999 rezultate për

sidomos

Reshjet e shumta të shiut, rritet niveli i ujit në Komunën e Drenasit Nga moti me shi në dy ditët e fundit, edhe në Komunën e Drenasit është rritur niveli i ujit në lumit “Drenica” dhe vendb
Ky në foto është një ndër politikanët më të famshëm të viteve të fundit në Shqipëri (FOTO LAJM) Eduart Ndocaj nuk është më deputet i Kuvendit të Shqipërisë pas një legjislature që e filloi me Partinë Socialiste dhe n
E njihni princeshën e Inis Gjonit, bukuroshen Coco Antonel? (VIDEO) Motrat Gjoni janë njohur gjithmonë për jetën e tyre prej princeshash dhe të njëjtën gjë po trashëgojnë edhe tek fëmijët
"Tuttomercatoweb" vlerëson lojtarët e Kombëtares, zhgënjyese Në vijim janë notat e portalit “Tuttomercatoweb” për paraqitjen e Kombëtares shqiptare ndaj Maqedonisë. Berisha 6,5 –
Ja si e komenton Zaev kandidimin e Taravarit për kryetar komune Kryeministri Zoran Zaev ka komentuar kandidimin e ministrit të shëndetësisë, Arben Taravari për kryetar të komunës së Go
Disa këshilla si të parandalojmë bajamet Sëmundja e bajameve shkakton temperaturë të lartë,ethe, dhimbje trupi dhe sipas mjekëve inflamacioni i tyreduhet të kalo
Serbia ia “nxin” Kosovës, i bëhet pengesë drejt INTERPOL-it Kosova i ka gjasat mjaft të mira që të pranohet në Organizatën Ndërkombëtare të Policisë – INTERPOL dhe arsyet për të sh
Ben Blushi plas "bombën": Ja e vërteta e shtyrjes së orarit për të votuar Kreu i Partisë “LIBRA” Ben Blushi ka reaguar lidhur me afatin e shtyrjes së orarit të votimit. Me anë të një statusi
Keni tatuazh? Kujdes nga rrezet e diellit gjatë verës Sidomos tani që vera është erdhi, dhe trupi ekspozohet më tepër Mjaft persona tundohen nga një tatuazh. Tendencat e tat
Ju zë makina? Ja ushqimet që duhet dhe nuk duhet t’i hani Sa herë që afrohet e premtja nuk mund të mos mendojmë dhe të bëjmë ndonjë plan të vogël për fundjavën. Jeta e zhurmshme
Metodat natyrale për të mbajtur larg mushkonjat Mushkonjat janë një nga bezditë më të mëdha të verës! Për shkak të tyre mund të ndodh që të anulojmë prenotimin e hot
Rrëfen komandant Baruti, ja sa "frikacak" është huligani që sulmoi Ziadin Selën Xhem Llamallari, i njohur ndryshe si komandant Baruti, ka komentuar arrestimin e huliganit i cili sulmoi liderin e LR-PD
Trondit Weber: Ballkani nuk është prioritet i BE-së Bashkëpunëtori i lartë i Këshillit të Politikave për Demokratizim në Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, gjatë një intervi
Rrëfen maqedonasja Elena: Unë, bashkëshortja e lumtur e një shqiptari... Ishte pikërisht Dhërmiu, vendi ku do ngjizej një dashuri mes vajzës maqedonase Elena Miteva dhe djaloshit shqiptar, Visa
Këto 5 këshilla do t'jua bëjnë gjumin më të mirë Streset, ankthi, lodhja e hasur në punë ose shkollë na shkaktojnë shpesh probleme serioze me gjumin. Rrhjedhimisht m
Si të zgjidhni tavolinën e duhur për dhomën e ngrënies? (FOTO LAJM) Për të qenë në harmoni edhe me dhomën e ndenjes, dhoma e ngrënies duhet të jetë funksionale dhe e bukur. Kjo është arsye
Mustafi falënderon tifozët e Arsenalit Shkodran Mustafi është shprehur tejet i lumtur me fitoren prej 4:0 të Arsenalit ndaj Sëanseas, teksa falënderoi tifozët
Vajgëll: Marrëdhëniet e Serbisë të papranueshme, sidomos deklarata e Daçiçit për Maqedoninë Deputetët e Parlamentit Evropian të cilët janë pjesë e Komitetit për punë të jashtme, gjatë leximit të draft-raportit të
Kjo kërpudhë “magjike” kuron kancerin Kërpudha e cila në latinisht quhet “Inonotus obliquus” është një kërpudhë parazitare në mështekën e cila ngjan me një lë
Keni variçe? Ja çfarë duhet të dini për to! Të gjithë dëshirojmë të kemi këmbë të bukura, sidomos femrat. Por për disa prej tyre kjo është e vështirë, për shkak të