999 rezultate për

sistemi

De Laurentiis: Më vjen turp që jam pjesë e këtij sistemi Presidenti i Napoli-t, Aurelio de Laurentiis, ka përdorur fjalë të ashpra pas konfirmimit të skualifikimit me dy ndeshje
Zbulohen dokumetat, UEFA heton Luftëtarin për ndeshje të trukuar (FOTO LAJM) UEFA ka hapur një proces hetimor ndaj Luftëtarit, ku ka hapur investigimet për ndeshjen që gjirokastritët luajtën në Eur
E pabesueshme çfarë goli iu anulua Sampdorias (VIDEO) Sampdoria ka shënuar një super gol në minutën e 94 kundër Juves me anë të Samponaras. Por kur gjithçka u duk se do t
Bashkia e Tiranës: Sistemimi i Lanës sipas planit, s'ka lidhje me Unazën (FOTO LAJM) Bashkia e Tiranës sqaron se në gjurmën e lumit Lana, në pjesën perëndimore të qytetit, nga ura e shkollës Teknologjike d
Spasovski: Hetimet e largimit të Gruevskit do tregojnë ku çaloi sistemi (VIDEO) Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, mendon se faji për arratisjen e Nikolla Gruevskit nuk është tek MPB, po
Nikolla: Nuk e ul kokën ndaj opozitës Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla i është përgjigjur akuzave të opozitës nga foltorja e Kuvendit sa i takon Ligjit të
SHBA mesazh drejtësisë: Ndryshuat historinë, ra sistemi i prishur Ambasada e SHBA-ve në Tiranë reagoi sot pas krijimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP) dhe Këshillit të Lartë G
Zbulohet "çelësi" kundër tumoreve Terapia nëpërmjet sistemit imunitar për të luftuar tumoret. Brenda 30 vitesh kjo do të jetë arma që do përdoret për t’i
Rakiç thotë se sot ishte fundi i sistemit të Kosovës në veri Në Mitrovicën veriore ka filluar një protestë e serbëve, sepse, për siç thonë ata, veprimet e Prishtinës dhe arrestimi i
Legjenda e Liverpoolit: Sarri po gabon me Kanten Menaxheri i Chelsea, Maurizio Sarri është kritikuar nga ish-mbrojtësi i Liverpoolit, Jamie Carragher për trajtimin e N’G
Bie Facebook, edhe në Shqipëri dhe Kosovë shfaqen probleme Rrjeti social Facebook ka rënë për mijëra njerëz përreth botës. Mijëra përdorues të nervozuar në SHBA dhe në disa vende
Lojtarët nuk pajtohen mes vete, Deschamps aplikon sistemin Var në stërvitje (VIDEO) Kur tashme sistemi Var është aprovuar pothuajse në cdo ligë futbolli, dicka e pazakontë ka ndodhur në stërvitjen e Kombë
Vettingu i përjashtoi, çifti Rovena Gashi dhe Dritan Gina nuk rikthehen dot në Sistemin e Drejtësisë “Shfuqizimin teresisht si te paligjshem te Vendimit me Nr.140 date 11.05.2018 te Prokurores se Pergjithshme te Perkohshm
Arena Kombëtare merr formë, vendoset mbulesa metalike (VIDEO) Stadiumi i ri kombëtar ka marrë formë dhe nga java në javë shtohen elemente që e çojnë ndërtimin e impiantit drejt përfu
Mjerimi i saj bëri bujë, Bashkia Tiranë sistemin Florindën dhe fëmijët (VIDEO) Media bëri publike sot rastin e Florinda Lleshit, nënës me 3 fëmijë, e cila në kërkim të një jete më të mirë, por edhe p
A mund të ndryshohet sistemi TIMS me Photoshop? Demokrati thumbon Ballën Deputeti demokrat Ervin Salianji ka thumbuar keq deputetin socialst Taulant Balla. “Duke u përgatitur për në gjykatë.
Ministri Tahiri jep dorëheqje, frika e tij për vizat Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka ofruar dorëheqjen nga posti i tij. Vendimi për dorëheqje erdhi pasi Tahiri
Zbulohet vaksina kundër kancerit? Studikuesit e "Scripps Research Institute" kanë testuar me sukses tek minjtë një vaksinë, e cila sipas tyre parandalon 1
Ndryshime radikale në sistemin e emigracionit në Itali Italia ndodhet në prag të një ndryshimi radikal në sistemin e emigracionit e në të drejtën e marrjes së nënshtetësisë it
Kur sistemi i tretjes ka probleme, trupi juaj reagon kështu Sistemi juaj i tretjes është një pjesë komplekse dhe e gjerë e trupit, duke filluar nga goja deri në rektum. Sistemi