999 rezultate për

sigurise

KFOR dhe Kosova sot i tregojnë muskujt Serbisë Misioni i Aleancës Veri-atlantike në Kosovë (KFOR) ka njoftuar se Shpata e Argjendtë 2018 është në vazhdim e sipër në ka
Patriarku i Rusisë vjen në Shqipëri, specialet rusë blindojnë Tiranën Patriarku i Moskës dhe i gjithë Rusisë, Kirill, pritet të zbresë në aeroportin e Rinasit, ditën e shtunë nën masa të for
Me helmim, kush po tenton t'a vrasë Edi Ramën? Kush po kërkon të vrasë Edi Ramën? Kjo "teori konspirative" po pushton mediat online pasi kryeministri Edi Rama mer
Ky është personi që do ta zëvendësojë Maxhunin në krye të Policisë Drejtori i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni nga sot është emëruar zyrtarisht drejtor i Agjencisë së Kosovës për Intel
Rusia akuzohet për sulme kibernetike në të gjithë botën “Hakerët rusë, të sponsorizuar nga shteti po përpiqen të rrëmbejnë të dhëna thelbësore në internet,” kanë njoftuar agjen
I dënuan me burg, zhvillohet gjyqi i radhës ndaj 11 protestuesve kuksianë Masën arrest me burg të marrë nga Shkalla e Parë e gjyqësorit, protestuesit e kanë apeluar si vendim. Gjykata e Apel
FSK-ja ka një lutje për qytetarët e Ferizajt Forca e Sigurisë e Kosovës aktualisht po bën pastrimin dhe çminimin e hapësirave përreth parkut ”Liria” në Ferizaj. K
Certifikohen në Akademinë e Sigurisë 25 punonjësit e parë të Policisë Bashkiake Punonjësit e Policisë Bashkiake po trajnohen nga Akademia e Sigurisë për t’u aftësuar në fushën e sigurisë publike. Grup
Haradinaj prezanton ministrin e ri Kryeministri Ramush Haradinaj ka emëruar sot Bejtush Gashin, Ministër të Punëve të Brendshme. Ai ka njoftuar përmes F
Kuvendi miratoi Ligjin për Agjencinë Teknike Operative Kuvendi miratoi Ligjin për Agjencinë Teknike Operative dhe Ligjin për ndjekjen e komunikimeve. “Ky është përcaktimi s
Ligjet në sferën e sigurisë maqedonase, politika nuk heq dorë nga ndikimi Reformat në polici që duhet të realizohen nga Qeveria e kryeministrit Zoran Zaev, vlerësohen si më të rëndësishmet nga s
Do të dënohen apo jo? Familjarët bllokojnë rrugën tek Drejtoria e Policisë së Tiranës Ditën e sotme pritet që 23 protestuesit e Rrugës së Kombit të dalin para gjykatës për të mësuar masën e sigurisë. Pro
Pas rrëmbimit të mësuesëve Haradinaj thërret Këshillin e Sigurisë Askush nuk ka informacion se si u larguan nga Kosova gjashtë shtetasit turq të cilët u arrestuan ditë më parë nga ana e
Meta hipën në kullë, Rama jep leje për një tjetër "përbindësh" betoni Epidemia e kullave në Tiranë kërcënon edhe sigurinë kombëtare. Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar ndërtimin e nj
Më në fund edhe Haradinaj reagon, në këtë orë i drejtohet popullit Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në bazë të kompetencave Kushtetuese dhe ligjore, ka thirrur sot
Dëbimi i ambasadorëve rus, reagon sërish Ambasada e SHBA në Tiranë Ditën e djeshme SHBA ka dëbuar diplomatët rusë në të gjithë frontin perëndimor. Ditën e sotme ka reaguar sërish dhe a
Dimitrov: Dëbimi i diplomatit rus, mbrojtje e interesave tona të sigurisë “Mbrëmë i lajmëruam autoritetet ruse për vendimin tonë që të dëbojmë një diplomat rus, në konsultim të ngushtë me partne
Arrestimi i Marko Gjuriq në Kosovë, Aleksandar Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurisë Presidenti serb Aleksandar Vuçiç e ka thirrur për sonte në orën 19:30 mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare pas la
Policia e Elbasanit njofton qytetarët për masat e sigurisë Policia e Elbasanit po kujdeset që ndeshja ndërkombëtare me Norvegjinë të zhvillohet me kushte sa më normale. Ata madje
Forcat Speciale nisen në Veri, Vuçiç mbledh urgjent Këshillin e Sigurisë Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç e ka thirrur urgjentisht mbledhjen e Këshillit për Siguri Kombëtare. Mbledhja ësht