999 rezultate për

sidomos

KËSHILLA/ Ja si mund ta parandaloni gripin Në javën e parë të janarit, numri i qytetarëve të paraqitur në qendrat shëndetësore për shkak të përhapjes së virusit të
Meta: Kemi nevojë për standarde në politikë, e sidomos të enjten në Kuvend Nën kujdesin e kryetarit, Ilir Meta, Kuvendi i Shqipërisë organizoi një pritje me përfaqësuesit e medias në Shqipëri, me
Deputetja maqedonase: Të ndalohet ekstravaganca në Parlament Deputetja maqedonase Solza Grceva vlerëson se duhet ndaluar ekstravaganca e deputeteve, e sidomos e atyre që janë mbi 50
Obama: Të rikthejmë besimin e policisë Presidenti amerikan, Barack Obama pas një takimi me aktivistë, politikanë e oficerë të policisë, në Uashington, tha se d
Ja si u stërvitën huliganët rusë për trazira (VIDEO +16) Huliganët rusë janë duke shkaktuar shumë probleme në kampionatin Evropian që po mbahet në Francë Euro 2016 ka shumë p
Pahor: Të gjitha vendet duhet ta njohin Kosovën, sidomos fqinjët Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor ka mbështetur përfshirjen e Kosovës në organizatat ndërkombëtare si dhe integrimin
Tifozi i Leicester bën tatuazh Ranierin, ja sa pagoi Një tifoz i “dhelprave” të Leiçesterit vendosi të bëj tatuazh figurën e trajnerit italian, Klaudio Ranieri. Kjo ndodhi p
Pse është i rëndësishëm kërcimi Kërcimi,ndryshe njihet si ilacci më i mirë për luftën ndaj hipertensionit. Pikërisht të ndjekësh ritmin dhe të vallëzosh
Rreziqet që na vijnë nga pijet me gaz ijet me gaz dëmtojnë shëndetin, sidomos nëse konsumohen rregullisht. Pijet me gaz janë një produkt jo i shëndetshëm për
Ushqimi që ju bën inteligjentë Ushqimi që ndihmon në stimulimin e inteligjencës është ccokollata, jo vetëm ajo e zezë por edhe ajo me qumësht, e cila d
Si të kemi thonj perfekt duart janë një pjesë e trupit që sevili nga ne i kushton një vëmendje të veccantë veccanërisht rritjes dhe mirëmbajtjes
Papa: Pashkët u përgjakën nga sulme të shëmtuara Papa Françesku është shprehur i indinjuar dhe ka dënuar sulmin e së dielës në një park të Pakistanit, i cili ka lënë mbi
Lazio eleminon Gallatasarayn (VIDEO) Ekipi i Lazios ka eleminuar Gallatasarayn pasi e mposhti në Romë me rezultatin 3:1. Golat për Lacion u shënuan nga Pa
Vetitë kuruese të hurmës Hurma është një ndër pemët më të shëndetshme, ajo ka një spektër të gjerë për shëndetin dhe vlerave ushqyese, prandaj ed
Ambasada amerikane e-mail shtetasve të saj: Kujdes kur shëtisni në mbrëmje Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë u ka dërguar një e-mail shtetasve të saj, ku i kërkon të kenë
Manaj përshëndetet me Interin Ndoshta mund të mos jetë Partizani stacioni i radhës për Rey Manajn por një gjë sa vjen e bëhet më e sigurt, që shqiptar
Ja çfarë thonë Gashi e Berisha për shortin Shkëlzen Gashi dhe Etrit Berisha kanë reaguar menjëherë pas shortit të hedhur për Euro 2016. Gashi shkruan se mezi po
Hahn ne Beograd: Serbia arritje të mëdha në rrugën drejt BE-së Komisioneri për Zgjerim Johannes Hahn ndodhet në Beograd ku ka deklaruar se hapja e kapitujve të parë në negociatat e Se
LR-PDSH: Ipçja i BDI-së gënjen për arritjet në shëndetësi (VIDEO) Departamenti i shëndetësisë i LR-PDSH ka mbajtur një konferencë per mediat përmes së cilës i ka parashtruar pyetje publi
Qeni dado vendos fëmijën në gjumë Procesi i vwnies nw gjumw i fwmijwve wshtw njw ndwr momentet mw tw vwshtira qw mund tw kalojw secili nga prindwrit. Bind