999 rezultate për

shqiptareve

SKANDAL! Si nderohet një masakrues grek i shqiptarëve në jug të vendit (VIDEO) Ai është memoriali i një ithtari të përbetuar të të ashtuquajturës çështje të Vorio Epirit. Një vrasës i dokumentuar
Kudo mjerim, shqiptarëve iu duhet gjysma e të ardhurave për t'u ushqyer Në krahasim me një familje europiane, frigoriferi i një familje shqiptare do të dukej bosh shpenzimet për ushqime zënë r
Të vrarë e të aksidentuar, "nëntori i përgjakur" i shqiptarëve në Greqi Nëntori ka qënë një muaj i "përgjakur" për shtetasit shqiptarë në Greqi. Brenda dy javëve të fundit të këtij muaji 6
Leku drogës bën kërdinë, kaq para qarkullojnë për momentin në duart e shqiptarëve Ndërsa e gjithë bota po shkon drejt ekonomisë pa cash, duke e kufizuar në minimum përdorimin e parasë fizike, në Shqipër
Rama: BE të mos na tregojë përralla ne shqiptarëve dhe ndërsa lehtëson serbët Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj kanë folur par mediave pas nënshkrimit të
Kah "fluturoi" Shqiponja nga sheshi në hyrje të Tiranës? Nga Faruk Tasholli Nga nëntori 2012 në nëntorin 2018, shqiponja e çeliktë në hyrje të kryeqytetit shqiptar, në Tiranë
LIVE/ Parisi po digjet për 7.6 cent, kurse shqiptarëve u shkatërrojnë jetën dhe nuk i plas "qoshja" askujt Vijojnë prej disa ditësh protestat masive në Francë pas vendimit për të shtrenjtuar me disa cent çmimin e karburanteve.
Pasi vranë 39-vjeçarin, polica greke tjetër aksion ndaj shqiptarëve Policia greke pasditen e së enjtes, qëlloi mbi një shqiptar duke e lënë të vdekur në vend. Ngjarja e rëndë ndodhi në
Aktori thirrje polices Ina: Tregoju shqiptarëve sa gishta dëmtove t'i japim fund propagandës Aktori i njohur Neritan Liçaj reagon pas protestës së djeshme ku efektivja e policisë humbi gishtat e dores dhe kolegët
Shkatërrohet banda në Itali, roli i shqiptarëve në rrjet Një bandë e përbërë nga italianë dhe shqiptarë është kapur nga Policia italiane në Trentino të Italisë. Operacioni i kod
Zbardhen fytyrat e dy shqiptarëve që u dënuan me burg në Angli (FOTO LAJM) Dy shqiptarë të akuzuar për trafik emigrantësh me gomone nga Franca në Angli përmes kanalit të La Manshit janë dënuar so
Si po grabiten thesaret e detit, pasuri e shqiptarëve Ujërat e paeksploruara të Shqipërisë janë bërë një atraksion për gjuetarët e thesareve që kërkojnë objekte të lashta, pj
Pranga dy shqiptarëve në Itali, tmerruan tregtarin me kocka kafshësh Policia lokale italiane në Chieti bën me dije se ka vënë në pranga dy shtetas shqiptar 34 vjeç dhe 22 vjeç. Sipas t
Lajm i keq për armiqtë e shqiptarëve, edhe në pension Merkel nuk heq dorë Peter Beyer, raportues i grupit parlamentar CDU/CSU për Kosovën dhe Serbinë në Komisionin e Jashtëm të Bundestag-ut, tho
Serbët shkatërrojnë 5 vetura të shqiptarëve në Veri Në rrugën Kollashinit në veri Mitrovicës më 13 dhe 14 nëntor persona të panjohur kanë dëmtuar veturat e pesë shqiptarëve
Maqedonia u heq të drejtat shqiptarëve, qeveria e Tiranës fle gjumë Amendamentet për ndryshimet kushtetuese të propozuara nga shumica parlamentare dhe grupi i ri i krijuar nga deputetët e
Kimetja: Haradinaj mbajti një minutë heshtje për këtë vrasës Publicistja e njohur Kimete Berisha, përmes një shkrimi në facebook ka shkruar lidhur veprimet e kryeministrit Ramush Ha
Atentat dy shqiptarëve në Athinë, ka lidhje me tensionet e Bularatit? Dy shqiptarë janë qëlluar me armë gjatë mbrëmjes së djeshme në Athinë duke i shpëtuar për mrekulli vdekjes. Ndaj tyre
Atentat ndaj dy shqiptarëve në Greqi, njëri prej tyre pronar lokali Dy shqiptarë janë sulmuar me armë zjarri në Greqi. Njaja është regjistruar në Ambelokipi të Athinës, në kryqëzimin e
Miku i shqiptarëve merr një pozicion të rëndësishëm në SHBA Kongresisti Eliot Engel pritet të jetë kryetari i ardhshëm i Komitetit për Politikë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesv