjykim e procesit gjyqësor edhe për shtatë të dënuarit e tje
Ademi komenton rastin e te denuarve shqiptare te Sopotit Zëvendëskryeministri Abdilaqim Ademi i ka hedhur poshtë njoftimet të shtunën për gjoja pre
Rasti i Sopotit kthehet ne rigjykim Kthehet në rigjykim rasti i Sopotit për këtër të dënuarit Sulejman Sulejmani, Samet Lutfiu
Anashkalohet rasti i Sopotit dhe moszbatimi i ligjit per amnisti Deputeti i BDI-së Adnan Jashari shprehu revoltën për mos përfshirjen e rastit të Sopotit dhe mo
Te denuarit e Sopotit nderprene greven e urise Të burgosurit e rastit ‘Sopoti’ sot ndërprenë grevën e urisë. Njëri nga t&eum
Rendohet gjendja shendetesore e te burgosurve te Sopotit Gjendja shëndetësore e të burgosurve për rastin e Sopotit është rënduar shumë. A
Gjykata e Apelit nuk e kumton vendimin per rastin e Sopotit Ende nuk dihet se cili është vendimi i gjykatës së Apelit në Shkup për rastin ‘Sopot
Komiisoni per rastin e Sopotit: Kishte shkelje te drejtave te njeriut Komisioni parlamentar që mori për shqyrtim rastin e Sopotit, vërtetoi shkelje të të drejtave dh
Rasti i Sopotit, serish shtyhet seanca gjyqesore ndaj Zenel Klaiqit Në Gjykatën e Apelit është shtyrë për të katërtën herë seanca gjyq&eum
Pazarllek me rastin e Sopotit Nëse deri të premten komisioni anketues për mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të njeriut, nuk
Rasti i Sopotit, shtyhet seanca gjyqesore Seanca në Gjykatën e Apelit për Zenel Klaiqin dhe gjashtë bashkëfshatarët e tij që ja