999 rezultate për

shtepie

Meta bëhet “zot” shtëpie, shihni si shërben drekën fëmijëve (FOTO LAJM) Në kuadrin e “Javës së Fëmijëve Jetimë”, Presidenti Ilir Meta zhvilloi një vizitë në fshatin e fëmijëve SOS në Tiranë si
E braktisur prej dekadash! Pamjet mahnitëse të kësaj shtëpie të paprekur nga njeriu (FOTO LAJM) Imazhet e frikshme tregojnë një shtëpi të braktisur të viteve 1940. Fotot e shtëpisë që gjendet në Liege të Belgjikës
3 mënyra natyrale për të pastruar pllakëzat dhe gurëzat e dhëmbëve në kushte shtëpie Dhëmbët si shumë pjesë të tjera të trupit (thonjtë, gjuha etj) mund të jenë gjithashtu tregues të shëndetit . Në mungesë
Rama: Qirje Sali, mos hajde me listë shtëpie për deputetët Kryeministri Edi Rama nuk është kursyer me akuzat ndaj opozitës pas fjalës së Berishës në Kuvend. Rama i është drejt
E rrethuan dhe hapën zjarr ndaj policisë, shkatërrohet banda mafioze Një bandë mafioze e cila thyente dhe vidhte bankomate, ka përfunduar në prangat e policisë italiane. Anëtarët e gru
Gjykata lë lë 1 muaj në arrest shtëpie Milaim Zekën Një muaj arrest shtëpie është masa që Gjykata Themelore e Prishtinës vendosi ndaj ish-gazetarit dhe deputetit të Nismës
4 mënyra natyrale për të zbardhur dhëmbët në kushte shtëpie Për të pasur dhëmbë të bardhë ekzistojnë mënyra të ndryshme dhe për më tepër ne mund ti realizojmë ato në kushte shtëpie
Shkatërrohet banda që kishte ngjallur tmerr, arrestohen dy shqiptarë Policia italiane dhe ajo gjermane kanë pasur një operacion të përbashkët në provincat e Salernos, Napolit, Foggias, Vero
Shpërthim në oborrin e një shtëpie në Saraj Një shpërthim është dëgjuar gjysmë ore para mesnate në Saraj të Shkupit. Bëhet fjalë për mjet shpërthyes i cili është ak
Mënyrat në kushte shtëpie për të zhdukur krimbat e zorrëve te fëmijët Krimbat janë parazitë që futen në ushqimin e zorrëve të një fëmije që zvogëlon të ushqyerit dhe kufizon ushqyerjen. Ata
Petulla shtëpie me kungull dhe karrotë Përbërësit 400 gr miell 2 kungulleshkë (të grirë në rende) 1 karotë (e grirë në rende) 1 lugë maja 300 ml qumësht
Si t'i heqim gurëzat e dhëmbëve në kushte shtëpie Depozitat e forta të verdha ose ngjyrë kafe në dhëmbë quhen gurëza. Sasia e tyre rritet nëse nuk i pastroni që në faza
Si t’i heqim rrudhat në mënyrë natyrale në kushte shtëpie Rrudhat janë një nga armiqtë e përbetuar të femrave. Sigurisht që është më mirë të tregohet kujdes për të shmangur shfaq
Momenti i frikshëm kur rrufeja godet tarracën e një shtëpie (VIDEO) Një video e mahnitshme shfaq momentin kur një rrufe godet vetëm disa metra larg një njeriu që filmon ngjarjen e frikshme
Ulni temperaturën në kushte shtëpie Te pacientët, kur temperatura rritet, shpjegohet si një çekuilibër në trup. Bakteret, viruset apo mikroorganizma të tjer
Grabisnin banesa me dhunë, arrestohen dy “skifterat” shqiptar në Itali Policia italiane ka vënë në pranga dy shtetas të rinj nga Shqipëria, 24-vjeçar dhe 26 vjeçar. Mësohet se të rinjtë u
Si të zbardhim dhëmbët në kushte shtëpie Të gjithë ëndërrojmë të kemi një buzëqeshje të përsosur me dhembet e bardhe si akulli. Sidoqoftë, jo gjithsecili mund
Vuani nga rrathët e errët nën sy? Ja si t’i trajtoni në kushte shtëpie Rrathët e errët nën sytë mund të fshehin shumë arsye, nga më shqetësueset, ato që lidhen me shëndetin e deri tek arsyet
Ja si kuroni thembrat e çara në kushte shtëpie Qumështi dhe soda e bukës bëjnë çudira për thembra të lodhura dhe të çara. Ndiqni këto veprime dhe shpëtoni thembrat tua
I hedhin granatë një shtëpie në Pejë Një person i komunitetit egjiptian ka raportuar në polici se persona të panjohur kanë hedhur në mjet shpërthyes në oborr