999 rezultate për

shqiptare

U kapën 2.6 ton drogë, policia shqiptare: Erdhi nga Greqia me fruta-perime Policia shqiptare ka reaguar pas lajmit se në kufirin e Malit të Zi është ndaluar një kamion që vinte nga Shqipëria me 2
Do të arbitronte ndeshje në Ligën e Kampioneve, infektohet me Covid-19 Emanuela Rusta Gjyqtarja shqiptare Emanuela Ruste është infektuar me koronavirus. Arbitrja elbasanase rezultoi pozitive pas analiza
Rastësi e frikshme! Terroristi, viktima e heroi në Vjenë janë shqiptarë Në sulmin e mbrëmshëm që ndodhi në disa qendra të Vjenës së Austrisë, e që tronditi botën, kanë qenë të përfshirë tre sh
Sulmi terrorist në Vjenë, kjo është policja shqiptare që u përball në momentet e vështira Ka shkuar në pesë numri i personave që humbën jetën nga sulmi terrorist në Austri, por punën më të vështirë e kanë patur
80 milion pëlqime, njihuni me binjaket gjysmë shqiptare që bëjnë namin në TikTok (FOTO&VIDEO) Aisha dhe Azra Mian janë dy motra binjake me origjinë gjysmë-pakistaneze dhe gjysmë-shqiptare. Ato janë bërë të njohu
Gazetari austriak: Njëri nga terroristët në Vjenë është me origjinë shqiptare Gazetari austriak Florian Klenk ka bërë deklaratën e fortëq, se një nga sulmuesit terroristë në Vjenë është me origjinë
Marina nuk ja vari, Dj Snake "ngacmon" publikisht një tjetër moderatore shqiptare (FOTO LAJM) Pak ditë më parë bëri xhiron e rrjetit një koment i Dj Snake, i cili i komentoi Marina Vjollcës një emoji, që nëse do e
Soreca bëri thirrje për konsensus, përgjigjet Briseida Shehaj "Sa për ata, që bëjnë moral se nuk na dhimbset Shqipëria, duke iu "gëzuar" mosçeljes së negociatave, ka një recetë, hesh
Gjithë vëmendja te Halloween, si u maskuan VIP-at shqiptarë (FOTO LAJM) Halloween tashmë është kthyer në një festë vjetore që festohet çdo vit më 31 tetor. Kjo festë për herë të parë është
Njëri me dënim të përjetshëm, kapen dy shqiptarët e arratisur nga burgu në Greqi Dy shqiptarë janë vënë në pranga në Greqi, pasi ishin arratisur nga burgu. Në Selanik, në zonën e Neapolit është kapu
Dhjetëra dhi në majë të malit, Gerta që përloti shqiptarët fut "këmbët" në Kuvend (FOTO LAJM) Në 2017, fjalimi në Kuvend i Rigerta Lokut, ish-studente e Sapienzas e cila vendosi të rikthehej në Shqipëri për të gjet
19 vite më i ri, aktorja shqiptare flet për lidhjen me ish-futbollistin afrikan (VIDEO) Aktorja e njohur kosovare Adriana Matoshi është në një lidhje dashurie me ish-futbollistin e Feronikelit, Keith Groeneve
"Shqiptarët po sëmuren dhe po vdesin", Erion Dasho i kthehet ashpër Komsionin Teknik Nga Erion Dasho DOKTORË DHE POLITIKANË! Dje u mblodh komiteti i ekspertëve kundër COVID. Fatkeqësisht, në vend
Tragjike! Nëna shqiptare mbron me trup djalin nga tërmeti në Turqi (FOTO LAJM) Mes viktimave në Turqi, të shkaktuara nga tërmeti shkatërrimtar, ka edhe shtetas shqiptarë. Mes viktimave nga tërmeti
Kapet "mat" aktorja shqiptare, zbulohet lidhja me futbollistin afrikan (FOTO LAJM) Adriana Matoshi ka konfirmuar se është në një lidhje të re dashurie. Aktorja nga Kosova zbuloi romancën me futbollistin
Me pizhame apo nudo? Modelja shqiptare nuk i kursen detajet intime me partnerin (FOTO LAJM) Modelja e njohur, Kristina Baki, ka zbuluar se është në një lidhje dashurie. Por për disa kohë, bukuroshja ka vendosur q
Ju kujtohet mamaja e Elsës tek "Pallati 176"? Shihni si duket aktorja 33 vite pas komedisë (FOTO LAJM) “Pallati 176” ishte komedia më e famshme shqiptare e prodhuar në vitin 1986, me regjisorë Alfred Bualotin dhe Andon Qesa
Dhurata e oferta "të turpshme", këngëtaret që pranuan lidhjen me politikanët shqiptarë (FOTO LAJM) Të dashurat e deputetëve e ministrave kanë qenë në qendër të diskutimeve të politikës para pak kohësh. Aludimet për
Një princeshë shqiptare! Elia dhe Princ Leka prezantojnë për herë të parë Geraldinën (FOTO LAJM) Elia Zaharia Zogu ka reaguar vetëm pak ditë pasi u bë nënë e një vajze për herë të parë, duke falenderuar miqtë për urim
Rastet e shtuara me Covid-19, ndërpritet kampionati i futbollit në Maqedoninë e Veriut Situata epidemiologjike në Maqedoninë e Veriut mbetet e rënduar. Pandemia po përhapet përsëri me ritme të shpejta te