999 rezultate për

shqiptare

Dyshohet se gjenden trupa të shqiptarëve të vrarë, heshtje rreth varrezës së re masive në Serbi Zyrtarët serbë nuk i kanë kushtuar vëmendje as lajmit për zbulimin e një varreze të re masive në Serbi, ku besohet se gj
Mjekja shqiptare: Karantina rriti dëshirën për të zmadhuar gjoksin tek femrat shqiptare Klinikat e kirurgjisë plastike dhe estetike duket se nuk e njohin krizën e shkaktuar për shkak të pandemisë. Mjekja
Mjeku denoncon fshehjen e viktimave të Covid: 30 shqiptarë kanë hyrë me arkivol nga Rinasi Fshehja e numrit të viktimave nga Covid-19 ka hapur një debat të madh ditët e fundit. Mjeku imazherist, Renato Osmena
E para shqiptare në NATO, Yuri Kim uron Mimi Kodhelin Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka uruar deputeten socialiste Mimi Kodheli për zgjedhjen si zëvendëspresidente e Asa
Rekord! COVID-19 u merr jetën 19 shqiptarëve në 24 orët e fundit Një tjetër rekord viktimash nga COVID-19 është thyer në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se 744 persona re
Veshi fustanin e markës së saj, Donatella Versace surprizon këngëtaren shqiptare (VIDEO) Dua Lipa triumfoi në “American Music Awards”, e cila arritit të rrëmbejë çmimin për këngën më të mirë Pop/Rock “Don’t St
Shqiptarët nuk binden, sa veta u gjobitën për mosmbajtje të maskës Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 512 qytetarë që
FMN: Shqiptarët, populli më kursimtar në Ballkan Shqiptarët janë populli më kursimtar në Ballkanin Perëndimor. Të dhënat krahasuese nga Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN)
Gazetarja flet për vrasjen e 45 vjeçarit në Ekuador: Shkuan 1600 shqiptarë për dy vite Duke ju referuar vrasjes së 45 vjeçarit shqiptar Adriatik Tresa në Ekuador të premten e shkuar, gazetarja Fatjona Mjedin
Ekzekutimi i 25-vjeçarit në Greqi, dëmshpërblehet me 410 mijë euro familja shqiptare Gjykata greke ka vendosur paraditen e së hënës, të dëmshpërblejë me 410.000 euro familjen e Nikolla Todit ,25 vjeçari sh
E para shqiptare! Mimi Kodheli merr postin e rëndësishëm në NATO Ish-ministrja Mimi Kodheli ka marrë postin e rëndësishëm në NATO. Ditën e sotme në Seancën Plenare të datës 23 nëntor
E përplas dhe e lë në rrugë, humb jetën gruaja shqiptare Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali ku një grua shqiptare ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur në krahinën e Fer
Zhaku: Femrat shqiptare mund të jenë të virgjëra nga poshtë, por ku*vë nga lart "Ajo mund të jetë e virgjër nga poshtë, por mund të jetë kur*ë nga lart..." Inida Gjata, e njohur në publik me emrin
Ambasada gjermane lajmëron shqiptarët: Rihapen vizat Ambasada Gjermane në Tiranë ka njoftuar se nga dita e sotme është rihapur sektori i vizave dhe pasaportave, por numri i
Shqiptarët e pabindur! Gjobiten 1579 qytetarë për mosmbajtjen e maskës Vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për zbatimin e masave anticovid. Ndëshkohen me masë administrative 1579 qytetarë
Ishte bërë nënë për herë të tretë para disa javësh, vdes nëna shqiptare në Itali Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një grua e cila u bë nënë për herë të tretë pak javë më parë ka humbur jetën
Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore Ismet Peja, këngëtar i muzikës popullore shqiptare dhe asaj të vjetër qytetare, është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçar
"Sa melodi krijove, ike në heshtje shurdhuese": Mesazhi prekës i mbesës së regjisorit Fejzo E diela ishte ditë e trishtë për kinematografinë. Pas dy javësh përballjeje me koronavirusin, “kapedani” i filmit shqipt
Arrestohen 13 shqiptarë në Spanjë, akuzat për trafiqe Policia spanjolle ka shkatërruar një grup trafikantësh shqiptarë të cilët akuzohen për shpërndarje të lëndëve narkotike.
REZULTATET/ Nuk ka fitues në përballjen shqiptare, Shkëndija ruan vendin e parë Në ndeshjet e sotme të kampionatit të Maqedonisë së Veriut, binte në sy përballja mes dy ekipeve shqiptare, Shkëndija Te