999 rezultate për

skuadra

"Pastrohet" Barcelona, 17 lojtarë me valixhe në duar Skuadra e Barcelonës nuk po kalon në ditë e saj më të mira, që nga enjta kur Bayernin e mposhti atë në çerekfinale të L
PSG dhe Lyon shkruajnë historinë, Franca për herë të parë me dy skuadra në gjysmëfinale të Champions Olympique Lyon dhe Paris Saint Germain po shkruajnë historinë e futbollit francez në Evropë. Lyon ka bërë dy befasi t
I ka hipur vetja në qef, Martinez i hapur për largimin nga Arsenal: 10 skuadra janë të interesuara për mua Emiliano Martinez i ka siguruar vetes vëmendje me paraqitjet në Kupën FA. Lëndimi i Bernd Leno ka bërë që Emiliano Ma
6 formacione se si mund të rreshtohet skuadra e Artetas sezonin e ri (FOTO LAJM) Nënshkrimi i parë i madh i verës në Arsenal ka arritur zyrtarisht, ku Willian u bashkua me klubin nga rivalët e Chelseat
E BUJSHME/ Xhaka largohet nga Basel, gati zyrtarizimi te skuadra e madhe turke Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar së fundmi. Bëhet fjalë për të ardhmen e mesfushorit të Kombëtares, Taulant Xhak
Matuidi bashkohet zyrtarisht me ekipin e David Beckham Ashtu siç është pritur, Blaise Matuidi karrierën do ta vazhdojë në MLS, te skuadra e Inter Miamit. Skuadra amerikane
UEFA mbush arkat e klubeve shqiptare, ja shuma që do marrin Tirana dhe Laçi Tirana dhe Laçi do jenë dy skuadrat shqiptare që ndeshjet eliminatore në kupat e Evropës do i luajnë në transfertë, pasi
Inter, skuadra e parë gjysmëfinaliste e Europa League (VIDEO) Interi është skuadra e parë gjysmëfinalistë në Europa League, pasi ka mposhtur me rezultatin e ngushtë 2-1 Bayern Leverk
EUROPA LEAGUE/ Inter - Leverkusen, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) anë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Bayer Leverkusen. Inter dhe Bayer Leverkusen luajnë përballë n
SHORTI/ Skuadrat shqiptare njohin kundërshtarët për turin e parë eliminator në Europa League Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të
Zbulohen dy futbollistët e Atleticos të infektuar me koronavirus Disa ditë para ndeshjes çerekfinale të Ligës së Kampionëve, Atletico Madrid ka njoftuar se dy lojtar kanë rezultuar pozi
Pesë transferimet që pritet ta kthejnë Leeds United në mesin e top skuadrave të Premier League (FOTO LAJM) Leeds United nuk do të ngopet vetëm me promovimin në Premierligë. Skuadra e drejtuar nga Marcelo Bielsa, Leeds United
Nuk pranoi të luaj në Champions, Bale argëtohet duke luajtur golf Gareth Bale u la jashtë skuadrës së Real Madrid për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve kundër Man Cityt. Sonte me fi
EUROPA LEAGUE/ Kompletohen çiftet për fazën çerek-finale anë kompletuar tashmë të gjitha tetë skuadrat çerekfinaliste për Ligën e Evropës. Basel dhe Wolverhampton Wanderers j
Wolves skuadra e rradhës që siguron çerek-finalen, mposht minimalisht Olympiacosin (VIDEO) Wolverhampton Wanderers kanë siguruar kalimin në 1/8-ën e finales së Ligës së Evropës. Skuadra angleze ka arritur të
Leverkusen mposht Rangers, "aspirinat" bëhen skuadra e rradhës që kalon në fazën tjetër (VIDEO) Ashtu siç edhe pritej, Bayer Leverkusen ka siguruar biletën për 1/8-ën e finales së Ligës së Evropës. Bayer Leverkuse
Bayern Munich i vendosur të shesë Boatengun Bayern Munich dëshiron të shesë Jerome Boatengun në këtë afat kalimtar veror. Bavarezët nuk llogarisin më në shërbime
Kush do ta fitojë Championsin? Wenger shikon këto skuadra si favorite Garat e Ligës së Kampionëve kthehen gjatë kësaj jave. Kompeticioni më prestigjioz në futbollin evropian (me skuadra)
ZYRTARE/ Publikohet data e fillimit të Serie A Sezoni 2020-2021 i Serie A nuk do të nisë më 12 shtator siç u përfol fillimisht, por një javë më vonë më 19 shtator.
UEFA merr vendim: Skuadrat me fanella speciale në rikthimin e kompeticioneve evropiane UEFA ka marrë një vendim interesant. Pas luftës së gjatë me pandeminë Covid-19, garat evropiane në futboll do të kthe