999 rezultate për

sistemi

Milani ofertë "tunduese" për Rangnick Prej kohësh Milani ka shprehur interes për trajnerin aktual të Leipzig, Ralf Rangnick. Gazzetta dello Sport raporton
Rama njofton amnisti për pasuritë jashtë sistemit: Paratë të gjitha nëpër bankat këtu, edhe emigrantët Kryeministri Rama njoftoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se qeveria do të aplikojë një amnisti pë
Ka si qëllim të bëhet zv. Kryeministër, Menduh Thaçi: Pas zgjedhjeve të ndryshoj sistemin Mbrëmjen e sotme të ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” janë të ftuar Arjan Çuri dhe Menduh Thaçi, që kanë folur mbi zgjedh
A do të japë dorëheqjen? Meta flet ashpër e përmend "grushtin e shtetit" Ditëne sotme Meta ka mbajtur një konferencë të jashtëzakonshme ku ndër të tjera, nxorri disa prova të reja për Dvorani
Gasperini shpërthen ndaj sistemit VAR: Ka dështuar totalisht këtu VAR kryesisht në Angli dhe Itali deri tani nuk ka funksionuar mirë. Madje, ka shtuar edhe më shumë polemikat për përdori
Italia teston përdorimin ndryshe të sistemit VAR Federata Italiane e Futbollit ka shprehur gatishmërinë për të eksperimentuar mënyrën e re të përdorimit të VAR-it, që ka
Napoli shpërthen ndaj sistemit VAR pas humbjes ndaj Lecces Nuk ndalen polemikat ndaj arbitrave te Napoli, që humbi ndaj Leçe. Mario Rui, mbrojtësi i krahut te axurrët, për "Sk
Hiqni dorë nga ilaçet e shtrenjta, për të forcuar sistemin imunitar ju duhet thjesht të hani këtë ushqim A vuani nga alergjitë e stinës? Ju kullojnë hundët, ju kruhen sytë dhe keni teshtima? Edhe pse alergjitë ju bëjnë të ndi
Jose Mourinho del hapur kundër sistemit VAR Vrapimi i tij drejt arbitrit të katërt në ndeshjen ndaj Manchester City-t u bë virale. Disa ditë më pas portugezi fle
Ruçi pajis deputetët me tableta, 8.4 mln për sistemin e votimit Përveç pagava të larta dhe benefiteve që ofron statusi i deputetit, këta të fundit kanë edhe të gjitha lehtësisë për të
Hajdari: Pse nuk e firmosa marrëveshjen për reformën zgjedhore Deputetja Rudina Hajdari, që përfaqësonte opozitën e re takimin e kësaj të marte për reformën zgjedhore tregoi pse nuk f
Opozita e gatshme për zgjidhjen e krizës, Basha i përgjigjet kryeministrit Kreu i opozitës, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat theksoi se problemi në Shqipëri nuk është sistemi zgjedhor.
Njihe nervin Vagus, nervin endacak që na prek çdo organ të trupit Nga latinishtja Vagus përkthehet "endacak". Ky nerv prek çdo organ në trup. Nervi Vagus është përgjegjës për ritmin e ze
Adoleshenti që transformoi jetën e miliona personave të verbër Në Coupvray të Francës, më 4 janar të vitit 1809, lindi Louis Braille, i cili e sfidoi verbimin qysh si adoleshent. K
Sistemi i drejtësisë në vitin 2019, pa Gjykatë Kushtetuese dhe Supreme Filloi si një mënyrë për të pastruar sistemin e drejtësisë nga prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar, por nuk ishte mend
Arbër Çekaj kallëzon penalisht në SPAK prokurorin dhe oficeren gjyqësore Arbër Çekaj ka padiur sot pranë SPAK oficeren e Policisë Gjyqësore, Migena Haxhinë dhe prokurorin Edvin Kondili. Në k
Kosova pret miliona euro përfitime pas shkëputjes nga blloku energjetik i Serbisë Kosova parasheh përfitime prej disa milionë euro në vit nga shkëputja përfundimtare me sistemin rregullues energjetik të
Vendimi zyrtar i UEFA-s / Kosova luan me VAR që në 2020, Shqipëria në 2021 Mbledhja e sotme e UEFA-s ka përcaktuar edhe përdorimin e VAR në aktivitete e saj zyrtare, për të evituar gabimet gjatë
Testohet në Rumani sistemi që do të parashikojë tërmetet 4 orë para se të regjistrohen Universitetin Politeknik i Bukureshtit në Rumani pritet të testojë një sistem që mund të parashikojë tërmetet, të paktën
Një mesazh në telefon për katastrofa, alarmon 12 milion holandez Holanda ishte për pak kohë në gjendje paniku të hënën pasi rreth 12 milion njerëz në të gjithë vendin morën një mesazh a