999 rezultate për

sigurise

Gjykata jep vendimin për Stresin, u kap me armë dhe kokainë Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për këngëtarin Arkimed Lushaj, i cili njihet ndryshe edhe m
Stresi merr vendimin drastik para se gjykata të japë masën e sigurisë (VIDEO) Këngëtari Arkimd Lushaj, i njohur ndryshe edhe si "Stresi" u arrestua dy ditë më parë në një hotel në Linzë të Tiranës,
"Pjesë e grupit kriminal", çfarë vendimi do marrë sot Gjykata për Stresin Arrestimi i reperit të njohur, Arkimed Lushaj, ose i njohur ndryshe si Stresi, bëri bujë të madhe. Ndërkohë Stresi d
Policëve në këtë vend të botës, iu ndalohet të buzëqeshin më shumë seç duhet Zyrtarëve policorë në Aeroportin e Indisë u është kërkuar të qeshin më pak. Ky vendim është marrë duke u arsyetuar se at
Vrasja në ish-Bllok, njëri nga autorët iku me taksi Ka shkaktuar një rrëmujë të madhe vrasja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e ish-Bllokut. Në këtë ngjarje të rënd
Pas luftës të bandave në Bllok del një kërkesë për presidentin Partia Demokratike kërkon nga Presidenti Ilir Meta që të mblidhet urgjentisht këshilli i Sigurisë Kombëtare. Reagimi vje
Del video, kamerat e sigurisë filmuan shembjen e urës në Xhenova (VIDEO) Mediat italiane kanë publikuar pamje të reja nga tragjedia e shembjes së urës në Xhenova. Kjo video e marrë nga kamerat
E FUNDIT/ Të arrestuarit e grupit të "Bajrave" kundërshtojnë masën e sigurisë Gjshtë nga nëntë personat e arrestuar të grupit kriminal të Bajrajve në Shkodër, kanë kundërshtuar masën e sigurisë që ë
Nuk plotësohen kushtet e sigurisë, derbi Tirana-Partizani në rrezik Ndeshja midis Tiranës dhe Partizanit është e shumëpritur prej një kohe të gjatë. Historia, rivaliteti dhe bukuria e kësa
Ambasadori i ri i BE, përshëndet nga Tirana (VIDEO) Luigi Soreca është emëruar ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri. Italiani do të zëvendësojë në Shqipëri Romana
E moshuara serbe ekzekuton burrin me armë, çdo gjë filmohet nga kamerat e sigurisë (FOTO LAJM) Një grua e moshës 70 vjeçare, Stojanka Coka Stojanovic , ka ekzekutuar për vdekje një burrë në një lagje të Beogradit, d
A do të zbrapset sërish qeveria për themelimin e ushtrisë? Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit p
Njihuni me kushtin e NATO-s për ushtrinë NATO-ja mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK-ja duhet të zhvillohet, atë
Thaçi i paqëndrueshëm, sërish ndryshon qëndrim ndaj ushtrisë I frikësuar që mos po mbetet në bisht të ngjarjeve, Presidenti Thaçi e ka thyer edhe një rekord të tij personal, e ka nd
Svilanoviç: Ballkan, 80% e të anketuarve thonë se ligji nuk zbatohet në mënyrë të barabartë! Duke folur në panelet e dedikuar për sigurinë dhe sundimin e ligjit të edicionit të 13-të të Forumit Strategjik të Bledi
Theu masën e sigurisë, në pranga shoku i të “fortit” të Myslym Shyrit Tre ditë më parë është vënë në pranga 35-vjeçari Ilir Kodumi, i njohur ndryshe edhe si shok i të "fortit" të Myslym Shyr
I mbijetuari i Genovas: Ndenja 4 orë i varur me rripin e sigurisë Ka qëndruar në ajër për 4 orë, brenda furgonit, i varur me rripin e sigurisë dhe u shpëtua më pas nga një zjarrfikës. Kj
Ç'do ndodhë më 11 tetor: Do të bllokohet interneti në të gjithë botën! Bllokimi i internetit do të ndodhë më 11 Tetor, pasi do të ndërrohen “çelësat e sigurisë” që mbrojnë një pjesë të rëndës
Vuçiç largohet nga Kosova, policia jep me imtësi të gjithë ngjarjen Policia e Kosovës edhe zyrtarisht ka njoftuar për mbarëvajtjen e protestës kundër presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuç
Egjipti dënon qindra protestues 'pro-Morsi' gjatë vitit 2013 Egjipti ka dhënë verdiktin për më shumë se 700 vetë, pjesë e 'Vëllazërisë Muslimane', pasi presidenti Mohammed Morsi, u