999 rezultate për

shqiptareve

Britanikët i venë "vulën": Kosova fundosi shpresat e Serbisë Shënimi i golave nga dy shqiptarë ndaj Serbisë ka qenë lajmi kryesor në mediat botërore mbrëmë më shumë se sa fitorja e
Tërbohet Sesel, shpërthen në sharje ndaj shqiptarëve por në fund... (FOTO LAJM) Vojislav Sheshelj ka qenë më tepër aktiv se një adoleshent në rrjetet sociale në prag të ndeshjes së mbrëmshme midis Ser
Kur të gjithë po festonin triumfin e shqiptarëve, RTSH angazhohet për PR ndaj Metës (FOTO LAJM) Ndeshja e mbrëmshme i bëri të gjithë shqiptarët të ndihen sikur ishin pjesë e Botërorit. Granit Xhaka dhe Xherdan Sha
RTSH u vjedh kohën shqiptarëve për PR ndaj Metës në kulmin e shikueshmërisë Ndeshja e sotme i bëri të gjithë shqiptarët të ndihen sikur ishin pjesë e Botërorit. Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri
Fitorja e shqiptarëve, VIP-at e bëjnë rrjetin kuqezi Fitorja e shqiptarëve të Zvicrës ka bërë që edhe VIP-at ta ngjyrosin Instagramin KUQEZI. Sot të gjithë kanë qenë me s
Serbët ‘shpërthejnë’ me akuza: Ja fajtori për humbjen ndaj shqiptarëve Serbia ka humbur ndeshjen kundër Zvicrës me dy golat e shqiptarëve të ekipit të Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqir
Serbët nuk pajtohen me festën e shqiptarëve: FIFA të marrë masa! Ndeshja e sotme i bëri të gjithë shqiptarët të ndihen sikur ishin pjesë e Botërorit. Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri
Mbyllet pjesa e parë, Serbia po fiton ndaj Zvicrës së shqiptarëve Serbia po fiton me rezultatin 1-0 përballë Zvicrës. Prej minutës së 6’ ishte Aleksandar Mitrovic i cili shënoi golin
E dhimbshme, 62% e shqiptarëve nuk kanë para të blejnë rroba të reja Tingëllon e çuditshme, por pjesa më e madhe e familjeve shqiptare nuk arrijnë që të përballojnë blerjen e veshjeve të re
Shkatërrohet banda e shqiptarëve në Spanjë (VIDEO) Policia spanjolle ka goditur një grup shqiptarësh të akuzuar për grabitje me dhunë në banesa në Barcelonë dhe Madrid, te
Fusnin drogë në Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve 7 shqiptar dhe 1 shtetas italian janë vënë në pranga në Itali. Ata akuzohen si pjesë e një grupi që ka trafikuar sas
Makina e jahte, zbulohet pasuria e shqiptarëve që ngritën në këmbë Greqinë (FOTO LAJM) Policia greke vazhdon hetimet për kapjen e 3 shqiptarëve të arratisur ditën e djeshme nga burgu. Ata prenë hekurat e
Zvicra e Shqiptarëve ndal yjet e Brazilit (VIDEO) Brazili është ndalur nga Zvicra e shqiptarëve, duke barazuar 1-1 në sfidën që u zhvillua sot në “Rostov Arena”. Brazi
Grekët u vënë fshesën shqiptarëve: Dëbohen 3427 shqiptarë Policia greke ditën e sotme ka bërë publike se sipas planit për trajtimin e emigrantëve të parregullt, për muajin maj ja
Investigimi: Si do të ndahen paratë e shqiptarëve për televizionet private Nga Aleksandra Bogdani Teoria e mbështetjes së medias private nga fondet publike përballet me kritikë të panumërt, të
Vasili i LSI-së harron vuajtjet e shqiptarëve, del kundër ndihmës për emigrantët e huaj Me mijëra shqiptarë u larguan pas rënies së komunizmit drejt vendeve të Bashkimit Evropian dhe shumica e tyre u mirëprit
6 mijë euro për Angli, shkatërrohet banda e shqiptarëve në Spanjë Policia spanjolle ka shkatërruar një organizatë kriminale që merrej me trafikimin e paligjshëm të shqiptarëve drejt Brit
Reagon këngëtari shqiptar pas koncertit të Ermal Metës: "Shumica më duken servila dhe hipokrit" Stefi Prifti është një nga vëllezërit këngëtarë korçare nga më të preferuarit në tregun muzikor. Pas koncertit të Er
Aktori i preferuar i shqiptarëve diplomohet 30 vjet pasi la shkollën Aktori i njohur dhe shumë i preferuar nga shqiptarët, Vin Diesel ka realizuar një tjetër arritje për jetën e tij. Yl
Gjykata liron serbin e dyshuar për krime ndaj shqiptarëve Gjykata Themelore në Prishtinë e ka liruar nga paraburgimi Dejan Sllaviqin, i cili dyshohet se në fshatin Krushec të Obi