999 rezultate për

sistemi

Kur sistemi i tretjes ka probleme, trupi juaj reagon kështu Sistemi juaj i tretjes është një pjesë komplekse dhe e gjerë e trupit, duke filluar nga goja deri në rektum. Sistemi
Rreth 100 shkolla në Kosovë punojnë me plan-program Serb Ndonëse është në territorin e Republikës së Kosovës, shkolla “Jovan Cvijic” në Shtërpcë asgjë tjetër nuk e lidh me këtë
"Dorëzohet" Premier League, me VAR në fundjavë Sistemi VAR duket se ka pashtuar të gjithë botën e futbollit, duke filluar nga kompeticionet më të thjeshta e deri te Bo
Shfrytëzimi i Bunës, Mesi negocion me malazezët Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Znj. Senida Mesi ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Mal të Zi, ku ë
Ndryshojnë rregullat, ja çfarë duhet të bëni tani për të lëvizur në Shengen Bashkimi Europian ka aprovuar sistemin e informimit dhe autorizimit për udhëtimet ETIAS. Në një interviste eskluzive
Bien nga sistemi Facebook dhe Instagram, preken miliona përdorues Dy prej rrjeteve më të mëdha sociale në botë, Facebook dhe Instagram, kanë rënë nga sistemi. Sipas raportimeve të fun
Më në fund del një mjek dhe kritikon shtetin për dështim në sistemin shëndetsor Kardiokirurgu, Arbër Kutllovci, ka kritikuar sistemin shëndetësor kosovar dhe udhëheqësin që tash e 19 vjet Kosova nuk k
Sistemi i ri i drejtësisë, Ambasada Amerikane mesazh gjyqtarëve Drejtësia shqiptare tashmë prej kohësh është në një lëmsh të madh dorëheqjesh, pushimesh nga puna etj. Ambasada Ameri
Zyrtare: Sistemi VAR do të përdoret edhe në La Liga Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) ka konfirmuar se ndeshja e Superkupës së Spanjës mes Barcelonës dhe Sevilla, që do
500 ankesa ndaj mjekëve dhe sistemit shëndetsor në Kosovë Ankesat e pacientëve për mungesë të mjekëve në vendin e punës, nuk janë të rralla. Prej 500 të tilla sa janë adresuar në
Vetting edhe për bizneset, si do të verifikohet paratë e tatimpaguesve Kontrolli i faturave, tatimet do ndërtojnë sistemi të ri për të ulur evazionin dhe gjurmuar pasuritë e tatimpaguesve, ha
Testohet edhe sistemi i ndriçimit të stadiumit “Fadil Vokrri”, UEFA pritet të japë OK Stadiumi “Fadil Vokrri” ishte parashikuar që të hapte dyert më parë por është dashur ti nënshkruhet disa testeve nga UEF
Sot seanca e fundit, a do ta bllokojë opozita sistemin gjyqësor Kuvendi do të mblidhet sot në seancë plenare, e fundit për këtë sesion. Në 17 pikat e rendit të ditë, është rifutur sëri
Vetting në gjyqësor edhe në Kosovë? Bruksel është gati Komisioni Evropian shprehu gatishmërinë për të ndihmuar autoritetet kosovare me vetingun e zyrtarëve të sistemit gjyqëso
Matura shtetërore, nisin aplikimet më 30 korrik Maturantët që do të studiojnë në Shqipëri duhet të aplikojnë në universitete në datat 30 korrik deri në 4 gusht. Njës
Policia nuk i ka fshirë nga sistemi gjobat e paguara nga shoferët Policia e Kosovës, ka prezantuar një formë online në faqen zyrtare, në të cilën qytetarët mund të kuptojnë nëse kanë end
Partizani do VAR-in në Superiore, FSHF: Ka kosto shumë të madhe Shefi i sektorit të garave në FSHF, Lysien Nurishmi, i është përgjigjur dje kërkesës që klubi i Partizanit do t’i bëjë K
Si të mbroheni nga tërmeti, flet eksperti Tërmetet e ditës së mërkurë, ishin sekonda të frikshme paniku, ku megjithatë kërkohet që qytetarët të ruajnë qetësinë dh
Ndryshojnë rregullat e lëvizjes në Schengen/ Çfarë duhet të dini Parlamenti Evropian ka miratuar një plan për të verifikuar udhëtarët, të cilëve nuk iu duhet viza për të hyrë në zonën S
Ndryshojnë rregullat për udhëtimet në zonën Shengen Parlamenti Evropian ka miratuar një plan për të verifikuar udhëtarët, të cilëve nuk iu duhet viza për të hyrë në zonën S