999 rezultate për

sigurimit

Dëshmia tragjike e emigrantit kosovar që vuajti 20 vjet burg: Kush më torturonte në qelitë e Sigurimit të Tiranës Publikohet historia e panjohur e Nazmi Berishës me origjinë nga fshati Llap i Komunës së Podujevës në Kosovë, i cili i j
Safet Bajri dhe Asmer Bilali lënë qelinë Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, e përberë me trupe gjyqësore Besmir Stroka, ditën e sotme ka pranuar kërkesën e mbro
Ishte nisur drejt Tiranës, gjobitet ish-kryetari i bashkisë Pogradec Ish-kryetari i bashkisë në Pogradec, Eduart Kapri është ndaluar dhe më pas është gjobitur nga policia në Bradashesh.
Truproja e Pendarovskit rezulton me COVID-19, alarm në Presidencën Maqedonase Një truprojë i Presidentit Stevo Pendarovski në Maqedoninë e Veriut ka rezultuar me COVID-19. Ai është pjestar i ekipit
Konjufca merr pjesë në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku do të diskutohet për Kosovën Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca do të marrë sot pjesë në Këshillin e Sigurimit të O
Dëshmia e shkrimtarit: Si dështoi tentativa e Sigurimit për të më zhdukur në burgun e Laçit Publikohet historia e panjohur e Siri Sulejmanit me origjinë nga fshati Tragjas i Vlorës, i cili që nga vitet ’60-të kur
Si arritën tre oficerë të Sigurimit të rrëmbenin ish-kryeministrin e Shqipërisë në Selanik Publikohet historia e panjohur të Koço Kotës me origjinë nga qyteti i Korçës, i cili pasi u shkollua në Universitetin e
S'ka më zvarritje pas aksidentit: Tani mund ta verifikoni shumë lehtë ç'po ndodh me dëmshpërblimin tuaj Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka ndërtuar regjistrin online të integruar për të gjitha dëmet e ndodhura për polica
I shoqëroi për në shkollë, Rama bën gafën e madhe me dy fëmijët (FOTO LAJM) Ditën e sotme Kryeministri Edi Rama ka shoqëruar për në shkollë dy vogëlushët të cilët i shpëtuan tërmetit tragjik të 26
Dëme nga tërmeti? ǒduhet të bëni për t’u kompensuar Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare iu bën thirrje të gjithë qytetarëve që janë prekur nga tërmeti dhe kanë dëmtime në b
AMF: Kush paguan sigurim për shtëpinë të kërkojë inspektim nga kompanitë nëse ka dëmtime Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka reaguar pas tërmetit të datës 26 nëntor duke i rikujtuar të gjithë pronarëve të s
Letra për Enverin: Oficerin e Sigurimit në Shkodër e arrestuam se ndihmoi një vajzë për qëllime të ulëta Publikohet dokumenti arkivor me raportin “Tepër sekret” të vitit 1980, ku Ministri i Punëve të Brendëshme, Feçor Shehu,
Trajtimi i dëmeve, AMF në mbështetje të konsumatorëve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare për 9 muajt e parë të vitit 2019 ka trajtuar 71 ankesa të ardhura nga qytetarët dhe
Rrëfimi rrëqethës i familjes Kasneci: Si u torturuan dhe u ndanë nga jeta një nga një pjestarët (FOTO LAJM) Kjo eshte historia e panjohur e familjes Kasneci nga fshati Kir i Pultit të Dukagjinit e cila u persekutua në mënyrën më
Caktohen çmimet minimale: Sa do të paguhet për sigurimin e detyrueshëm të ndërtesave Pas tërmeteve “tundet” qeveria, nuk regjistrohen pronat pa sigurim 10-vjeçar. Caktohen çmimet minimale për sigurimin e n
Termetet, AMF pranë qytetarëve: Për çdo problem me sigurimin ose pyetje na kontaktoni! Tërmetet e ditëve të fundit kanë shkaktuar shqetësim të madh tek qyetarët për jetën dhe pronën. Mësohet se një numër i m
Zbulohen tre "spiunë" në krye tê Policisë së Shtetit Vettingu në unifornat blu po jep rezultatet e para në kupolën e Policisë së Shtetit. “Report TV” raporton se tre ofi
Plas sherri në festivalin e birrës, arrestohen 8 persona (FOTO & VIDEO) Një përleshje masive ka ndodhur mes disa personave gjatë Festivalit të Birrës në Prishtinë. Nuk dihet se pse ka nisur
Emigrantë kujdes me policat e sigurimit! AMF tregon se cilat janë të vlefshme (FOTO LAJM) Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare këshillon qytetarët që udhëtojnë drejt Shqipërisë me automjetet e tyre me targa të h
"Një grua u ça në kokë, tjetrit iu këput rripi i sigurimit" Hoxha tregon tmerrin në avionin Prishtinë-Basel “Një grua është dëmtuar shumë në kokë dhe ka pas gjakderdhje, ndërsa një pasagjer që ishte ulur afër meje pasi iu është