999 rezultate për

socialiste

Del sondazhi i parë, sa mandate marrin PS, PD, LSI dhe LIBRA në Tiranë (FOTO LAJM) Nëse qytetarët e Tiranës do të votonin sot, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet në këtë qark që ka 34 mandate depu
Rama hutohet nga gratë socialiste në Durrës: Po i mbaj sytë poshtë më mirë Partia Socialiste e Durrësit thirri në takim sot gratë socialiste të qytetit, për një takim me Edi Ramën. Duke e nis
Rama thërret darkë urgjente me deputetët dhe kandidatët Një ditë pas marrëveshjes dhe hapjes së fushatës elektorale, kryeministri Edi Rama ka thirrur në një darkë pune të gjith
“Jepiiiiiiiiii, jepiiiii, jepiiiiii…”, Rama i papërmbajtshëm para socialistëve Kryeministri Edi Rama është entuziazmuar mjaft para simpatizantëve të tij ditën e sotme në mitingun tek Piramida. Duk
Dështimi i negociatave, Rama nuk dorëzohet: S’ka shtyrje zgjedhjesh Partia Socialiste ka reaguar pas njoftimit të PD-së mbi negociatat mes PS-PD me paketën e McAllister. Me anë të një njof
Berisha nuk harron, poston foto nudo të Ramës e u sulet socialisteve Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryeministri Rama çdo ditë e më shumë po përdorin rrjetet sociale për të shprehur men
Kandidatët e PS-së për qarkun Durrës takim me të rinjtë e FRESSH Kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste në Qarkun Durrës, ju bashkuan aktiviteteve sportive të organizuara nga të
Burri i Voltana Ademit shpërthen ndaj socialistëve: O pisa, o të pafytyrë Bashkëshorti i kryetares së Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, Fran Mjeda ka reaguar në një status në profilin e tij në
Rama lëvdoi Lezhën, Monika i përvishet keq duke rikujtuar "sabotazhin" e socialistëve Kryeministri Edi Rama postoi një foto duke krahasuar Lezhën e vitit 2013 dhe atë sot që drejtohet nga demokratët. M
“PD pa Berishën dhe Lulin”, qytetari i shkruan gabimisht deputetes socialiste… Me krizën politike që ka përfshirë vendin për shkak të bojkotit të opozitës, kanë ardhur përplasje dhe përçarje edhe bre
Ish-deputeti i PS braktis Ramën, i bashkohet çadrës (FOTO LAJM) Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar, me kryetar deputetin e zgjedhur në radhët e PS-së për qarkun e Lezhës, Eduart Ndo
Ish-kryeministri Valls lë socialistët dhe bashkohet me Macron Ish-kryeministri socialist francez, Manuel Valls deklaroi mbështetjen e tij për lëvizjen politike të Macron në zgjedhjet
Nga Ngjela tek Dajti, ja aleatët e Ramës që mbetën jashtë zgjedhjeve Lëvizja Socialiste për Integrim ka vendosur të mos dalë në koalicion të përbashkët me Partinë Socialiste në zgjedhjet e
Rama e përjashtoi nga lista, Dokle: Mos më zëvëndësoni me një hajdut pulash! Një ditë më parë, Partia Socialiste publikoi listat me emrat e kandidatëve për deputetë në të gjitha qarqet e vendit, pë
Nga Arta Dade tek Dokle, ja kush janë 27 të “përjashtuarit" nga Rama Partia Socialiste dje bërë publike listën zyrtare të kandidatëve për deputetë. Ajo që ra më shumë në sy është “përja
Listat e PS, ironizon Blushi: Rilindje e plakur! Ish-deputeti i Partisë Socialiste tashmë kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi ka reaguar në lidhje me publikimin e listave nga
Edi Rama zhvishet në ambientet e Partisë Socialiste, ja kush ia nxorri “sekretin” (VIDEO) Politika përveç debateve, prodhon edhe momente gazmore, ku zyrtarët ‘lirohen’ nga kostumi zyrtar. Emisioni “Kjo javë”
Deputetët, kush futet dhe kush mbetet jashtë listës së PS-së Ditën e sotme do të zyrtarizohet lista e plotë e kandidatëve për deputet të Partisë Socialiste. Ajo që bie më shumë
Valentina Leskaj braktis Partinë Socialiste Partia Socialiste ditën e sotme ka bërë publike listën e kandidatëve të cilët do të marrin pjesë në zgjedhjet e qershori
Ilir Meta zgjidhet President i Republikës së Shqipërisë (VIDEO) Ilir Meta u zgjodh President i Republikës së Shqipërisë me 87 vota pro dhe 2 kundër. Mendohet se dy votat kundër janë