999 rezultate për

sigurise

"Shefja" në arrrati! Konfirmohet masa e sigurisë për zyrtarët e OSHEE, vodhën 132 mijë euro Ditën e sotme është marrë vendimi për 4 ish-zyrtarët e OSHEE të cilët akuzohen për korrupsion pasiv dhe abuzim me tender
Vdes punonjësi i sigurisë në burgun e Reçit Fatmir Deda, punonjësi i grupit të sigurisë në burgun e Recit në Shkodër është ndarë nga jeta si pasojë e një infarkti k
Plagosi 54 vjeçarin për një fjalë goje, vihet në pranga i shumëkërkuari Një 53 vjeçar i shpallur në kërkim për dy vepra penale është arrestuar nga policia. Forçat e posaçme “Shqiponjat” në
EMRAT/ Lirohen nga burgu 2 inxhinierët e ARRSH që u akuzuan për shpërdorim detyre Gjykata e Durrësit ka dhënë ndryshuar masat e sigurisë për tre zyrtarët e ARRSH, të cilët u arrestuandy ditë më parë.
Kriminale në Turqi, i burgosuri lihet të vdesë në karrige plastike i izoluar (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sëfundmi në burgun e Gumushanes në Turqisë. Ish-nën komisari Mustafa Kabakçioglu u gj
U kap duke përgjuar në Tiranë, gjykata jep vendimin për iranianin Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për iranianin i cili u kap dy ditë më parë në Tiranë me akuzën e përg
Trump letër Ramës: Firmos memorandumin e sigurisë për rrjetin 5G Kryeministri Edi Rama ka publikuar një letër që i ka dërguar presidenti amerikan Donald Trump, e cila mban datën 1 Tetor
U dha alarm për bombë, AAC tregon çfarë ndodhi në aeroportin e Rinasit Ditën e sotme në Aeroportin e Riansit u dha alarmi, që fillimisht u dyshua si sulm me bombë. Autoriteti i Aviacionit
Kur çudirat nuk kanë fund, çifti harxhon sipas qejfit e ikën me vrap nga lokali Kamerat e sigurisë në një lokal të Britanisë kanë fiksuar një moment sa komik aq edhe banal. Një çift, pasi kishte ko
Manastirliu zbulon cilat aktivitete do të vijojnë të jenë të mbyllura Komiteti Teknik i Ekspertëve ka miratuar protokollet e sigurisë për hapjen e bareve, restoranteve dhe pishinave në ambie
Vazhdon sulmi me armë ndaj Policisë në Elbasan, plagosen dy kalimtarë Një person vijon të qëllojë me armë në drejtim të Policisë në Elbasan. Si pasoje e të shtënave janë plagosur jashtë r
U kap me bandën e rrezikshme të kokainës, merret vendimi për një nga të arrestuarit Operacioni i bujshëm "LOS BLANCOS", vuri në pranga 5 perona në Shqipëri. Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën e
Pajisjet më të këndshme të sigurisë, imagjinata e njerëzve nuk ka kufi (FOTO LAJM) Të gjithë duam të jemi sa më të sigurtë dhe kjo është arsyeja pse ne e marrim seriozisht të mbrojmë veten. Por disa n
"Isha i pirë", lihet i lirë i moshuari që ngacmoi s*ksualisht 16-vjeçarin Romeo Oço, 66-vjeç i cili u vu në pranga pasi ngacmoi seksualisht një 16-vjeçar është liruar nga qelia dhe është lënë në
Mosanëtarësimi i Kosovës në INTERPOL, minus në luftimin e terrorizmit Në marrëveshjen e Uashingtonit, Kosova është zotuar se do ta shpallë Hezbollahun organizatë terroriste dhe t’i përmbushë
Pezullohet një nga studimet për vaksinën kundër COVID-19, efekti anësor që trembi studiuesit Studimet në fazat e fundit të vaksinës së mundshme të kompanisë AstraZeneca për COVID-19, janë pezulluar përkohësisht nd
Tirana - Crvena Zvezda, policia publikon masat e marra për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë Avioni i ekipit të Crvena Zvezda mbërriti në Aeroportin "Nënë Tereza" mesditën e sotme. Dalja "Vip" e Rinasit ishte r
Gjobitet një tetër pronar lokalesh, policia bën apelin e rëndësishëm Pronari i një restoranti në Tiranë është gjpbitur me 1.000.000 lekë pasi kishte organizuar një dasëm, në kundërshtim me
Shpërthen në lot, caktohet masa e sigurisë ndaj 23-vjeçarit që vrau shokun e ngushtë Është dhënë masa e sigurisë "Arrest me burg" për Stjuart Smakaj, 23-vjeçarin e akuzuar për vrasjen e mikut tij, Gledis K
Vazhdon aksioni i policisë në kryeqytet, evidentohen 4 shkelje në 24 orët e fundit Policia e Tiranës vazhdon në mënyrë permanente monitorimin për zbatimin e protokolleve me qëllim ndalimin e përhapjes së