999 rezultate për

sigurise

Torturonte fëmijët në kopësht, arrestohet mësuesi mizor (VIDEO) Shpulla, shkelma dhe tërheqje flokësh! Ky ishte realiteti me të cilin përballeshin fëmijet e një kopshti në zonën e Pero
Kamerat e sigurisë zbulojnë detaje të reja nga vrasja e Fatos Ferracakut në Shkodër Pas zinxhirit të ngjarjeve të rënda në Shkodër duket se po gjenden ca gjurmë rreth atentatorëve. Hetueset kanë arrit
NATO zbarkon te zyra e Haradinajt Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim zëvendësndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jonath
Haradinaj mesazh Vuçiçit, takohet ngrohtë me Komandantin e KFOR-it Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka nderuar komandantin e KFOR-it, Salvatore Cuoci me “Hartën e Artë të Kosovë
Si u ekzekutua Fatos Ferracaku, Prokuroria sekuestron kamerat e sigurisë Prokuroria e Shkodrës, raportohet se ka sekuestruar të gjitha pamjet e kamerave të sigurisë në zonën ku u bë ekzekutimi
Gjykata ndryshon masën e sigurisë, Vis Martinaj mbetet në burg Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ka vendosur që të lerë në burg Vis Martinajn, i cili akuzohet për ngjarjen e rëndë t
Idrizi me thirrje të fortë: Mblidhni urgjent Këshillin e Sigurisë Kombëtare Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi i bën thirrje presidentit Meta të thërrasë këshillin e Sigurisë Kombëtare, pasi dje në Bul
300 serbë kërkojnë të bëhen ushtarë të Kosovës Në Qendrën Mediale në Çagllavicë, Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të Forcës së Sigurisë së Kosovë
NATO mbështet ushtrinë e Kosovës në mes të Beogradit Në një konferencë të mbajtur në Beograd, ndër të tjera është diskutuar edhe në lidhje me ushtrinë e Kosovës, ku mbeshtet
Kjo do t'i tërbojë serbët: Ushtria e Kroacisë, gati të ndihmojë Ushtrinë e Kosovës Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Kroacisë, Damir Krstiçeviq, ka pritur sot për një vizitë zyrtare ministrin e Sigur
Zbardhet deklarata e fortë e Ramës për Metën, çfarë u tha ai deputetëve Kryeministri Edi Rama e ka quajtur mosdekretimin e Sandër Lleshit si Ministër të Brendshëm, një shkelje të Kushtetutës n
Me një prekje kjo vajzë shtrin në tokë rojen e diskos (VIDEO) Një djalë u rrëzua në tokë, pasi një vajzë që ishte aty mendoi se ishte pikërisht ai që e kishte pickuar në të pasmet e
Vrasja në ish-Bllok, jepet masa e sigurisë për Vis Martinajn Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “30 ditë burg” për shtetasin Ervis Martinaj pas ngjarjes së ndodhur
Rëndohet situata për Vis Martinajn, kjo është kërkesa e fundit e Prokurorisë Së fundmi ka rinisur seanca gjyqësore në gjykatën e Tiranës, për shtetasin Ervis Martinaj i cili është i përfshirë në ng
Trafikonin qënie njerëzore, gjykata vendos masën e sigurisë për 5 të arrestuarit e Shkodrës Gjykata e Shkodrës ka marrë vendimin për 5 të arrestuari e operacionit “GRE-HOT” në Shkodër. Masa e sigurisë për g
Thaçi nesër në një panel me kryeministren serbe Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të Shefit të Konferencës së Sigurisë së Munihut, Wolfgang Isc
U mbajt sekret, autori i masakrës në Mat tenton vetëvrasjen Autori i vrasjes së trefishtë në Mat ka tentuar t’i japë fund jetës në ambientet e burgut të sigurisë së lartë të Burrel
BE pengon formimin e ushtrisë? Bashkimi Europian mbetet i përkushtuar për zhvillimin dhe prosperitetin e Kosovës si pjesë integruese e agjendës së Ball
Laboratori i heroinës në Has, çfarë ka kërkuar Prokuroria për 5 të arrestuarit Të arrestuarit e laboratorit të heroinës në Has, kanë mbërritur në Gjykatën e Shkalles së parë të Kukësit nën masa të fo
Gjendet armë dhe drogë në makinën e babait të shefit të AKI-së Në orët e vona të datës 13 tetor të këtij viti, Policia e Kosovës e ka ndalur një veturë të tipit “Golf”. Në veturë kanë