999 rezultate për

shqiptare

COVID-19/ Manastirliu u jep lajmin e mirë shqiptarëve që po kurohen në banesë:Rimbursim 100 përqind! Ministrja Manastirliu u ka dhënë një lajm të mirë shqiptarëve të infektuar me COVID-19 dhe që po kurohen në banesat e ty
"E kaluam Covid-19", këngëtarja shqiptare dhe familja e saj preken nga virusi (FOTO LAJM) Orgesa Zaimi ka treguar se gjithë familja e saj është infektuar me Covid-19, por fatmirësisht e kanë kaluar këtë situatë
Miss Globe 2020, më e bukura shqiptare: Si nisi xhelozi mes vajzave pas fitores (FOTO LAJM) 21-vjeçarja, Lorinda Kolgeci është shpallur fituese e “Miss Globe 2020”, ku përfaqësoi denjësisht vendin e saj. Mëng
Soni Malaj vihet në siklet: Të huajt apo shqiptarët më të mirë në s*ks (FOTO LAJM) Soni Malaj ishte e ftuar në "Why Not" me Roza Latin ku mes shumë historishë e lojrash nuk munguan as ato pyetjet "me spe
Basha sulmon sërish kryeministrin: Me Ramën jemi të fundit në çdo fushë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur mëngjesin e sotëm se me kryeministrin Edi Rama, Shqipëria ës
Puna nga shtëpia apo zyra, çfarë preferojnë shqiptarët pas pandemisë Puna nga shtëpia, që nisi si një opsion i detyruar nga karantina, tani është kthyer në një normalitet për disa kompani d
Mjeku i njohur: As 10% e shqiptarëve nuk e kanë kaluar Covid-19 Rektori i Universitetit të Mjekësisë, mjeku Arben Gjata, tha se as 10 përqind e popullsisë shqiptare nuk e ka kaluar kor
Duke parë nga ura, Rama u rrëfen shqiptarëve përse i duhet mandati i tretë Kryeministri Edi Rama ka publikuar një fotografi duke treguar arsyen përse dëshiron mandatin e tretë. Teksa sheh një
SIGAL UNIQA realizon për herë të parë librarinë audio të librave për shqiptarët anembanë botës Për herë të parë është realizuar një librari audio e librave shqiptarë dhe të huaj të përkthyer në Shqip, librari e cila
Të pandara, dy ish-velinat shqiptare bëjnë namin në rrjet (FOTO LAJM) U njohën në emsioninin investigativ "Fiks fare" dhe tshmë dy ish velinat janë bërë të pandara. Anisa Mukaj dhe Brisei
Me emisionin më të veçantë, aktorja e njohur shqiptare i futet moderimit (FOTO LAJM) Të gjithë e njohim si aktore, e cila ka bërë për vete publikun shqiptar me tipin e batutat e saj spontane. Mirëpo, An
Shqiptarët po ikin, kush janë qytetet që po braktisën më shumë Anketa e madhe e emigracionit, e zhvilluar vitin e kaluar nga INSTAT, në rreth 20 mijë familje në të gjithë vendin, ka g
2-vjeçari ka ujë në kokë, familja lutet për ndihmë: Na e shpëtoni! Stafi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi në qytetin e Gjirokastrës. Në çdo shtëpi që gazetarët shkojnë gjej
Qindra rrënjë kanabis në serë dhe 13 mijë euro në makinë, arrestohen tre shqiptarë Tre shqiptarë kanë përfunduar në pranga pasi u zbuluan se kishin krijuar një serë në një apartament në Quattordio, në pr
Modelja shqiptare që merr 1500 euro për një postim në Instagram (FOTO LAJM) Modelja Belinda Dragoti, e cila njihet për format e saj perfekte dhe fotot provokuese që hedh në Instagram, ka qenë e ft
Zaev pret Maqedoninë: Kështu fitohet kur bëhen bashkë maqedonas, shqiptarë e turq Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut, për herë të parë në historinë e saj arriti kualifikimin në kampionatin Evropian, pasi
Rama i bindur në të tijën: Në spitalet shqiptare nuk mungon asgjë, pse ikni jashtë Edhe pse qytetarët po hidhen duke u vetëvrarë nga spitalet COVID ndërsa të tjerë vdesin në trotuare pasi nuk marrin shër
PDIU për deklaratën e Vuçiç: Kambanë alarmi! Qeveria të ndërpresë çdo marrëveshje me Serbinë PDIU ka dënuar deklaratat e Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç i cili paralajmëronte një konflikt si ai mes Azerbajxhani
Të dënuar për dhjetëra krime, 21 shqiptarë dëbohen nga Britania 21 shtetas shqiptarë u dëbuan ditën e enjte nga Britania e Madhe, shkruan The Sun. Mes tyre kishte nga ata që merreshin
Do bëhet nënë për herë të dytë, këngëtarja shqiptare zbulon gjininë e bebit (FOTO LAJM) Rep-artistja e njohur shqiptare, Gjira Kajtazi është shtatzënë për herë të dytë. Përmes një fotografie të fundit në Inst