999 rezultate për

socialiste

Socialistët dalin nga vila e diktatorit, ja ku fillon fushata zgjedhore Ka përfunduar darka e punës e kryeministrit Edi Rama me deputetët dhe ministrat në ambientet e vilës 31 në ish-bllok, vi
"Shpërthen" Paskal Milo: Socialistët janë dele që vihen në rresht (VIDEO) Paskal Milo ka qënë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “ Provakacia” ku ka habitur me deklaratat e tij drejtuar so
Basha: Po luftoj për jetë a vdekje Sot ne ndodhemi në një betejë për jetë a vdekje”. Është kjo një nga deklaratat më të forta që kreu i Partisë Demoratike
Socialistët kërkojnë rikthimin e mbrojtjes me Kushtetutë Propozimi i mazhorancës, për ti vendosur kushte prokurorisë në rastet kur kërkon hetimin e një deputeti, ka nisur të shq
Partia Socialiste në Elbasan prezanton 51 kandidatët për këshilltarë Lista e kandidatëve të Partisë Socialiste për në këshillin bashkiak të bashkisë Elbasan ka ngjallur interes të madh në o
PD bojkoton zgjedhjet, flet kryebashkiaku që socialistët donin ta "shkulnin" Dje ishte edhe afati i fundit i përcaktuar në Kodin Zgjedhor për regjistrimin e kandidatëve në zgjedhjet vendore të 30 q
EMRAT/ Zyrtarizohen kandidatët e Partisë Socialiste Është dorëzuar mbrëmë lista zyrtare e kandidatëve të Partisë Socialiste, në që do të garojnë në zgjedhjet e 30 qershorit
Kush është Topçiu i famshëm i Maliqit që ka "lindur" kryetar Gëzim Topçiu do të pretendojë mandatin e gjashtë në krye të Bashkisë së Maliqit. Ai është kryebashkiaku "legjendar"
Zgjedhjet e 30 qershorit, socialistët të pavendosur për disa Qarqe Kryesocialisti Edi Rama, kryetari Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla për më shumë se
Katër në një foto: Socialistët që lënë mandatin për bashkitë Gjatë ditës së sotme deputeti Pjerin Ndreu ka publikuar një foto në Facebook ku ndodhet në krah të deputetëve të tjerë t
Kjo është makina e djegur, flet kreu i socialistëve (FOTO LAJM) Një makinë tip Ford është përfshirë nga flakët gjatë natës në Elbasan. Paraprakisht dyshohet për zjarrvënie të qëllimshm
Sherr mes socialistëve, goditet ish kryetari i PS-së Përzgjedhja e emrit të kandidatit të Partisë Socialiste për bashkinë e Urës-Vajgurore, është bërë mollë sherri mes anët
Kryemadhi: Trëndafilin e Partisë Socialiste, Rama e ka zëvendësuar me oturakun e qarqeve antishqiptare Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka deklaruar se Samiti i Berlinit i dha fund duke i thën
A po minohet Reforma në Drejtësi? KLP emëron prokuror burrin e deputetes socialiste Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar me pesë vota pro emërimin e bashkëshortit të deputetes Ermonela Felaj si prok
Berisha: Dy socialistët që dua të falënderoj publikisht për anëtarsimin në NATO 10 vjet pas anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, ish-Kryeministri Sali Berisha meritën ia njeh jo vetëm Partisë Demokrati
Rrjedh në media lufta e bendshme në PS, më kë po përplaset Balluku? Tashmë lufta e klaneve brenda Partisë Socialiste mund të konsiderohet e hapur. Në lojë tanimë kanë hyrë edhe gratë so
Kongresi i PS-së, pse Rama e ftoi Fatos Nanon Partia Socialiste do të organizojë Kongresin e saj më datë 23 mars, në të cilin ndër të tjera do të merren mjaft vendime
Deputetja e re e LSI-së shoqërohet në Parlament nga ky socialist (FOTO LAJM) Pas marrjes së mandatit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, deputetja e re e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Elda Hoti
Socialistët të bindur: Veliaj meriton mandatin e dytë, do ta votojnë dhe demokratët Të hënën pasdite kryeministri Edi Rama u shpreh para asamblesë e PS-së së kryeqytetit se nuk kishte asnjë emër tjetë
"Rama si mi, takohet fshehtas me socialistët e Durrësit" Demokrati Oerd Bylykbashi me anë të një statusi në Facebook ka deklaruar se kryeministri Edi Rama shkon fshehtas në Durr