999 rezultate për

sistemi

Adoleshenti që transformoi jetën e miliona personave të verbër Në Coupvray të Francës, më 4 janar të vitit 1809, lindi Louis Braille, i cili e sfidoi verbimin qysh si adoleshent. K
Sistemi i drejtësisë në vitin 2019, pa Gjykatë Kushtetuese dhe Supreme Filloi si një mënyrë për të pastruar sistemin e drejtësisë nga prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar, por nuk ishte mend
Arbër Çekaj kallëzon penalisht në SPAK prokurorin dhe oficeren gjyqësore Arbër Çekaj ka padiur sot pranë SPAK oficeren e Policisë Gjyqësore, Migena Haxhinë dhe prokurorin Edvin Kondili. Në k
Kosova pret miliona euro përfitime pas shkëputjes nga blloku energjetik i Serbisë Kosova parasheh përfitime prej disa milionë euro në vit nga shkëputja përfundimtare me sistemin rregullues energjetik të
Vendimi zyrtar i UEFA-s / Kosova luan me VAR që në 2020, Shqipëria në 2021 Mbledhja e sotme e UEFA-s ka përcaktuar edhe përdorimin e VAR në aktivitete e saj zyrtare, për të evituar gabimet gjatë
Testohet në Rumani sistemi që do të parashikojë tërmetet 4 orë para se të regjistrohen Universitetin Politeknik i Bukureshtit në Rumani pritet të testojë një sistem që mund të parashikojë tërmetet, të paktën
Një mesazh në telefon për katastrofa, alarmon 12 milion holandez Holanda ishte për pak kohë në gjendje paniku të hënën pasi rreth 12 milion njerëz në të gjithë vendin morën një mesazh a
Kosova shkëputet nga sistemi energjetik i Serbisë, i bashkohet Shqipërisë Operatori i Sistemit të Transmisionit dhe Tregut të Energjisë Elektrike të Kosovës (KOSTT) dhe Operatori i Sistemit të T
Sistemi VAR edhe në Kosovë Pas dy vitesh pritet që edhe në Superiore të përdoret sistemi VAR, sigurisht në impiantet që ta ofrojnë këtë mundësi: “E
VAR-i shkakton sërish polemika në Itali, jepet penallti e diskutueshme (VIDEO) Teknologjia VAR vazhdon të shkaktojë polemika në Serie A. Sfida mes Lecce-s dhe Cagliarit u mbyll në barazim 2-2, por
8 mënyra si "lexohet" stresi në pamjen e jashtme Çdo ngjarje fatkeqe ose dëshpëruese, qoftë një zhgënjim afatshkurtër ose një ngjarje madhore jetësore, si vdekja e një t
Duka kur do vijë sistemi VAR në Shqipëri Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ishte i ftuar ditën e sotme në emisionin “Java” në Rtsh. Duka foli kryesisht për stad
Sistemi izraelit çorienton predhat siriane, i bën të kthehen e të shpërthejnë në bazë Diçka shumë e çuditshme ka ndodhur gjatë sulmit të forcave ajrore izraelite kundër shënjestrave siriane dhe iraniane në
Tifozët "Kuq e Zi" bëhen qull, shkak bëhet defekti në sistemin e vaditjes (VIDEO) Pak minuta para se të nisë ndeshja e shumëpritur Shqipëri-Francë në stadiumin e ri "Air Albania", shumë tifozë janë dety
VAR/ Klubet angleze mblidhen për ta hequr Sistemi "VAR" është kthyer në një temë diskutimi dhe çdo ditë e më tepër, klubet e ndryshme europiane kanë kërkuar nga f
Ushqimet që forcojnë sistemin imunitar Një sistem i fortë imunitar ndihmon për të mbajtur një person të shëndetshëm. Një dietë e shëndetshme, e ekuilibruar, lu
Biznesi do ta paguajë shtrenjtë fiskalizimin, të vegjëlve do t'u kushtojë më shumë se taksat Edhe pse procesi i fiskalizimit vijon të jetë i paqartë për palët e interesit, për sa kohë ende nuk janë publikuar udhëz
Sapo u mbyllën aplikimet për Lotarinë Amerikane, sistemi lë qytetarët pa aplikuar Sapo u mbyllën aplikimet për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ju që nuk keni plotësuar ende aplikimin për Lotarinë Amerikan
Deklarata e fortë nga Arta Dade: Opozita fiton zgjedhjet, ka marrë garanci Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade, thotë se kryeministri Edi Rama është braktisur edhe nga vetë socialistët.
"Do ta shënoja golin me dorën e djathtë po të ishte VAR-i", Maradona "tërbon" anglezët (VIDEO) Goli i shënuar me dorë nga Diego Armando Maradona në çerekfinalen e Kupës së Botës në vitin 1986, ngre polemika sot e kë