999 rezultate për

sigurimit

Eurosig pushton tregun e sigurimeve në Maqedoni Si një kompani e cila tashmë 15 vjet është e pranishme në tregun e sigurimeve në Maqedoni, ndërsa nga viti 2016 edhe si
Sot, Serbia ankohet për Kosovën në OKB Raporti i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Antonion Guterres mbi punën e UNMIK-ut, do të diskutohet sot në Këshillin
Pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit? Pse Presidenca nuk dekretoi Sandër Lleshin Mbrëmjen e djeshme presidenti Ilir Meta ka vendosur të mos e dekretojë emrin e ri për ministër të Brendshëm, Sandër Lles
"Skandal në Ministrinë e Brendshme, 534 drejtues të policisë pjesë e ish-Sigurimit" Partia Demokratike ka deklaruar sot se 534 drejtues te policise jane tashme te verifikuar si persona qe kane qene te lid
Në urën e "kërcimeve ekstreme", turistit i bie rripi i sigurimit (VIDEO) Në parkun Wansheng Ordovician, pranë qytetit të Chongqing në Kinë, vizitorët përballen me frikën teksa kalojnë në një la
Shkërmoqen automjetet, rripi i sigurimit shpëton paq katër persona Katër persona kanë shpëtuar për mrekulli pas një aksidenti me tre automjete pranë një shkolle të mesme në Arizona. Në
Përfituan 1 milion dollarë nga TVSH, vihen në pranga dy pronarët Drejtoria e Hetimit Tatimor ka zbuluar një skemë mashtrimi të mirë strukturuar me një dëm të shkaktuar që kap shifrën e
Kina sërish e dëshmon se është armike e Kosovës Me iniciativë të Kinës, Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sërish do të diskutojë për Republikën e Kosovës në
SKEMA/ Si të përfitoni pension të plotë pleqërie edhe kur nuk i keni vitet e punës Mungesa e disa viteve punë në sigurimet shoqërore, bën që të mos përfitoni pension të plotë pleqërie Instituti i Sigu
Deklarata e Kofi Annan mbi intervenimin e NATO-s që e çliroi Kosovën Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, u nda sot nga jeta në moshën 80 vjeçare. Fituesi i Nob
Mashtrimi me sigurimet, AMF jep zgjidhjen se ku mund t'a verifikoni Rritja e numrit të emigrantëve që vijnë gjatë verës në Shqipëri ka shtuar edhe rastet e mashtrimeve me policat e sigurim
"Lidhe rripin Kiki", mesazhi origjinal i Veliajt për drejtuesit e automjeteve Bëhet viral mesazhi i Bashkisë së Tiranes, që fton qytetarët të tregohen të kujdesshëm duke lidhur rripin e sigurimit, t
Britania reagon ndaj Serbisë: Mos u merr me ne por normalizo raportet Ambasadorja britanike në OKB, Karen Pierce, i bëri thirrje Prishtinës dhe Beogradit që të mos merren tepër me çështjet e
Konkurenca hap hetimin për bankat: I detyrojnë klientët ta bëjnë sigurimin Teksa bankat dhe shoqëritë e mëdha të sigurimit dyshohet se po mundësojnë që klientët të sigurojnë jetën për huatë ose p
Ndryshojnë rregullat e shit-blerjes së makinave, eksperti: Ja ç’duhet të dini Nga Ina Allkanjari-Gazeta Shqiptare Në rast se ndryshon pronësia e mjetit gjatë periudhës së sigurimit, të drejtat dh
Pasi të shikoni këtë video, s’do e hiqni më rripin e sigurimit (VIDEO) Pamje të rënda nga një aksident në Florida të SHBA po bëjnë xhiron e botës, për një qëllim të vetëm, sensibilizimin e nj
Serbia nuk ndalet së bëri keq Kosovës, përfshin edhe Anglinë Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë Ivica Daçiç siç shkruan gazeta e Beogradit “Novosti”, ia ka tërhequr vërejtjen Br
OKB kërkon çarmatosjen e Hezbollahut Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, i bëri thirrje Hezbollahut - aleat i afërt i Iranit -
Kujdes! 16 000 makina qarkullojnë rrugëve pa siguracion Janë plot 16 mijë makina që qarkullojnë në vend pa prerë policën e sigurimit. Kjo është një shifër e konsiderueshme duke
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të hënën diskuton për Kosovën Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të shqyrtojë të hënën raportin e ri tremujor të sekretarit të përgjithshë