999 rezultate për

sidomos

Ka po shkojnë shqiptarët e Maqedonisë? Nga Fadil Selmani - Në verën e vitit 2004 me disa ish-ushtarë të famshëm të UÇK-së diskutonim për çështjen shqiptare në
Ja futbollisti shqiptar që donte të konfrontohej me serbët (VIDEO) Një nga futbollistët e Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Ledian Memushaj ka qenë tepër i pakënaqur lidhur me humbjen e
Pëllumbi: PS-LSI “marrëveshje xhentëlmenësh” Sipas Servet Pëllumbit, ka ardhur koha që duhen ndryshime në qeveri dhe se PS-LSI është pakt xhentëllmenësh. Ai mendon s
Gruevski: Duhet parandaluar veprimtaria e ISIS në Maqedoni Nikolla Gruevski në fjalimin e tij në OKB theksoi se është e nevojshme një demonstrim konkret i politikave preventive pë
Qepa e kuqe mbrojtëse ndaj infraktit Qepa e kuqe njihet për vetitë e saj të shëndetshme për organizmin tonë. Një rol të rëndësishëm ajo ka në ruajtjen e shën
Moti i keq, Veliaj: Evitoni lëvizjet sidomos në zonat rurale Si pasojë e shirave të dentur dhe e mjergullës që ka përfshirë sot zonën e Tiranës, kreu i Bashkisë, Erion Veliaj, apelo
Mediat e huaja e quajnë të artë barazimin ndaj Danimarkës Mediat e huaja sportive kanë trajtuar në faqet e tyre rezultatin e ndeshjes Danimarkë-Shqipëri. Italianët kanë përsh
Kastriot Islami tallet me Ramën, ja çfarë video shpërndan (VIDEO) Kastriot Islami nuk ndalon së sulmuari ish-kryetarin e tij Edi Rama. Ish deputeti i PS, aktualisht në rradhët e PD-së, k
LR-PDSH: BDI reagon kur i ikin anëtarët, hesht kur sulmohen shqiptarët BDI-ja reagon në kohë dhe pa u vonuar vetëm atëherë kur anëtarësia e saj po i largohet, ndërsa qëndrojnë të heshtur kur
Kënga për Kosovën që përloti miliona njerëz (VIDEO) Në vitin 1999 kur e gjithë Bota ishte solidarizuar me tragjedinë e kosovarëve, grupi Kelly Family bëri këngën "Children
Rrihet brutalisht gazetari opozitar (FOTO LAJM) Dhunohet në mënyrë brutale pronari i portalit të pavarur "Dokaz", Marjan Stamenkovski. Ai është rrahur teksa po hynte
Vrasje që nxin kombin!... nga Dionis Xhafa Stigmatizimi i shqiptarëve, sidomos nga evropianët, tek të cilët, si pasojë e të shkuarës son
Një milion shqiptarë në katastrofën greke Shteti dhe qeveria e Shqipërisë së sotme duhet të zgjohen për t’u dhënë dorën dhe një projekt tjetër interesimi, një mil
Edi Rama, "lider i rajonit"?! nga Dionis Xhafa Një nga lajmet “më të bujshme” këta ditë duket të jetë vizita e Angela Merkel në Tiranë më da
Vetëvendosje: Privatizimi nuk rrit mirëqënien Sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ishte i ftuar si panelist në diskutimin e organizuar nga Forumi 2015,
Shpëtoi për mrekulli nga kafshimi i krokodilit (VIDEO) Sulmi i kafshëve gjithmonë mbart një rrezik më vete, sidomos nëse ne do të sulmohemi nga kafshë si krokodili. Përmes kës
Bajrami: Kosova ka nevojë për ndihmën e Britanisë në arsim Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, gjatë një takimi me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Ko
Mea Culpa e një “vrasësi” të shqipes Aleksandër Çipa Po e nis këtë shkrim nga pozita e vrasësit. Mirëpo, siç e thotë Graham Grin: Vrasësit në të sh
Policia e Kakavijës kap 60 klandestinë Policia kufitare në Kakavijë ka ndaluar ditën e sotme 60 klandestin të cilët po hynin në vendin tonë. Kjo është një
Deklarata prekëse e Tevez: Futbolli më shpëtoi jetën Janë të rrallë futbollistët që mund të ndihen të lumtur nga futbolli pasi ai u ka shpëtuar jetën, në kuptimin e vërtetë