999 rezultate për

sonit

Kurti nuk mund të kandidojë për deputet, reagon Instituti i Drejtësisë Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese ua pamundëson Albin
Vrasja në Prishtinë, policia shpall në kërkim shtetasin turk (FOTO LAJM) Shtetasi turk Atila Yaldirim (1967) është vënë në kërkim nga Policia e Kosovës për shkak të dyshimeve për vrasjen e krye
Serbia liron personin që e arrestoi para dy javësh, Kosova kërkon edhe lirimin e personit tjetër Ministria e Punëve të Jashtme ka njoftuar se Serbia ka liruar Agim Gjocajn, i cili ishte arrestuar para dy jave në mënyr
La pas katër fëmijë, vëllai i Vilsonit përlot rrjetin: Na këputët shpirtin Familja e Vilson Çutaj ka hapur dyert e mortit, pasi sot do të përcjellin të birin në banesën e fundit. Në një status
Sëmundja e rëndë i merr jetën personit të parë që mposhti HIV/AIDS Personi i parë i kuruar nga virusi HIV – Timothy Ray Broën – ka vdekur nga kanceri. Broën, i cili është njohur edhe si “
HOROSKOPI/ Problemi nuk qëndron tek ju në dashuri, faji është i personit tjetër Dashi Ata që janë vetëm nuk duhet të druhen dhe nuk duhet të mendojnë se janë të pafat, vetëm sepse mbështeten tek nj
Getoar Selimi i jep lamtumirën personit të afërt të familjes! (FOTO LAJM) Një ditë e trishtë duket të jetë kjo e sotmja për familjen e Getoar Selimit, i cili ka lajmëruar nëpërmjet një Instastor
Bridhte lart e poshtë me armë në brez, vlonjati e pëson keq Policia e Vlorës ka finalizuar operacionin e koduar "FAST" duke arrestuar një 36-vjeçar, me precedent të theksuar krimin
Maradona në zi, koronavirusi i merr jetën personit të afërm Raul Machuca, kunati i Diego Armando Maradona,humbi betejën me koronavirusin në moshën 77 vjeçare pas njëzet ditësh në k
Dedikim prekës, Nora Malaj i jep lamtumirën personit të dashur të familjes (FOTO LAJM) Për ish-deputetn e LSI-së, Nora Malaj, kjo është një ditë zie pasi ka humbur vjehrrin, që për të ishte si një baba i dyt
Zgjidh një hënë dhe mëso tipin e personit me të cilin do të dashurohesh Aq sa përpiqemi të jemi njerëz normal dhe të pavarur nga bota, në fund të fundit, të gjithë ëndërrojmë të gjejmë shokun
Gjendet një person i pajetë në Kavajë Një person është gjetur i pajetë në Kavajë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin e pe
Kjo foto po vlerësohet më e mira e pandemisë Kjo fotografi po vlerësohet si më e mira e epokës së pandemisë Covid-19. Një qytetar britanik e ka takuar rastësisht
Mrekulli në Shkup, i ka dhënë frymë gojë më gojë personit me Covid19 dhe nuk është infektuar Në Maqedoni ka ndodhur një mrekulli e vërtetë. Kjo ka ndodhur në burgun hetues të Shkupit, ku para një jave (8 prill) nd
Nata e dytë në kujdes intensiv, si paraqitet gjendja e Boris Johnson BBC, referuar zëdhënësit te Johnsonit raporton sot se gjendja e tij “është stabile” dhe po ashtu edhe parametrat e fryme
Komuniteti mysliman vendos si do të pastrohen kufomat e të infektuarve me koronavirus (FOTO LAJM) Bashkësia Islame e Kosovës, ka marrë një vendim lidhur me pastrimin e kufomave të personave që humbin jetën nga koronavi
Arratiset një person nga burgu Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se të dielën pasdite një i burgosur ka ikur nga burgu i Dubravës. I burgo
U ndanë për një mesazh, si mori fund martesa 12-ditëshe e Pamela Andersonit Pamela u martua për të pestën herë dhe kjo martesë i zgjati vetëm 12 ditë. Pamela Anderson në fillim të këtij viti ës
Bëri "kërdinë" në Elbasan, dalin pamjet e personit që përplasi tri makina për t'i ikur policisë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë mëngjesit të sotëm në Elbasan. Nga ngjarja kanë mbetur tre të plagosur. Policia
McGregor kërkon sfidë të re, pret fituesin e Khabibit e Fergusonit Rreth 1 vit e gjysëm më parë, McGregor u ndesh me Khabib Nurmagomedov ku triumfoi boksieri nga Degestani. Së fundmi,