999 rezultate për

solidaritet

Reagon Rama, çfarë thotë për protestën Pas presidentit Meta, ministrit LLeshaj ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama me një status në Twitter për protestën e o
Balla justifikon Spiropalin: I dhamë zë familjes Publikimi i fytyrave të prindërve të vajzës në Kavajë shkaktoi një zhurmë të madhe në media. Akuzave Rama dhe Spiropa
Zbulohet shifra: Ja sa do marrin shpërblim pensionistët në fundvit Ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj ka zbuluar shpërblimin që do të përfitojnë pensionistët për festat e fundvitit. Ah
Ibrahimovic tregon solidaritet ndaj fëmijëve, i jep dhurata për festat e fundvitit (VIDEO) Zlatan Ibrahimovic ka vizituar disa fëmijë sot në Manchester dhe u ka shpërndarë atyre dhurata për festat e fundvitit.
Haradinaj: Dita e Krishtlindjës, festë e solidaritetit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook u ka uruar Krishtlindjen të gjithë besimtarëve t
Urimi i Shpend Ahmetit për Bajram Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka uruar besimtarët mysliman me rastin e festës së Kurban Bajramit. Ai në një po
Paqe dhe solidaritet gjatë festës së Kurban Bajramit Besimtarët myslimanë festën e Kurban Bajramit në Kosovës e kanë nisur në Xhaminë e Madhe të Prishtinës “Sulltan Mehmed F
Kryepeshkopi i Jerusalemit urdhëron mbylljen e kishave në shenjë solidariteti me “vëllezërit myslimanë” Izraeli, si pjesë të zbatimit të “masave të sigurisë” ka vendosur kamera, detektorë dhe skanera sigurie X-ray jashtë xha
Kulmi i "solidaritetit", i moshuari humb ndjenjat por askush nuk afrohet ta ndihmojë (VIDEO) Një i moshuar ka humbur ndjenjat si pasojë e temperaturave të larta që kanë pushtuar Kosovën këto ditë. Por, sikur t
Ymeri: Bajrami tregon sa rëndësi ka solidariteti I pari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, Albin Kurti dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti vizituan sot Bashkësin
Limaj uron gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka uruar gjithë besimtarët e fesë islame, për festën e Fitës Bajramit. Ai përme
Ish-ministri i PD-së nxjerr "zbuluar" Bashën: Nuk kemi solidaritet nga partnerët Publicisti Besnik Mustafaj mendon se Partia Socialiste nuk është më ajo e 4 viteve më parë, dhe se besueshmëria e popull
Veliaj dhuron gjak: Ta kthejmë në kulturë qytetare, kemi nevojë për solidaritet (FOTO LAJM) Bashkia e Tiranës i është bashkuar nismës së Kryqit të Kuq për dhurimin vullnetar të gjakut për fëmijët e diagnostikuar
Jeni emigrantë në Greqi? Ja si të përfitoni kompensim social Autoritetet greke kanë njoftuar se në shkurt do të nisë kompesimi për Fondin e Solidaritetit, nga i cili përfitojnë edhe
Paketa e Solidaritetit, Koçi: Përfituan 643 mijë pensionistë dhe mijëra familje në nevojë Qeveria miratoi Paketën e Solidaritetit në fund të vitit 2016 duke akorduar rreth 4 miliardë lekë për shtresat në nevojë
Festat/ Beqaj: Më shumë solidaritet dhe përkujdesje sociale! Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ishte në Qendrën e Zhvillimit Rezidencial në qytetin e Durrësit, nga ku përcolli ur
Luan Rama: LSI ka detyrimin të udhëheqë integrimin europian të vendit Lëvizja Socialiste për Integrim e Shkodrës, ka organizuar një ceremoni festive në prag të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri
Fondi i Solidaritetit, disa klube kanë borxhe ndaj FSHF-së Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të tregojë edhe publikisht se si ka funksionuar shpërndarja e fondit të solid
Partizani kërcënon FSHF-n për fondin e Solidaritetit: Lekët ose ju padisim! Klubi i Partizanit ka reaguar për shpërndarjen e Fondit të Solidaritetit të dhënë nga UEFA-s Skuadra kryeqytetase, p
Majko reagon për incidentin e ministres Nikolla: Akt vandal, shpreh solidaritet Pas incidentit të ndodhur mbrëmjen e sotme me ministren e Arsimit, Lindita Nikolla, ka reaguar deputeti socialist, Pande