999 rezultate për

shqiptar

Në kërkim për dhunë, arrestohet ish-burri i këngëtares së njohur shqiptare Mentor Hadërgjonaj, një nga personazhet e dikurshëm të dosjes “Kokaina”, një histori ndërkombëtare e antidrogës përgjatë
Një shqiptar nga Maqedonia dhe një nga Kosova i marin të moshuarës 15 mijë franga, u prezantuan si policë Zyrtarët kanë arritur ta marrin zarfin me rreth 15,000 franga, me rastin e kontrollimit të bërë të një kosovari 31 vjeça
Të burgosurit shqiptarë në Greqi: Jetojmë mes plehrave, pa bukë Dhjetëra të burgosur shqiptarë në Greqi ankohen për kushtet çnjerëzore që mbahen në qeli. Në redaksinë e emisionit “Fiks
Habit ish-deputeti shqiptar: Kur isha i vogël me jepte mamaja kanabis I ftuar në emisionin “ Shqipëria Live” për të diskutuar lidhur me legalizimin e kanabisit mjekësor, ish deputeti i PD-së
Paralajmërimi i SHBA-së për politikanët shqiptarë: Nuk duhet të presin! Ambasada e SHBA-së në Tiranë, duke cituar ambasadoren Yuri Kim, shprehet se ka ardhur koha që të gjithë udhëheqësit të t
Shqiptari lyen me benzinë 29 vjeçarin dhe tenton t’i vërë zjarrin Ngjarja ndodhi të shtunën e kaluar, kur shqiptari për shkak të një mosmarrëveshje që lindi brenda ambienteve të Caritasi
Nuk është më anëtare, SHMFSH akuzon rëndë FSHF-në: Veprim banditesk Një nga vendimet e marra ditën e djeshme në Asamblenë e Përgjithshme të FSHF-së ishte përjashtimi i Shoqatës Sportive të
Bëri bujë me bikini në mes të Tiranës, kush është gazetarja që bën namin në rrjet (FOTO LAJM) Sot bëri bujë një prej gazetareve shqiptare e cila në pamundësi për të vizituar plazhin në ditët e nxehta, vendosi të ra
STUDIMI/ Një në dy shqiptarë duan të ikin nga vendi (FOTO LAJM) Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim publikoi sot në Tiranë Sondazhin e Opinionit Publik mbi Besimin në Qeverisje.
Skuadrat shqiptare në ankth, "Times" zbulon 3 skenarët e UEFA-s për Kupat e Europës Në këtë moment ku gjithë kampionetet po shikojnë mundësinë e rikthimit në fushë, UEFA po shikon me kujdes edhe Kupat e E
Shkoi në jug gjatë fundjavës, gjobitet blogerja shqiptare (FOTO LAJM) Shumë personazhe të njohur shqiptarë u dyndën drejt bregdetit fundjavën që shkoi, duke thyér kështu rregullat e liridalj
E trishtë, koronavirusi ndan çiftin shqiptar në SHBA pas 55 vitesh bashkë Koronavirusi ndan çiftin shqiptar në SHBA që qëndruan bashkë për 55 vjet. Nagjija Gjidija, 72 vjeçe është një prej vi
Jeton në Shqipëri? Kush është Titi i rrezikshëm shqiptar pas të cilit qëndron grupi kriminal Personi që shikoni në foto, sipas mediave greke është drejtuesi i një bande grabitjesh e vendosur në një konvikt të vjet
Shkoi në Greqi për të mbledhur lulen që kushton 50 mijë euro një kg, arrestohet shqiptari Nuk ka fund plaçkitja e luleve aromatike dhe medicinale nga shqiptarët, të cilët kalojnë kufirin në mënyrë të paligjshme
Kumbulla refuzoi dy vite më parë Juventusin Marash Kumbulla është në listën e transferimeve të shumë skuadrave të mëdha europiane. “Corriere Dello Sport” që qën
15 mijë punëtorë shqiptarë në Greqi, kjo është dogana fillestare që do hapet Pasi Shqipëria dhe Greqia kanë arritur një marrëveshje për punësimin sezonal të shtetasve shqiptarë në sektorin e bujqës
Ministrja e Shëndetësisë jep lajmin e mirë për shqiptarët Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se sistemi shëndetësor do të vijojë hapjen graduale me protoko
Dalin pamjet, flota e Policisë së Shtetit pasurohet me 196 mjete (VIDEO) Ditën e sotme është prezantuar në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" flota e re e automjetëve të Policisë së Shtetit. M
Aksion si në filma, policia kap shqiptarin 30 kg kokainë Një i ri shqiptar është vënë në pranga nga policia italiane pas një ndjekje si në filma. Mediat italiane shkruajnë
Shqiptari habit policinë greke: Vodhi 130 mijë euro mall duke shpërndarë fletushka për COVID-19 Një shqiptar në Greqi kishte gjetur një mënyrë të pa dëgjuar më parë për të vjedhur banesa dhe për të mos rënë në sy.