999 rezultate për

sistemi

6 këshilla të thjeshta për të mos u sëmurur këtë dimër Gripërat dhe virozat e dimrit shpesh na bëjnë të lëmë punën disa ditë ose të anulojmë planet për pushime dimërore. Paran
6 këshilla të thjeshta për të mos u sëmurur këtë dimër Gripërat dhe virozat e dimrit shpesh na bëjnë të lëmë punën disa ditë ose të anulojmë planet për pushime dimërore. Paran
Çahet sistemi i ngrohjes në shkollë, përfundojnë me urgjencë në spital 4 nxënës Sistemi i ngrohjes në një shkollë në Tiranë ka pësuar probleme dhe si pasojë është bërë evakuuimi i nxënësve. 4 prej
"Stop përbaltjes", Kalo zbulon ku qëndron problemi në dobësinë e sistemi shëndetësor Mjeku Tritan Kalo njihet si një nga kritikët e mëdhenj dhe ka bërë mjaft polemika me ata persona që në këtë periudhë pan
Njihuni me dietën ylber që forcon sistemin tuaj imunitar! Sistemi imunitar ka nevojë për të gjitha lëndët ushqyese që të funksionojë normalisht. Ja cilat janë disa nga ushqime
Edhe pas përfundimit të mbështetjes, Windows 7 përdoret nga miliona përdorues Afro 200 milionë kompjuterë në mbarë botën e kanë injoruar lajmërimin e Microsoft dhe vazhdojnë të përdorin Windows 7 si
Ndarja nga jeta e ish-deputetit të PD, Meta: Humbje e madhe Presidenti Iliri Meta, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-deputetit të PD, Bedri Çollaku. Në një po
"Mjaft më me vrasje", Dom Gjergj Meta: Sistemi i drejtësisë ende larg atij të një vendi europian Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ka reaguar pas përgjakjes së Rrëshenit me vrasjen e Anton Kelit mbrëmj
Serbia ndërpret transmetimin e energjisë për Kosovën Menjëherë pas fillimit të operimit të pavarur të sistemit energjetik të Kosovës, Serbia ka ndërprerë transmetimin e 500
"E kundërshtova disa vite më parë", sistemi "Halo" i shpëtoi jetën pilotit të F1 (VIDEO) Piloti i Hass Romain Grosjean shpëtoi mrekullisht pasi makina me të cilën po garonte, u përplas me trafikndarësen duke u
"Sistemi aktual edukativo-arsimor duhet të reformohet" Mësimi online ka sjell mjaft sfida për të gjithë, por ShMP “Jahja Kemal” si gjithmonë mëson nga sfidat. Në datë 21 Nënt
Alarmante! Mbi 37 mijë raste të reja me koronavirus në Itali Italia vazhdon të përballet me një numër të lartë të infektuarish dhe viktimash nga Covid-19. Në 24 orët e fundit, ja
COVID-19/ Thirrja e fortë e mjekut imunolog: Stop përdorimit të këtyre ilaçeve! Mjeku imunolog Genc Sulçebe, u ka bërë thirrje sot personave të sëmurë me koronavrius, që po kurohen në shtëpi, që të nd
Meta i bën thirrje qeverisë për menaxhimin e COVID-19: Të bëhet koordinimi me sistemin privat Presidenti Meta i ka bërë thirrje qeverisë për manaxhimin e COVID-19. "Në këto kushte, është tepër e domosdoshme të s
DW: Çfarë duhet ditur kur Amerika voton dhe si funksionon sistemi Në SHBA amerikanët kanë dhënë votën për vendimin që kanë marrë, për të zgjedhur si president Donald Trumpin apo Joe Bide
Basha ngre akuza: Në 24 orë kam parë sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor! Në një komunikim me gazetarët, kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se ka ndjekur situatën e koronavirusit në vend. Ai u
Turqia kundër SHBA-ve: Sot lëshohen raketat ruse Pavarësisht kundërshtimeve të NATO-s, Turqia pritet që të testojë sot sistemin anti-ajror S-400 të Rusisë. "Reuters"
"Kushton 7 euro dhe vlen 3 vjet", Tare sqaron çfarë është sistemi ETIAS Ditët e fundit kanë qarkulluar lajme të rreme, sipas të cilave, Bashkimi Europian rikthen vizat me Shqipërinë. Viza ETIA
Në ndeshjen Maqedoni - Kosovë do të përdoret edhe sistemi VAR Në ndeshjen mes Maqedonisë dhe Kosovës do të përdoret sistemi VAR. Do të jetë hera e parë që në Maqedoni ky sistem do
Vjeshta, ja ushqimet e dobishme për të forcuar sistemin imunitar Ne gjithmonë e identifikojmë ndryshimin e sezonit me ngarkesën e stresit fizik dhe mendor që sigurisht lidhet me uljen e