999 rezultate për

siguron

Federer s'ka të ndalur, siguron finalen e "Australian Open" Roger Federer është finalisti i parë i Australian Open. Tenisti zviceran ka mundur 7-5, 6-3, 1-6, 4-6 dhe 6-3 bashkëkomb
Panariti takon homologun gjerman, siguron mbështetje për laboratorin e referencës Ministri i Bujqësisë Panariti gjatë një vizite zyrtare në Gjermani ka siguruar mbështetje nga homologu i tij për krijimi
Ëndrra amerikane, ja si mund të siguroni një vizë Tashmë është me e lehtë për të marrë vizën amerikane. Nëse do të aplikoni për një vizë turistike për në Amerikë, nuk ken
Thaçi përgëzon liderët shqiptarë në Maqedoni Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka përgëzuar liderët e partive shqiptare në Maqedoni për bashkimin e tyre rreth një p
Zieni lëkurat e bananeve! Përfitime mahnitëse për trupin tuaj Jemi mësuar me këshillat se bananja është një ndër frutat të cilat kanë shumë veti ushqyese dhe proteina, por a e dini s
DURRËS/ Nuk siguronte punonjësit, pranga administratorit të firmës së këpucëve Blutë e Durrësit kanë prangosur administratorin e një firme këpucësh në këtë qytet, pasi një punonjëse e kësaj kompanie,
Zieni lëkurat e bananeve! Ja çfarë përfitime kanë për organizmin tuaj Rreth 50% të përfitimeve të bananes vijnë nga lëkura e saj? Për shkak të fibrave që përmban ajo mund të ulë rrëzikun
Numërohet gjysma e kutive, BDI siguron 2 deputetë, PDSH, Zijadin Sela dhe BESA marrin nga 1 Deri më tani ka përfunduar numërimi i fletëve të votimit në qytetet shqiptare në Maqedoni. Deri më tani, kryeson BDI, e
Barcelona siguron transferimin e parë për merkaton e janarit Darijo Srna pritet të jetë transferimi i parë i Barcelonës në afatin kalimtar të janarit. Kroati që aktivizohet te Sh
Njihuni me “kapësin” e mjegullës që siguron ujë për të varfrit (VIDEO) Uji zakonisht buron nga toka, megjithatë uji që mbledh ky burrë në fakt vjen nga ajri, bëhet fjalë për mjegullën. “Nu
Vrau gruan me thikë, të afërmit: Të dy të papunë, siguronin lekët nga kultivimi i ullinjve Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Drizë të Kuçovës, aty ku një person ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij. Sa
Specialia siguron materialet nga serverat DSK-së me ndihmën ekspertit të “Ericcson” Pas largimit të ekspertit të “Ericcson” serveri i të cilëve ishte shfrytëzuar nga drejtoria e “V” në DSK, Prokuroria Sp
Gjukanoviç shpall fitoren, siguron 43 deputetë Kryeministri malazias, Millo Gjukanovic, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e mbajtura ditë e sotme në Malin e Zi. Gju
Qeveria siguron votat e Listës Serbe, e vendosur për ta ratifikuar versionin aktual të demarkacionit (VIDEO) Zëdhënësi i Qeverisë, Faton Abdullahu ka deklaruar në emisionin Fakt Plus me Leotrim Berishën se opozita duhet t’i qaset
“Space X” siguron popullimin e Marsit, do të dërgojë 1 milion njerëz Populli i Marsit tashmë nuk është më një e ardhme e largët. Kompania “Space X” ka prezantuar projektin e saj për të p
Ndërtoni një dron me LEGO, Flybrix ju siguron materialet Flybrix është kompania që përmban të gjitha mjetet e nevojshme që ju të ndërtoni vetë një dron me LEGO, në formën dhe ma
Rama siguron fitoren në Dibër, PD e uron Deputeti i PD-se, Aldo Bumci eshte fotografuar duke i shtrenguar doren kandidatit te majte, Muharrem Rama. Kur kane
Mustafa siguron për Kosovën përkrahjen e Selisë së Shenjtë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i cili mopri pjesë në meshën e mbajtur për nder të shenjtërimit të Nënë Terezës, ka
Historike/ Majlinda Kelmendi shqiptarja e parë që siguron medalje olimpike Majlinda Kelmendi ka shkruar historinë duke u kualifikuar në finale të Lojërave Olimpike. Xhudistja numër një në botë
United siguron paratë për Pogbanë nga shitja e fanellave të Ibrës Blerja e Zlatan Ibrahimovic, është edhe blerja më e mirë e këtij sezoni te United, të paktën në marketing. Edhe pse