999 rezultate për

sizmike

Italia vazhdon me lëkundjet sizmike, sërish frikë nga tërmetet Mediet italiane kanë raportuar se lëkundje të forta të tokës janë ndjerë në Italinë qëndrore. Mes lokaliteteve Amat
Tërmet në Shkup, Strumicë dhe qytetete të tjera! Rrjeti telemetrik sizmologjik i Maqedonisë në Shkup, sot, në ora 13:10, ka regjistruar tërmet, epiqendra e të cilit ka q
Dy tërmete të fuqishme pranë Athinës Kryeqyteti i Greqisë, është tronditur nga dy tërmete të fuqishme të verifikuara pasditen e së hënës. Lëkundja e parë
Anija e tsunamit përfundon për skrap (FOTO-LAJM) Anija e peshkimit e cila ishte bërë simboli i tsunamit shkatërrues të vitit 2011 do të shitet për skrap. Banorët në Kese
Greqi: Në detin Jon dhe Kretë ka naftë dhe gaz Të dhënat e rezultateve të anketave sizmike të anijes “Nordic Explorer” të kompanisë norvegjeze “Petroleum Geo Services”
Lekundje sizmike ne Kosove Një termet me magniturë 2.7 dhe intensitet 4 ballë ka lëkundur sot rreth orës 6:00 të m&eu
Indonezi: Lekundje sizmike 5 vjet pas cunamit Një lëkundje e fuqishme sizmike, 6.7 ballë e shkallës Rihter është regjistruar sot në
Serish lekundje sizmike ne Indonezi Lëkundje sizmike prej 6.1 ballë të shkallës Rihter janë ndjerë rreth orës 02:30 ( 20: