999 rezultate për

shqiptare

Shqiptarët nuk binden! Shifra rekord për mosmbajtjen e maskës Vazhdojnë gjobat ndaj qytetarëve dhe subjektëve të cilët nuk zbatojnë masat e marra nga qeveria për COVID-19. Policia
"Si jeni të gjithë?", Këngëtarja e famshme flet shqip në televizionin gjerman (VIDEO) Këngëtarja e famshme shqiptare, Ava Max, është një prej emrave më të njohur të muzikës në botë. Ajo nuk ngurron aspak ta
Bukuroshja shqiptare "rrëmbën" kurorën e më të bukurës gjermane (FOTO LAJM) Arlinda Prenaj është bukuroshja me origjinë nga Kosova që ka fituar kurorën e Miss Grand Germany 2020. Ajo është shpa
Flet mjekja e parë shqiptare që mori vaksinën e Pfizer kundër koronavirusit Teksa pandemia vazhdon të infektojë miliona njerëz në mbarë globin dhe të marrë mijëra jetë çdo ditë, paralelisht në sht
E përfolur për format perfekte, deputetja shqiptare zbulon nëse i ka të pasmet plastike (FOTO LAJM) Mbrëmjen e te shtunes në emisionin “Shiko Kush LUAN” me autore dhe moderatore Luana Vjollcën një nga të ftuarat ishte ed
Rama gjen kohën të surprizojë këngëtaren, i dhuron pasaportën shqiptare Kryeministri Edi Rama i ka dhënë këngëtares me origjinë shqiptare, Anna Oxa pasaportën shqiptare. Edi Rama ka shkuar
Të arrestuar, drogë dhe 100 mijë euro: Goditet banda shqiptare në Belgjikë Policia federale gjyqësore në Belgjikë ka arrestuar anëtarët e një bande shqiptare të drogës. Gjatë kontrolleve nëpër
Ja si ishte sot aeroporti i Shkupit në pritje të emigrantëve shqiptarë Kështu sonte dukej aeroporti i Shkupit me shumë fluks familjarësh duke pritur me te dashurit e tyre qe po kthehen ne ven
"Të vriten shqiptarët", 6 efektivë të policisë në Angli e pësojnë keq Në një kohë kur në Angli dhe në të gjithë SHBA-në po bëhet një fushatë e fuqishme kundër dhunës policore, gjashtë oficer
"Nuk jetohet me 2 mijë euro", aktorja shqiptare sqaron deklaratën e bujshme Bukuroshja e ekranit Erza Ramuka, e cila u bë e njohur falë serialit ‘O sa mirë’, ka reaguar së fundmi në emisionin ‘Gla
Ngjela: Pse Rama pret me armiqësi Presidenten e Kosovës dhe me dashuri atë të Serbisë? Nga Spartak Ngjela Edhe pse shteti shqiptar, pas shumë përpjekjesh u formua i cunguar në 28 mijë kilometra katrorë, a
Iu bashkua ISIS-it kur ishte 15 vjeçe, vendimi që ka marrë Zvicra për vajzën shqiptare Në vitin 2014, vajza nga Winterthuri kishte udhëtuar me vëllain e saj atëherë 16-vjeçar në territorin e milicisë terrori
Domi nxjerr zbuluar qeverinë shqiptare për vaksinën anti COVID-19 Arban Domi, drejtor i Zhvillimit të vaksinës GeoVax në Atlanta të SHBA, thotë se është e pamundur që Shqipëria të nisë v
Nga dhuna tek skamja, gruaja e vetme në Vaun e Dejës bëhet me shtëpi te re në Shkodër Përpara disa javësh emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” publikoi historinë e Shaqe Markut, ajo jeton vetëm me djalin e
Mposhti COVID-19, 102-vjeçarja shqiptare zbulon sekretin e jetëgjatësisë së saj Ruke Dervishaj, 102-vjeçarja nga Isniqi i Deçanit ka kaluar koronavirusin pa përdorur ndonjë terapi. Ajo thotë se vir
EMRAT/ Dy të rinjtë shqiptarë kapen me 1 milion paund fermë kanabisi Dy të rinj shqiptarë janë vënë në pranga për vepren penale të kultivimit të drogës në një fermë kanabisi. Ferma, e ci
E tradhtoi fytyra, shqiptares i zbulohet çanta me mijëra paund në Kakavijë 34 mijë paund iu zbuluan një gruaje shqiptare e cila po tentonte që nga Greqia të futej në Shqipëri. Nisur nga fakti
COVID-19/ Aktorja e njohur shqiptare zbulon skandalin: Mjekja më kërkoi 70 mijë lekë për të bërë gjilpërën Marjana Kondi ka qenë e ftuar në emisionin “Historia ime” ku ka rrëfyer eksperiencën e saj që kaloi me Covid-19. Ajo tre
Shqiptarët nuk binden, vetëm sot mbi 400 të ndëshkuar për shkeljen e rregullave anti-Covid Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 426 qytetarë që
Drogë dhe armë, arrestohen dy shqiptarë në Janinë Dy shqiptarë janë arrestuar në afërsi të Meçovos në Janinë, pasi gjatë kontrollit të tyre janë kapur me 6 kg marijuanë,