999 rezultate për

skuadra

Po dështon me Sane, Bayern Munich në sulm për bomberin e Premier League Bayern është duke kërkuar një sulmues për të zëvendësuar të larguarit Arjen Roben dhe Franck Ribery. Sipas mediave br
Skuadra e Trabzonspor bën prezantimin e uniformave më interesante në histori (VIDEO) Në fillim të muajit korrik, Donis Avdijaj u prezantua te skuadra turke, Trabzonspor. Ylli i Kosovës kaloi në Turqi si
Pa tualete dhe kushte ekstreme, skuadra gjermane befason me përgatitjet e sezonit të ri Shumë skuadra zgjedhin zonat me kushte klimaterike mesatare për tu përgatitur për sezonin e ri. Disa prej tyre zgjedh
Conte rrit presionin mbi Marotta, Inter pa sulmues Presioni po rritet çdo ditë e më shumë mbi skuadrën e Inter, e cila rrezikon të nis sezonin pa një sulmues. Skuadra k
Nga Zidane te Ronaldinho, kështu do të dukeshin legjendat me uniformat e reja të skuadrave (FOTO LAJM) Emra të mëdhenj të futbollit si Thierry Henry, Ronaldinho, Zinedine Zidane apo Del Piero, u kanë dhënë fund karrierave t
Xhaka kapiten i Arsenalit, por tifozët nuk duan (VIDEO) Granit Xhaka do ta mbajë shiritin e kapitenit në Arsenal, mir ai nuk e ka edhe përkrahjen e tifozëve. Aaron Ramsey, P
Ditë zie për Zidane, humb njeriun e dashur (FOTO LAJM) Zidane u largua nga kampi i trajnimit para sezonit në Kanada këtë javë, me klubin duke thënë vetëm se ishte për arsye pe
ZYRTARE/ Monalos nënshkruan me Napolin Kostas Manolas është lojtar i Napolit. Skuadra e Napolit ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Romën, për transfer
Sot ditë e veçantë për Xherdan Shaqirin Xherdan Shaqiri sot ka një ditë të veçantë sa i përket karrierës së futbollistë. Pikërisht sot një vit më parë ai u t
"Thasë" me para, 10 skuadrat që kanë shpenzuar më shumë në merkato Real Madrid është skuadra që ka shpenzuar më së shumti deri më tani në afatin kalimtar të verës. Skuadra e Europës du
E DHIMBSHME/ Klubi legjendar përjashtohet nga Seria B, rikthehet skuadra e sulmuesit shqiptar Këshilli Federal i Federatës Italiane të Futbollit ka vendosur sot përjashtimin e Palermos nga Seria B, për probleme adm
U ngjit në elitë, skuadra historike "shpërfytyron" fanellën tradicionale (FOTO LAJM) Është një nga skuadra më me histori në Spanjë, por sezoni i ri i gjen me një ndryshim befasues. Ndryshe nga 109 vitet
Plas tek gjigantët britanik, kapiteni refuzon të shkojë me skuadrën Laurent Koscielny ka refuzuar të udhëtojë në SHBA për turneun para-sezonal. Për këtë, skuadra angleze sapo ka dalur me n
Aro Muric i jashtëzakonshëm në stërvitjen e parë me skuadrën e re (VIDEO) Arijanet Muric ka kompletuar transferimin e tij në formë huazimi te skuadra e Championship, Nottingham Fores. Portier
Transferimi në Kinë e bën El-Shaarawyn lojtarin më të paguar italian Stephan El Shaarawy është transferuar në Kinë te skuadra e Shanghai Shenua. Skuadra kineze e ka publikuar transferimi
ZYRTARE/ Vedat Muriqi transferohet te Fenerbahce Skuadra turke, Fenerbahce më në fund e ka bërë për vete Vedat Muriqin. Pas shumë mëdyshjeve rreth të ardhmes së sulmu
Kërkohet nga skuadrat e mëdha, flet babai i Hysajt Juventusi, Atletico Madrid dhe Inter flitet se janë skuadrat që kanë shfaqur interes për futbollistin shqiptar Elseid Hy
3 skuadra të interesuara për Hysajn Aventura e Elseid Hysaj tek Napoli po shkon drejt fundit. Kapiteni i kombëtares shqiptare ditë më parë ka paralajmëru
Nuk ka vend pas rikthimit të Higuainit, bomberi i Juves pranë largimit Shumë skuadra evropiane kanë shfaqur interes për lojtarin juventin, Mario Mandzukic, të cilit i duhet të largohet nga "Z
Zyrtarizohet skuadra e re Etrit Berishës Etrit Berisha sot do të bëhet me skuadër të re. Portieri i Kombëtares Shqiptare ka arritur mbrëmë në Ferrara për të komp