999 rezultate për

skuqur

Gabimi që bëni kur skuqni vezë Një vezë e skuqur është gatimi më i thjeshtë që mund të bëhet, por ta bësh si duhet është më e vështirë sesa duket.
Buka e thekur e dëmshme për shëndetin Patatet e skuqura mund të konsiderohen pa frikë si një nga ushqimet më popullore dhe më të pëlqyera në botë, pavarësisht
Patatet e skuqura shumë rrisin rrezikun për kancer Patatet e skuqura shumë mund të rrisin rrezikun për zhvillimin e kancerit, paralajmërojnë mbikëqyrët e ushqimit. Tosti i
Sekretet për të shijuar patatet e skuqura pa yndyrë Sa herë që ju shkon ndër mend të skuqni patate, ndjeheni keq, duke menduar yndyrën që ato thithin. Por dietologia Blerin
KUJDES/ Tosti i thekur dhe patatet e skuqura shumë janë ‘rrezik potencial kanceri’ Duhet të tregojmë kujdes të veçantë në ushqimet që përzgjedhim. Tosti i thekur dhe patate e skuqura duhet të jetë të gat
Chelsea fiton me lehtësi në Fa Cup, por Terry kthehet i "skuqur" (VIDEO) Chelsea nuk has asnjë vështirës në Fa Cup ndaj Peterborough duke fituar 4-1, por e mbylli ndeshjen me një futbollistë më
Rama, me sy të skuqur në "Top Story". Nga se vuan kryeministri? (FOTO) Kryeministri Edi Rama është duke dhënë një intervistë në emisionin Top Shoë të gazetarit Sokol Balla. Rama është duke fo
Kujdes! Këto ushqime e përkeqësojnë inflamacionin Një jetë pa stres, fjetja mjaftueshëm dhe të qenit aktiv janë shumë të rëndësishme në këtë rast, ashtu si edhe dieta ush
Shkupi "i larë në gjak" (FOTO LAJM) Prej disa ditësh tanimë Shkupi është i përfshirë nga protestat. Mijëra njerëz kanë kundërshtuar vendimin e presidenti
Merkel e "feston" me patate të skuqura qëndrimin e Britanisë në BE (VIDEO) Pas orësh të tëra bisedime, Britania e Madhe arriti një marrëveshje me Bashkimin Europian, që do pengojë daljen e saj ng
Ilaçi ideal për skuqjen e fytit Stina e dimrit është në prag prandaj është e rëndësishme që jut ë merrni dhe masat e duhura për të pasur një shëndet sa
Ja disa sekrete për ushqimet Ushqimet janë pjesa për të cilën ne kujdesemi që të jenë të duhurat. Shpesh ne i konsumojmë ato pa e ditur se çfarë sekr
Shmangni ushqimet gjatë darkës, studioni listën Për të pasur një gjum sa më të rehatshëm, mjafton të dini dhe zbatoni me përpikmëri listën me ushqimet të cilat janë të
Manchester City, fitore e "skuqur" (VIDEO) Manchester City, pas humbjes dhe eleminimit në Champions League përballë Barcelonës, rikthehet të fitojë në Premier Leag
Top 10 futbollistët më të "skuqur" në historinë e La Ligas (FOTO LAJM) Mbrojtësi andaluzian i Real Madrid Sergio Ramos është pjesë e Top 10 futbollistëve me më shumë kartona të kuq në histori
Kunguj me kos Përbërësit: 4 kunguj, 3 hudra, 2 gota kos, kripe, vaj ulliri pak uje. Përgatitja: Marrim kungujt i lajme dhe i pr
Të kesh frikë ushqimet Një adoleshente nga Uellsi ka tetë vite që ha vetëm djathë e patate të skuqura sepse ushqimet e tjera e frikësojnë atë,
Patatet e skuqura, rrezik për kancer Në një studim hulumtuesit kanë vërtetuar se lidhshmëria më e rëndësishme ndërmjet sëmundjeve të zemrës qëndron me ushqim
Patatet e skuqura janë si droga Patatet e skuqura janë të parezistueshme për shkak të një reaksioni kimik që zhvillohet në stomak. Ato përmbajnë një sub