999 rezultate për

solli

Një vit Maqedoni e Veriut! Çfarë i solli "Veriu", IRJM-së? Më 11 janar u bënë një vit që kur Republika e Maqedonisë shkoi në histori, dhe u ribrendua në Republika e Maqedonisë së
Humbi betejën me flakët në Australi, vajza e zjarrfikësit të ndjerë përlot rrjetin (FOTO LAJM) Andreë O'Dëyer, 36 vjeç humbi jetën në 19 dhjetor ndërsa po luftonte me një zjarr të madh në Buxton, në jug të Sidneit.
I plasi kapsolli në dorë, i mituri humb gishtat dhe rrezikon njërin sy NNjë fëmijë 10 vjeçar është plagosur si pasojë e shp[ërthimit të një kapsolli. Ngjarja ka ndodhur në Librazhd dhe mës
Riza: Lerda solli probleme, Demi mos t’u lërë dorë të lirë trajnerëve Florian Riza, specialist futbolli, i ftuar si zakonisht në emisionin “Pressing” në ABC News, analizoi sfidat e kësaj jav
Artan Hoxha: Humbja e 50 kg kokainë solli vrasjet mafioze në Elbasan I ftuar në studion e Abc News, gazetari Artan Hoxha zbuloi detaje të rendësishme nga atentati i mbrëmshëm në Peqin ku u
Rama njofton shtesë në ligjin e antishpifjes: Lajmi i rremë për spitalin e Durrësit solli një viktimë Në mbledhjen e sotme të jashtëzakonshme Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të jetë gati klaozola në li
Historia u bë shoshë, historia e nënës së re që më 26 nëntor solli në jetë vajzën e saj Për një nënë të re, në mëngjesin e 26 nëntorit, fati ka qenë me të pasi ajo ka arritur të sjellë në jetë vajzën e saj pi
Historia e vogëlushit shqiptar në kampin e Sirisë: Më solli babi, se di ku është (VIDEO) Nuk e ka humbur buzëqeshjen dhe flet shqip shumë mirë. Por nuk e di fare se kur ka mbërritur në Siri. E di që babai
Ndodh në Bundesligë: Lojtari hedh në tokë trajnerin kundërshtar (VIDEO) Freiburg ka marrë një fitore minimale, 1-0 ndaj Eintracht Frankfurt. Një triumf që sjelli revoltë te futbollistët miq
Kryetari i PE-së sot në Shkup Kryetari i Parlamentit Evropian, David Sasolli, sot do të qëndrojë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, e cila është vi
Aktori i njohur francez në Gjirokastër, ç'e mirë e solli në Shqipëri (VIDEO) Gérard Depardieu, aktori i njohur francez është duke xhiruar një film në Gjirokastër. Megjithëse sheshxhirimi është m
Kur Mbreti Zog solli në Shqipëri eshtrat e Naim Frashërit (FOTO LAJM) Memorie.al publikon historinë e panjohur të sjelljes në Shqipëri të eshtrave të poetit të madh kombëtar, Naim Frashëri,
Basha i publikon videon Ramës: Gënjeshtari kronik (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha publikon një video me premtimet e kryeministrit Edi Rama në fushatë. Ai shkruan se Rama pr
Solli në jetë binjakët në moshën 74-vjeçare, çifti në gjendje kritike për jetën Prindërit më të vjetër në botë janë nën një kujdes intensive nga mjekët vetëm një javë pasi ata lindën binjakë. 74-vjeça
Dëshmia e një prej turistëve: Shpëtuam njëri-tjerin, vajzën e pamë që e mori uji, por ishim shumë larg Një turist tregoi tmerrin që përjetoi dhe si arriti që të shpëtonte vetë dhe njërin nga katër fëmijët nga rrjedha e lumi
Nuk është grabitja, një lidhje intime solli tragjedinë me dy viktima në Korçë Ngjarja e rëndë me dy viktima në Korçë duket se nuk ka patur shkak grabitjen, por një lidhje të dyshuar jashtëmartesore.
Rihanna solli trendin e ri të flokëve, Albërie Hadërgjonaj bën ndryshimin drastik (FOTO LAJM) Para pak ditësh, Rihanna risolli edhe një herë look-un e saj me flokë të kuq në vishnje. Ajo ka qënë e apasionuar pa
Ishte 30 gradë, por një stuhi breshëri solli këto pamje (VIDEO) Një stuhi breshëri gjatë të dielës që sapo lamë pas përveç se ka shkatërruar bimësinë ka shkaktuar edhe habi tek banorës
Hyri në provim vetëm 30 minuta pasi solli në jetë djalin e saj Almaz Derese, 21 vjeçare, nga Metu në Etiopinë perëndimore, kishte shpresuar të kryente testet para lindjes së saj, por
Solli në jetë një vajzë pasi u përdhuna nga xhaxhai vetëm 15-vjeç, e gjen atë pas 12-viteve Një histori e trishtë është ajo e një vajzë vetëm 15-vjeçare në Elbasan, sot 27 vjeç, e cila u përdhunua nga xhaxhai i s