999 rezultate për

solli

Solli kryevepra në muzikën shqiptare, kush ishte ikona Nexhmije Pagarusha? (FOTO LAJM) Ditën e sotme, ikona e muzikës shqiptare Nexhmije Pagarusha është ndarë nga jeta. Nexhmije është shuar në moshën 86-v
Kush është "doktori", shqiptari që solli 1.8 ton kokainë në Greqi 1.18 ton kokainë e kapur në Astakos Greqi dy ditë më parë në operacionin e policisë greke, asaj shqiptare dhe DEA-s amer
Pamje rrëqethëse nga tregu që solli virusin e tmerrshëm në Kinë (FOTO LAJM) Coronavirusi që ka shpërthyer në qytetin kinez Wuhan është përhapur frikshëm edhe në disa shtete të tjera. Deri më tani
Pamje drithëruese nga tregu që solli virusin vdekjeprurës, aty hanë gjarpërinj dhe akrepa (VIDEO) Virusi vdekjeprurës ‘Coronavirusi’ që ka shpërthyer në qytetin kinez Uahan është zgjeruar në disa shtete, kurse deri tan
Solli në jetë djalin, kush ja zuri vendin Elisa Spiropalit në Kuvend Këtë sesion Kuvendi vjen me ndryshime në rradhët e ministrave, kjo pasi në kabinet është shtuar edhe Arben Ahmetaj, i ci
Një vit Maqedoni e Veriut! Çfarë i solli "Veriu", IRJM-së? Më 11 janar u bënë një vit që kur Republika e Maqedonisë shkoi në histori, dhe u ribrendua në Republika e Maqedonisë së
Humbi betejën me flakët në Australi, vajza e zjarrfikësit të ndjerë përlot rrjetin (FOTO LAJM) Andreë O'Dëyer, 36 vjeç humbi jetën në 19 dhjetor ndërsa po luftonte me një zjarr të madh në Buxton, në jug të Sidneit.
I plasi kapsolli në dorë, i mituri humb gishtat dhe rrezikon njërin sy NNjë fëmijë 10 vjeçar është plagosur si pasojë e shp[ërthimit të një kapsolli. Ngjarja ka ndodhur në Librazhd dhe mës
Riza: Lerda solli probleme, Demi mos t’u lërë dorë të lirë trajnerëve Florian Riza, specialist futbolli, i ftuar si zakonisht në emisionin “Pressing” në ABC News, analizoi sfidat e kësaj jav
Artan Hoxha: Humbja e 50 kg kokainë solli vrasjet mafioze në Elbasan I ftuar në studion e Abc News, gazetari Artan Hoxha zbuloi detaje të rendësishme nga atentati i mbrëmshëm në Peqin ku u
Rama njofton shtesë në ligjin e antishpifjes: Lajmi i rremë për spitalin e Durrësit solli një viktimë Në mbledhjen e sotme të jashtëzakonshme Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të jetë gati klaozola në li
Historia u bë shoshë, historia e nënës së re që më 26 nëntor solli në jetë vajzën e saj Për një nënë të re, në mëngjesin e 26 nëntorit, fati ka qenë me të pasi ajo ka arritur të sjellë në jetë vajzën e saj pi
Historia e vogëlushit shqiptar në kampin e Sirisë: Më solli babi, se di ku është (VIDEO) Nuk e ka humbur buzëqeshjen dhe flet shqip shumë mirë. Por nuk e di fare se kur ka mbërritur në Siri. E di që babai
Ndodh në Bundesligë: Lojtari hedh në tokë trajnerin kundërshtar (VIDEO) Freiburg ka marrë një fitore minimale, 1-0 ndaj Eintracht Frankfurt. Një triumf që sjelli revoltë te futbollistët miq
Kryetari i PE-së sot në Shkup Kryetari i Parlamentit Evropian, David Sasolli, sot do të qëndrojë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, e cila është vi
Aktori i njohur francez në Gjirokastër, ç'e mirë e solli në Shqipëri (VIDEO) Gérard Depardieu, aktori i njohur francez është duke xhiruar një film në Gjirokastër. Megjithëse sheshxhirimi është m
Kur Mbreti Zog solli në Shqipëri eshtrat e Naim Frashërit (FOTO LAJM) Memorie.al publikon historinë e panjohur të sjelljes në Shqipëri të eshtrave të poetit të madh kombëtar, Naim Frashëri,
Basha i publikon videon Ramës: Gënjeshtari kronik (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha publikon një video me premtimet e kryeministrit Edi Rama në fushatë. Ai shkruan se Rama pr
Solli në jetë binjakët në moshën 74-vjeçare, çifti në gjendje kritike për jetën Prindërit më të vjetër në botë janë nën një kujdes intensive nga mjekët vetëm një javë pasi ata lindën binjakë. 74-vjeça
Dëshmia e një prej turistëve: Shpëtuam njëri-tjerin, vajzën e pamë që e mori uji, por ishim shumë larg Një turist tregoi tmerrin që përjetoi dhe si arriti që të shpëtonte vetë dhe njërin nga katër fëmijët nga rrjedha e lumi