999 rezultate për

skuadres

Kapiteni Navas ja dedikon trofeun Antonio Reyes Sevija fitoi sot trofeun e 6-të të Ligës së Europës, duke triumfuar në finale ndaj Interit, me rezultatin 3-2. Në pr
Zhbllokohet sfida, Tirana në avantazh (VIDEO) Tirana ka kaluar në epërsi ndaj Dinamo Tbilis. Është Torasa ai i cili gjeti rrugën e rrjetës. Pas një harkimi nga e d
Publikohet formacioni i vitit në Serie A, mes tyre edhe gjigandi shqiptar (FOTO LAJM) Berat Gjimshiti mbylli një sezon mjaft të mirë me fanellën e skuadrës së Atalantës. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ish
Gabimet që trajneri i ri i Barcelonës nuk guxon t’i përsërisë Pas turpërimit që u ndodhi në Lisbonë, Barcelona dëshiron t’i jap fund aventurës së Quique Setien që ishte në krye të sk
E KRYER/ Koeman të Barcelona, zyrtarizimi çështje orësh Korrespodenti i transmetuesit ESPN për skuadrën e Barcelonës, Mois Lorens ka dhënë detajet e fundit për trajnerin e ri t
Katalanasit me trajner të ri? Legjenda holandeze zbarkon në Barcelonë (VIDEO) Me Kike Setien thuajse të shkarkuar pas humbjes katastrofike ndaj Bajernit me rezultatin 8 me 2, drejtuesit e Barcelonës
Cavani te Benfica, zyrtarizimi çështje orësh Edinson Cavani do të jetë dhurata e madhe e klubit të Benficas për trajnerin Jorge Jesus dhe tifozët e skuadrës. “Bomber
I soset durimi, Lazio i vendos ultimatum David Silvas Skuadra e Lazios është lodhur nga pritja për David Silva. Prej disa javësh flitet se David Silva do t’i bashkohet sku
"Shkundet" Teuta, gjashtë lojtarë firmosën kontratat e reja Periudhe rinovimesh te Teuta. Gjashtë futbollistë kanë nënshkruar marrëveshjet me durrsakët dhe mes tyre janë emra të sp
Muriqi i Lazios, mungojnë vetëm dy detaje të vogla Lazio janë një hap larg Vedat Muriqit. Kështu raporton Corriere dello Sport, në numrin e saj të sotëm. Biancocelstët
Nuk ishte i gatshëm për ekipin e tij, Ilicic thyen heshtjen (FOTO LAJM) Ai nuk ishte në fushë mbrëmjen e djeshme, por Josip Ilicic dëshiron që përmes profilit të tij në Instagram të tregojë af
Pronari i ri i Romës e nis nga stoli, i jep një tjetër shans Fonsecës Më datën 17 gusht pritet që Dan Friedkin të bëhet edhe zyrtarisht pronari i vetëm verdhekuqve të Romës, ashtu siç është
Gasperini i jep zemër skuadrës: Me PSG-në do kualifikohemi, e gjithë Italia bën tifo për ne Atalanta luan nesër ndeshjen ndaj PSG-së në Champions. Kjo mund të jetë ndoshta sfida më e rëndësishme në historinë 112-
Conte i kënaqur nga loja e skuadrës së tij: Ishim perfekt Antonio Conte i kënaqet kualifikimit në gjysmëfinale të Europa League dhe lojës së skuadrës së tij, edhe pse e ka ndonjë
Zbulohet fjalimi i Messit në pushimin e ndeshjes me Napolin: Të mos bëhemi budallenj Barcelona fitoi 3-1 ndaj Napolit në "Camp Nou" dhe siguroi kalimin në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Për katalan
Zgjidhet nga tifozët e Malagës, Bare lojtari më i mirë e sezonit Keidi Bare po bëhet gati t’i japë lamtumirën skuadrës së Malagës, pasi për të nuk mungon interesimi i klubeve të tjera.
E ardhmja janë të rinjtë, rruga që do të ndjekë Bylisi për sezonin e ri Bylisi pritet që të jetë një skuadër aktive në merkaton e kësaj vere dhe hapi i parë mund të jetë rikthimi i lojtarëve t
Manchester City interesohet për yllin e Barcelonës Sergi Roberto po i rrezikohet skuadrës së Barcelonës, me vëmendjen që lojtari po merr nga Premierliga. Gjiganti angle
Luis Suarez drejt skuadrës së David Beckham Sezoni i parë, pra ai debutues në MLS ka rezultuar një zhgënjim i vërtetë për Inter Miamin kjo për shkak edhe të pandemi
Lajm i "hidhur" për Bayern Munchen, ylli i skuadrës mbyll sezonin Ekip i Bayern Munchen nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e mbrojtësi francez, Benjamin Pavard. Pas lëndimit që