999 rezultate për

shqiptaret

A e dini sa miliona lanë shqiptarët jashtë shtetit Si turistët e huaj në Shqipëri, ashtu dhe shqiptarët jashtë, kanë shpenzuar më shumë në gjashtë muajt e parë të këtij vi
Si po gënjehen shqiptarët, zbulohet skandali i mishit që vjen nga Maqedonia Zbulohet rruga se si hyn në vendin tonë mishi i pakontrolluar, por me matrikullim të rremë. Fiks fare tregon mënyrën
Atmosferë e jashtëzakonshme, shqiptarët “ndezin” Skocinë para ndeshjes Më shumë se tre orë përpara ndeshjes me Skocinë, të shumtë janë tifozët që i janë gjendur pranë ekipit kombëtar. Një
Mes tyre dy vajza, kush janë 17 shqiptarët që mbushën Europën me kokainë Policia italiane, ajo gjermane dhe anti-droga shqiptare kanë shkatërruar dy grupe trafikantësh droge gjatë paradites së
Media evropiane jep alarmin, nxjerr karikaturën e rëndë për shqiptarët (FOTO LAJM) Një nga mediat politike më të njohura në Europë, “Politico”, i ka kushtuar në numrin e saj të radhës, karikaturën kryeso
Shqiptarët habisin Botën, 3 vëllezër në 3 kombëtare të ndryshme. Ja kush janë fenomenët Shpeshherë rastet që vijnë nga Shqipëria janë nga ato që të lënë me gojëhapur, nga ato që nuk e kanë një të dytë jo vetë
Dhjetra dhi në majë të malit, çfarë bëhet sot me Gertën që përloti shqiptarët (FOTO LAJM) Të gjithë e kujtojmë vajzën mirditore Gerta Loku e cila përloti Kuvendin e Shqipërisë dhe shqiptarët mbarë. Pas atij
OVL-UÇK habit shqiptarët: Vuçiç kontrollon Ujmanin, nuk marrim armët Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UCK-së, Faton Klinaku ka bërë një komentim në lidhje me vizitën e sot
Shqiptarët në Skënderaj djegin rrugën ku do të kalojë Vuçiçi (FOTO LAJM) Protestuesit në magjistralen Skenderaj – Mitrovice, i kane hedhur flakën barrikadës me drunj, të cilën e kanë vendosur n
Kjo është substanca që po vret shqiptarët Dhjetra vetëvrasja në Shqipëri shkatohen nga fotoksina. Deputeti i PD-së Shehu sot ka denoncuar këtë fenomen duke ak
Babai i Xhakës: Zviceranët e dinë ç’është shqiponja për shqiptarët, pikë të dobët nga djemtë kam… Para ndeshje së Shqipërsië me Izraelin në “Elbasan Arena” ndodhet edhe babai i Taulant Xhakës i cili ka folur për mikr
Shqiptarët janë maqedonas dhe Shqipëria është pushtuese, këto mësojnë fëmijët në shkollë Librat e lëndës së gjeografisë dhe historisë, të ribotuara në vitin 2009, kanë përmbajtje me prapavijë politike, ofendue
Po ngarkonin makinën me marijuanë, policia greke kap "mat" tre shqiptarët Policia greke ka arrestuar tre shqiptarë në Selanik, pasi janë kapur me rreth 50 kilogram marijuanë. Shqiptarët, iden
Ministri serb Vulin fyen rëndë shqiptarët, kërcënon me ndërhyrje ushtarake Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandër Vulin, ka bërë thirrje tek autoritetet e Prishtinës që të mos mendojnë për ush
1 ton kokainë/ Si u kapën dy shqiptarët në Spanjë, "koka" e grupit të madh kriminal Ditën e sotme Policia e Shtetit bën me dije se ka sekuestruar rreth 5 milionë euro të një grupi kriminal në Shqipëri.
Ishte koha kur shqiptarët do hanin edhe bar për të mos hequr dorë nga komunizmi (FOTO LAJM) Periudha komuniste ka qenë mjaft e vështirë për shqiptarët, ku krahas terrorit policor, ushqeheshin me tollona, ndërsa d
Kapet banda që dërgonte ilegalisht shqiptarët në Londër Sot policia ka kapur një bandë që dërgonte shqiptarë nga Tirana në Romë dhe më pas në Londër. Këtë rrugë ndiqnin një
Të krimbur me para, këta janë 10 shqiptarët më të pasur (FOTO LAJM) Revista Forbes ka publikuar listën e 10 njerëzve më të pasur në Shqipëri. Metoda e anketimit u fokusua në dy komponen
Daçiç: Erdhi koha që të vendosim kufijtë me shqiptarët Kreu i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, thekson se demarkacioni me shqiptarët është çështja e vetme e kufijve që do të fu
Shqiptarët, të tretët në listë për vepra kriminale në Itali Numri i veprave penale të kryer nga shtetasit shqiptar në 2016-n në vendin fqnj ishte 7575, të renditur pas rumunëve, me