Gazi i merr jetën brenda galerisë një minatori në Bulqizë
999 rezultate për

sigurise

Ushtria serbe: Jemi gati për Kosovën Mediat serbe raportojnë se Ushtria e Serbisë ka ngritur gatishmërinë luftarake në të gjithë territorin e saj, për shkak
Prifti qe u prishi planet serbëve! Nga Ervin Shkulaku E gjitha filloi me një deklaratë të priftit ortodoks Sava Janiq para pak ditësh i cili tha
Gjuriç: Prifti Janiq është gënjeshtar, nuk ka trazira në Veri Duket se deklarata e Priftit të Manastirit të Deçanit Sava Janjiq se po përgatitet një skenar për dhunë në Veri po u dje
Përfundon mbledhja e Këshilit të Sigurisë së Serbisë, çfarë i diskutua për Kosovën (VIDEO) Wshtë mbyllur pak minuta më parë mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Serbisë, e cila u thirr nga Presidenti Vu
Vuçiç ka mbledhur Këshillin e Sigurisë, a do të ketë trazira? Mbledhja e Këshillit për Siguri Kombëtar e ftuar nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të mbahet në orën 8:00.
Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurisë Presidenti Serb Aleksandër Vuçiç ka paralajmëruar mbledhjen e këshillit të sigurisë për të diskutuar zhvillimet e fundit
Gjendja në Veri, Haradinaj mbledh Këshillin e Sigurisë Një ditë pasi u përmendën skenarët për trazira të mundshme në veri, ku u tha se serbët mund ta shpallin autonominë e ver
Banorët e Luginës mund të marrin më lehtësisht nënshtetësi kosovare Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri me bashkëpunëtorët, ka pritur sot në takim pune ministrin e Punëve të Brend
Jepet masa e sigurisë për 9 të arrestuarit që dërgonin njerëz në SHBA e Angli Është dhënë masa e sigurisë për 9 të arrestuarit të cilët akuzohen se me viza false dërgonin njerëz në SHBA dhe Kanada.
Agim Çeku: FSK po transformohet në heshtje Në pamundësi të ndryshimeve kushtetuese për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura, autori
Kush po frikësohet nga Ushtria e Kosovës Roli i Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të dalin si rezultat i procesit të transformimit nga Forca e Si
Burri rrëmben vajzën në prani të nënës, reagimi i i saj shpëton të voglën (VIDEO) Një ngjarje e rëndë është filmuar nga kamerat e sigurisë së një dyqani celularësh në Victoville të Los Angelesit në SHBA
Maska e xhipa, dalin pamjet e arrestimit i serbëve në Kosovë (VIDEO) RTS ka publikuar pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Gjilan të kryer mëngjesin e sotëm. Pesë pjesëtarë të komu
Lirohen pesë serbët e arrestuar sot Janë liruar pesë serbët e arrestuar në Gjilan, pas intervistimit në polici. Lajmin e ka bërë të ditur për KTV-në, kryepr
Veseli reagon pas arrestimit të serbve që kërcënonin pjestarët e Ushtrisë së Kosovës Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka dënuar kërcënimet që po po dyshohen se po bëhen ndaj familjeve të pjesëtarëve të Fo
Tmerruese, kaq persona u vranë për 6 muaj në aksidente rrugore Rruga magjistrale Duhël - Suharekë u kthye në mort për pesë anëtarët e familjes Sadikaj nga Sopia e Suharekës. Jo vetëm
Betohet Vulin: Nuk ka ushtri të Kosovës dhe s'do të ketë kurrë Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se nuk ka ushtri të Kosovës dhe nuk do të ketë dhe ka shtuar
Vrasja e shoferit të Fatmir Xhafajt, hetime në disa pista, sekuestrohen pamjet e kamerave të sigurisë Burimet thonë se pista e parë e hetimeve për zbardhjen e vdekjes së shoferit të ministrit të brendshëm, është ajo e vetë
Lazim Destani në tryezën e Rrumbullakët në Londër, Siguria në Ballkanin Perëndimor Biznismeni, Lazim Destani mori pjesë në Forumin për Sigurinë e Ballkanit Perëndimor, organizuar nga European Leadership
Ndalohet "Kanarina Pistoletë" e Brazilit “Ndalojeni Kanarinën Pistoletë”. Ky ka qenë urdhri i shefit të sigurisë dhe ti bindesh këtij urdhri pa qeshur është diçk