999 rezultate për

sidomos

Veliaj: Përparësi zhdukja e pabarazisë mes pagës së burrave dhe grave Për të mbrojtur punonjësit nga një pagë jo e denjë për ta, ministria, me të gjitha strukturat e saj, do të ndikojë që në
Qeshni pak me këtë video (VIDEO) Të ngjitësh shkallët elektrike kur ato lëvizin nga lartë-poshtë nuk është një ide e mirë, madje do të thonim është një i
Fotografia e rrallë e Pejës së Vjetër Kjo është një fotografi e Pejës shumë kohë më parë. Ajo është shkrepur në vitin 1925-së. Fotoja e publikuar nga fa
Frei, Serbisë: Hiq dorë nga Kosova për të qenë pjesë e BE-së Deputeti i CDU-së në Bundestangun gjerman, Thorsten Frei është shprehur se nëse Serbia do të bëhet pjesë e BE-së, ajo du
Serbët e jugut kundër serbëve të veriut Vendimi për bojkot i liderëve lokalë serbë të veriut të Kosovës, ka irrituar serbët në pjesë të tjera të vendit, sidomos
Çështja e Himarës reagon edhe Ngjela: Deputeti i PS-së, Andrea Marto i paguar Spartak Ngjela akuzon deputetin socialist Andrea Marto se është i paguar për të kundërshtuar bashkimin e Himarës dhe të
Mot i keq me shi dhe vranësira Moti i keq ka dominuar këto ditë në të gjithë Maqedoninë. Gjatë mëngjesit, koha ka qenë e vrejtur, ndërsa pasditja pri
Dita Ndërkombëtare e Romëve Sot është Dita Ndërkombëtare e Romëve. Përveç festimit të kulturës rome, kjo ditë ka për qëllim të rrisë vetëdijen me çë
Barça-Betis, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pas barazimit në mesjavë në Champions League ndaj Atletico Madrid Barcelona rikthehet të luajë në La Liga, aty ku shpres
Dibranët nisin të kultivojnë troftën dhe krapin Dibranët kanë rritur ndjeshëm interesin për kultivimin e troftës. Ky kultivim është rritur sidomos përgjatë rrjedhës së
Reagon diaspora shqiptare në Maqedoni: Portali i RTVM të ketë dhe gjuhën shqipe Portali i televizionit shtetëror maqedonas, RTVM vijon të mos e këtë gjuhën shqipe. Në këtë mënyrë, qytetarët shqipta
Conte me nerva: Na duhej një dush i ftohtë Nga avantazhi 2-0 në barazim 2-2. Nga dominimi total në pjesën e parë, në barazimin shokues të Huanito Gomez në sekondat
Nga "baby star" në ikona televizioni (FOTO LAJM) Këto janë të gjithë ish-fëmijë, të cilat janë bërë të famshme të moshë tepër te re. Por në ditët e sotme, ato janë rritu
Rozmarina mbron sytë nga shumë probleme të shikimit Nje bimë e mrekullueshme mesdhetare, e cila prej kohësh është përdorur si bimë mjeksore popullore, por edhe si bimë me e
Martini-Kasami, flirti vazhdon? (FOTO LAJM) Festat e fundvitit e kanë gjetur Anxhela Martinin, bukuroshen shkodrane "Miss Univers Albania në 2010" dhe që ka marrë p
Pjesa humoristike e protestës kundër armëve kimike (FOTO-LAJM) Protestat e zhvilluara gjatë ditëve të fundit kundër armëve kimike siriane përveç tensionit dhe ankthit që ka prekur pot
De Biasi: Ëndrra vazhdon Gianni De Biasi është i kënaqur me paraqitjen e bërë në ndeshjen e djeshme kundër Sllovenisë, sidomos në pjesën e dytë,
Shqipëri ofensive, por me vetëm një sulmues Një skuadër ofensive, paçka se në krye të sulmit është provuar vetëm Edmond Kapllani. Ky i fundit, i rikthyer pas një pe
Mjekët: Kujdes sytë gjatë verës Vera përveç relaksit dhe kënaqësisë ka edhe problemet e saj. Sipas mjekëve, gjatë verës duhet pasur kujdes me sytë dhe s
Trafik i rënduar në Prishtinë (FOTO-LAJM) Sipas zyrtares për media në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prishtinë Florije Ahmeti-Haziraj plot 240.000 vetura janë