999 rezultate për

sidomos

Mustafa bën thirrje për njohje të reja të Kosovës Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa në fjalën e tij pas takimin me homologun shqiptar Edi Rama u ndal në njohjet e reja t
Barça-Real, Ancelotti i do gati 3 yjet e tij (FOTO LAJM) Një datë që imponon disa llogari. Real Madrid po e luan që tani El Clasicon e 22 marsit dhe këtë e bën me numrat. Nga nj
Ushqimet e duhura për mungesën e hekurit Hekuri është shumë i domosdoshëm për organizmin e të gjithëve. Thjesht ai është një element i pazëvendësueshëm për formi
Tre viktima nga moti i keq në Itali Moti i keq vazhdon të shkaktojë probleme edhe në Itali, sidomos në veri dhe qendër të gadishullit Apenin. Tre të moshuar
Gjeni ngjashmërinë mes Fevziut dhe Big Basta-s Big Basta ka sjell paksa humor në faqen e tij zyrtare në Instagram, teksa bën një krahasim me gazetarin Fevziu dhe sjell
Sheqeri armiku kryesor i kujtesës Sipas një studimi rritja e nivelit të sheqerit është dhe shkaku kryesor i dëmtimit të kujtesës. Pasi glukoza grumbullohe
Rusia përmes Serbisë do të 'largojë' Amerikën nga Ballkani? SHBA-ja ka paralajmëruar se do ta vendosë Kosovën në një masë të re sigurie, për shkak të rrezikut rus që i kanoset.
Meteorologët që parashikuan reshjet në Ballkan: Ja çfarë dimri na pret (FOTO LAJM) Të njëjtët meteorologë që kanë parashikuar përmbytjet e mëdha në Ballkan, sidomos në Serbi dhe në Bosnje, kanë parashiku
Ky do të jetë shefi i ri i EULEX-it në Kosovë Shef i ri i EULEX-it në Kosovë është vendosur diplomati italian, Gabriele Meucci. Ai do ta marrë detyrën e re më datë
Shokohen mjekët, ja çfarë i nxorën nga veshi (VIDEO) Ne shpesh na shfaqen probleme me veshët tanë dhe situata bëhet edhe më e rëndë kur çdo gjë shoqërohet me neglizhencë nda
650 kosovarë ikin për çdo muaj nga Kosova Gati 650 shtetas të Kosovës e lënë vendin për çdo muaj për të ikur për në vendet e BE-së përmes Serbisë dhe më pas Hunga
Vërshime e përmbytje të mëdha në Serbi (VIDEO) Reshjet e mëdha të shiut kanë sjellë vërshime sërish në Serbi, sidomos në lindje të vendit. Mediat serbe kanë raportu
ISIS lëshon një tjetër mesazh "tmerrues": Vrisni çdo jobesimtar Organizata terroriste ISIS ka lëshuar një tjetër mesazh "tmerrues", drejtuar sidomos Amerikës, Francës dhe të gjitha sht
Gjosha: Thellim bashkëpunimit me Gjermaninë, partner për integrimin e vendit Çuarja përpara e reformave kanë qënë në fokus të diskutimeve të mbajtur nga ministrja Gjosha me ministrin gjerman Peter
Paqe midis Laçit dhe Kukësit Laçi dhe Kukësi nuk kanë shkuar dot më larg se barazimi i bardhë. Një pikë e cmuar për nënkampionët e vendit në një tran
Atletico Madrid ndalet që në javën e parë (VIDEO) Fitorja në Superkupë lë pasojat e saj te Atletico Madrid, që e nis kampionatin me një barazim. Kampionët e Spanjës regji
Pishinat më të çuditshme në botë (FOTO-LAJM) Pezull në ajër, në mes të shkretëtirës, në det ose në male, të qetësohesh në një pishinë është gjithmonë e bukur, sidomo
Hani luleshtrydhe, ilaç kundër anemisë Të gjithë të sëmurët anemikë, duhet të konsumojnë ushqime të pasura me hekur, si mish, peshk, perime, fruta, etj. Të sëm
Ja disa fakte interesante për qepën Sipas studiuesve spanjollë, qepa është mbretëresha e tavolinës, ku përdoret në çdo gatim kuzhine. Qepa, sidomos në shtre
"Stop negociatave, s'e duam Di Maria-n" Fati i Angel Di Maria-s duket se do të jetë te Real Madrid edhe sezonin tjetër, ndonëse argjentinasi e dëshiron me çdo k