999 rezultate për

shtese

SHBA vendos për dërgimin e 400 ushtarëve shtesë në Kosovë Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur që të dërgojnë në Republikën e Kosovës edhe 400 ushtarë shtesë të cilët do
Të arratisurit që assesi të kapen! Gruevski, Krasniqi, Vojminovski bashkë në listën e të kërkuarve (VIDEO) Gjatë është lista në faqen e Ministrisë së Brendshme me emrat e personave që kërkohen me fletëarrest ndërkombëtar. Janë
A do marrin mësuesit bonus shtesë? Përgjigjet Besa Shahini Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka sqaruar pse mësuesit nuk mund të marrim bonus shtesë në pagë: E kam adresuar këtë
Flet fierakja që kërcënoi që do hidhej nga pallati: Shtesën e kam bërë duke larë m*tat në Greqi Një qytetare që tentoi të hidhet nga banesa e saj në qytetin e Fierit rrëfeu përse e mori atë vendim. Sipas saj, shte
Nesër nis Muaji i Madhërueshëm i Ramazanit, mos harroni rregullat shtesë prej Covid-19 Komuniteti Myslimani i Shqipërisë duke vlerësuar situatën aktuale të krijuar nga COVID-19 dhe fillimin e Muajit të Bekua
Jo vetëm mjekët dhe infermierët, edhe stafin mbështetës do të marrë pagë shtesë në Kosovë Qeveria në detyrë e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur mbrëmjen e së premtes, ka miratuar vendimin për ndryshimin dhe plotë
13 të infektuar në orët e fundit, Shkodra futet në karantinë Bashkia e Shkodrës merr masa shtesë në kuadër të emergjencës së koronavirusit, ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit, u konf
Kina ndalon botimin e studimeve për origjinën e koronavirusit Kina ka vendosur kufizime për botimin e artikujve akademikë mbi origjinën e koronavirusit, sipas një njoftimi tashmë të
KORONAVIRUSI/ Dy numra shtesë për qytetarët duke filluar nga mesnata e sotme Për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve, në raste të problematikave të ndryshme që mund të lindin si pasojë e zbatimit të ma
Qeveria me mbledhje urgjente, masa shtesë për parandalimin e koronavirusit Kryeministri i Kosovës do të kërkojë sot që të shtojë edhe katër persona në Komisionin e posaçëm për parandalimin e koso
Atletico Madrid eliminon Liverpoolin në një ndeshje dramatike (VIDEO) Atletico Madridi ka eliminuar Liverpoolin nga Liga e Kampioneve duke kaluar në çerekfinale pas fitores me rezultat të pë
Liverpool-Atl Madrid, supersfida shkon në shtesë (VIDEO) Nuk përcaktohet as pas 180 minutash lojë skuadra e kualifikuar drejt fazës çerekfinale të Ligës së Kampioneve midis Live
Nga ndërrimet te koha shtesë, FIFA pritet të bëjë 5 ndryshime në futboll FIFA është gati të testojë disa rregulla të reja që do të revoluciononin lojën e futbollit. Në Holandë priten të test
NEGOCIATAT/ Gjermania paralajmëron kushte shtesë për Shqipërinë Ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po pret në fund të marsit një “po” për çeljen e negociatave, ka gjasa që kushtet
Dy raste të dyshuara me koronavirus në Kosovë, masa shtesë mbrojtëse Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik janë duke u trajtuar mostrat e dy pacientëve të tjerë kosovarë
Armë e makinë të blinduar, del nga qelia ish-shoferi i prokurorit Ndoja Gjykata e Apelit të Tiranës ka liruar nga qelia Edmond Vogën, i cili u kap me armë pa leje dhe makinë të blinduar, si dh
Bylisi barazon rezultatin ndaj Kukësit në minutat shtesë (VIDEO) Bylisi edhe në këtë ndeshje po tregon se jo më kot është në atë pozitë. Edhe pse në disavntazh vendasit nuk u dorëzua
7 vitamina që i nevojiten organizmit tonë dhe ato që zëvendësohen lehtësisht nga ushqimet Për të luftuar mungesën e vitaminës, duhet të hamë disa lloje ushqimesh që plotësojnë nevojat tona ditore për lëndë ushq
Milani bën me zemër tifozët, mposhtin në shtesa Torinon dhe sfidojnë Juven në gjysmëfinalen e Kupës Milani ka vuajtur jo pak për të mposhtur Torinon dhe për të siguruar gjysmëfinalet e Kupë së Italisë. Kuqezinjtë kanë
Koronavirusi, porti i Durrësit merr masa shtesë e lajmëron udhëtarët Janë ndërmarrë masa të reja nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes sociale në lidhje me virusin që frikësuan botën,