999 rezultate për

shqiptar

Gjoni: PD është në krevat me PS, njëlloj sikur t'i urinosh në kokë shqiptarëve Deputeti i opozitës së re, Ralf Gjoni gjatë fjalës së tij në seancë plenare i ka bërë thirrje ligjvënësve që hapin lista
Dua Lipa apo Rita Ora, pasuria e cilës nga këngëtaret shqiptare vlerësohet më shumë (FOTO LAJM) Së fundmi është publikuar lista e Sunday Times Rich List që rendit këngëtarët më të rinj të pasur në Britani. Mes tyr
Çfarë po hanë shqiptarët?! Klientja denoncoi mallin e mykur, biznesmeni s’e lë të futet në market AKU duket se rrallëherë e bën siç duhet detyrën e saj dhe për këtë arsye njerëzit mbesin të pakënaqur dhe të rrezikuar n
Habit gazetarja shqiptare: Më ka mbetur në mendje ëndrra me Edi Ramën (VIDEO) Gazetarja kosovare Sasa Hoda ishte pasditen e sotme në një lidhje direkte për emisionin "Ftesë në 5". Gjatë intervistës
Kalo apel shqiptarëve: Bëni shumë kujdes Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo me një post në rrjetin social Facebook, u ben apel shqiptareve te mos e ulin as
Gjendet e pajetë shqiptarja 31 vjeçare brenda banesës së saj Një 31-vjeçare është gjetur e pajetë mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:00 në banesën e saj në Prishtinë. Rastin e ka k
EMRAT/ Vrau gruan në Itali, shqiptari dënohet me 30 vite burg Gjykata e Apelit e Bolonjës konfirmoi dënimin me 30 vjet burgim për shqiptarin Xhevdet Mehmeti, 58 vjeç, i cili goditi m
Murrizi sulmon ashpër PS-PD: Banda, shqiptarët të dalin e t’i marrin zvarrë! Deputeti Myslim Murrizi ka shpërthyer ndaj PD-PS, për pazar me reformën zgjedhore. Në studion e lajmeve, Murrizi tho
Shpërthen Mehdi Malkaj: Shqipërinë e mori Edi e i vu zjarr, po si s'të lodhi o shqiptar (VIDEO) Kalimi i Teatrit Kombëtar si pronë e Bashkisë Tiranë, ka mbledhur fuqishëm aktivistët dhe artistët në mbrojtje të kësaj
Ju skadon leja e qëndrimit? Ambasada shqiptare në Itali jep njoftimin me rëndësi Ambasada shqiptare në Itali njofton se lejet e qëndrimit të skaduara ose në skadim mbi qëndrimin afatshkurtër në Itali g
Ambasada në Athinë njoftim të rëndësishëm për emigrantët shqiptarë në Greqi Ambasada shqiptare në Athinë bën me dije se nga fillimi i javës së ardhshme do të rinisë puna për mijëra emigrantë shqip
EMRAT/ 200 mijë paund në valixhe, pamjet aksion si u vunë në pranga të rinjtë shqiptarë Një aksion si në filma ka ndodhur në Angli aty ku dy trafikantë shqiptarë janë vënë në pranga. Shtetasit Egli Hazizo
Këngëtarja shqiptare tregon sa paguhet në koncerte: Mezi e kapa veten (VIDEO) Blerina Matraku ka folur publikisht për pagesën në koncerte duke thënë se paguhet nga 800 deri në 1000 euro. “Unë mez
Tha se është Kylie Jenner shqiptare? Çfarë fshihet pas deklaratës së bujshme të Luanës (VIDEO) Kur Eric Tabach publikoi në YouTube një bisedë me Luana Vjollcën në Instagram, të gjithë e morëm si të mirëqenë faktin s
Ekzekutimi i bujshëm i shqiptarit në Londër, del për herë të parë në publik e shoqja (FOTO LAJM) Kanë kaluar disa muaj që nga ekzekutimi mafioz i shqiptarit, Flamur Beqiri në Londër. Debora Beqiri, bashkëshortja e
Serbia reagon pas deklaratave të Vjosa Osmanit për spastrim etnik në Luginë të Preshevës Pas deklarimeve të kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani rreth çështjes së shqiptarëve të Luginës së Preshevës
Deputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian pjesë e listës së 30 grave më frymëzuese Arba Kokalari është zgjedhur në listën e një prej 30 grave drejtuese më frymëzuese në Suedi sipas renditjes së Sweden’s
Shqiptarët e kanë bërë me kohë, si po i vaksinon SHBA mjekët për t'i shpëtuar COVID-19 Teksa po punohet për gjetjen e një vaksine që të ndalojë koronavirusin, shumë studime thonë se vaksina anti-tuberkulozit
"E mashtroi një shqiptar", nëna e studentes greke kërkon burgim të përjetshëm Së fundmi, mediat greke kanë risjellë në vëmendje një nga gjyqet më të bujshme të momentit në Greqi, ku mes protagonistë
Këngëtari shqiptar thyen karantinën, policia i shkon në shtëpi (VIDEO) Këngëtari shumë i dashur për publikun shqiptar dhe me një repertor këngësh shumë të njohura, Shkëlzen Jetishi ishte i ft