999 rezultate për

sigurie

Kryekomunari i PD-së nën akuzë për falsifikim dokumentesh Faz Shabaj, kryetar i komunës Postribë në Shkodër, vërtetonte me firmë e me vulë se kërkuesit e azilit në vendet e BE-së
Në Rusi merren masa ekstreme sigurie për Lojrat Dimërore Autoritetet në Rusi kanë ndërmarrë një nga operacionet më të mëdha të sigurisë në historinë e lojrave olimpike, një muaj
Korçë, gjykata vendos burg pa afat për Admir Tafilin Update- Admir Tafili pranoi sot se kishte realizuar planin për arratisjen e të burgosurve të burgut të Drenovës. Gjatë s
Manolev: Ambasada në masa sigurie, nuk është e rrezikuar Ambasadori i vendit në Kajro Mile Manolev ka bërë të ditur se ambasada e Maqedonisë është në masa sigurie e përpasojë nu
Selimi përgjohet nga Ministria e Jashtme? Ambasadori i Kosovës në Shqipëri Sylejman Selimi, i cili aktualisht po përballet me dyshime për krime lufte javë më parë
Blindohet Rio, 11,300 forca sigurie për finalen Bilancit relativ të incidenteve në Brazil gjatë Kupës së Konfederatave vazhdon t’u shtohen shifrat negative. Edhe në gjy
Qendra Studentore pajiset me kamera sigurie Në qendrën studentore në Universitetin e Prishtinës janë vendosur kamera për të rritur sigurinë e studentëve dhe përgjeg
Shkëndija-Teteks, finalja nën masa të rrepta sigurie Finalja e Kupës së Maqedonisë mes Shkëndijës dhe Teteks do të luhet nën masa të rrepta sigurie në stadiumin "Filipi i Dy
Masa të rrepta sigurie procesin "Dajti" Procesi gjyqësor në ngarkim të Dritan Dajtit ka regjistruar një tjetër seancë të shtyre për shkak të mosparaqitjes së av
Shkollat pajisen me kamera sigurie Instalimi i kamerave në shkolla të mesme do të bënte të mundur parandalimin e incidentetve të shumta që ndodhin mes gjim
Martona në Londër në masa të rrepta sigurie Sot do të zhvillohet maratona në Londër e cila do të jetë nën masa të rrepta sigurie. Tridhjetë sekonda heshtje dhe shir
Mimoza Kusari në masa të rrepta sigurie Pas sulmit me granatë dore që ndodhi vitin e kaluar, ministrja e Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Mimoza Kusari-Lila, këto
Clinton në Shqipëri, blindohet kryeqyteti Vizita e sekretares së Shtetit amerikan, Hillary Clinton në Tiranë do të shoqërohet me masa të rrepta sigurie, ku 1500 p
Vizita e Klinton shoqërohet me masa të forta sigurie Vizita Sekretares Amerikane së Shtetit, Hillari Klinton më datën 1 nëntor në Tiranë do të shoqërohet me masa të forta si
Kërcënohet me jetë Roger Federer Numri një në botë për tenisin e meshkujve, Roger Federer, do të jetë i shoqëruar me masa të forta sigurie në turnen e Sh
Gostivar, zvarritet gjyqi për policin vrasës Polici Jakim Trifunovski, i cili gjatë ditës së sotme duhet të paraqitet në gjykatën e Gostivarit për vrasjen e dy shqip
Nis procesi "Detonator" nën masa të rrepta sigurie Në Gjykatën themelore Shkupi 1, filloi procesi për aksionin "Detonator". Në këtë proces akuzohen 16 persona, prej të cil
Fabrika përfshihet nga zjarri, 80 viktima në Pakistan Të paktën 80 persona kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që ka rënë në një fabrikë tekstilesh në qytetin Karachi të
Mbështesin të fortit, për arsye sigurie Pas fitores së Tomislav Nikoliqit në zgjedhjet presidenciale në Serbi, analistët politikë ballkanas dhe ndërkombëtarë vl
Rusi, alarm për bombë, evakuohen 7 mijë perosna Policia në qytetin rus të Volgogradit është detyruar të evakuojë një qendër tregtare për shkak të informatave për bombë.