999 rezultate për

siguron

Ish-ushtari i UÇK-së siguron bukën e gojës duke mbledhur hekurishte Ish-ushtari i UÇK-së dhe më vonë edhe i TMK-së, Hajredin Sejdiu ka 10 vjet që e siguron bukën e gojës së tij dhe familje
Teknologji e re, zgjidhet problemi i vjedhjes së kabllove në aksin Prush-Gropaj Gjatë inpektimeve të punimeve në aksin rrugor Prush-Gropaj, kryeministri Edi Rama është shprehur se përdorimi i teknolog
Rosberg siguron pole position, Hamilton përfundon jashtë piste (FOTO-LAJM) Nico Rosberg regjistroi pole position numër 5 për këtë sezon. Në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Gjermanisë, gjerm
Shqipëria siguron 10 milionë dollarë financim për mjedisin Ministri i Mjedisit Lefter Koka mori pjesë në Asamblenë e 5-të të GEF - Fondi Mjedisor Global, të mbajtur në Meksikë. Ky
Shkëndija siguron licencën për në Europë Lajmet pozitive në radhët e Shkëndijës nuk kanë të ndalur, pas sigurimit të daljes në arenën ndërkombëtare dhe vazhdimit
Laçi mposht kampionët në shtëpi dhe siguron Europën Ka festë për dy në Korçë. Feston Skënderbeu që ngriti titullin e katërt radhazi kampion, të pestin në historinë e klubit
Tirana shpëton zyrtarisht, Kukësi siguron vendin e dytë Tirana ka siguruar qëndrimin në Kategorinë Superiore falë barazimit 2-2 me Flamurtarin, dhe ndalesës së Besës me Vllazni
Blatter siguron: "Brazil 2014", i suksesshëm Ndërkohë që nga Katari mbërrijnë shifra te denja për një bilanc lufte me punëtorë që kanë humbur jetën në ndërtimin e st
Cani siguron qytetarët: Nuk ka ulje pagash dhe pensionesh Ministri i Financave, Shkëlqim Cani deklaroi sot në Kuvend se nuk do të ketë ulje pagash dhe pensionesh. Duke sqaruar di
NYT: Kosova siguron ndeshjen, por jo ekipin e ëndrrave Pas gjashtë viteve refuzimi, përpjekjesh të dështuara, veprimeve të drejtpërdrejta dhe, më në fund, pranimit, Eroll Sali
Ilir Beqja u siguron "deputetëve" autoambulanca në parlament Që pas ngjarjes në parlament ku deputeti Florian Mima pësoi humbje ndjenjas, pranë parlamentit është stacionuar edhe një
Kryeministri Renzi votëbesohet në Senatin italian Matteo Renzi, Kryeministri i ri i Italisë, ka përcaktuar një vizion të guximshëm të reformave, disa orë përpara se të fi
Serbia siguron "individualitetin" e Mitrovicës për gjyqësinë Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Ivica Daçiq gjatë takimit të djeshëm në Bruksel të ndërmjetësuar ng
Intriga Fernando: Milani siguron "po"-në e lojtarit, por... "Jo"-ja e paparitur e Lionit për Maxime Gonalons ka ndryshuar planet e Napolit, që tashmë mendonte se e kishte gjetur pë
Martino siguron: Messi nuk ikën nga Barça Trajneri i Barcelonës Gerardo Martino përjashtoi kategorikisht mundësinë që Lionel Messi të largohet nga klubi blaugrana
Gjermania mposht Irlandën (VIDEO) Gjermania ka mposhtur kombëtaren e Irlandës në ndeshjen kualifikuese në Grupin C për Botërorin Brazil 2014. Goli i pa
Marotta siguron: Nuk ka asnjë "çështje" Pirlo Drejtori i Përgjithshëm i Juventusit, Giuseppe Marotta vendos një gur mbi zërat polemikë të ditëve të fundit rreth çësht
Italia siguron biletën për Brazil 2014 (VIDEO) Fitorja e sotme e Italisë ndaj Çekisë me rezultat 2-1 i ka siguruar italianëve biletën për Botërorin Brazil 2014. Edh
Anija më e madhe në botë që siguron energjinë përmes paneleve diellore (FOTO-LAJM) Kjo është anija më e madhe në botë e cila e siguron energjinë përmes paneleve diellore. "MS Turanor Planet Solar" është
Berisha siguron Haradinaj: Nga TAP përfiton edhe Kosova Kryeministri Sali Berisha priti sot në takim kryetarin e Partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, zotin Ramush Haradina