999 rezultate për

shqiptar

Punësimi në Greqi, punëtorët shqiptarë priten si heronj nga bizneset vendase Marreveshja e 1 majit mes dy shteteve fqinje për punësimin me procedura të përshpejtuara te deri në 10 mijë punëtorëve n
Shkencëtarja shqiptare në Angli jep lajmin shpresëdhënës: Vaksina dha provën e para pozitive! Pedagogia Detina Zalli ka dhënë lajme të mira nga grupi i Oxfordit i cili është drejt punimit për një vaksinë të COVID-1
Thyen karantinën me krenari? VIP-at shqiptar që e pranuan publikisht "rebelimin" (FOTO LAJM) Prej dy muajsh të gjithë po jetojnë një realitet ndryshe, për shkak të Covid-19. Disa kanë arritur të përshtaten me
Nga Cakaj te Spiropali, ministrat shqiptarë më pak të ndjekur në Instagram (FOTO LAJM) Të gjithë ministrat dhe ministret e qeverisë Rama, janë aktivë në rrjete sociale ku gjithësecili poston foto apo video t
Agon Amiga flet për herë të parë rreth përçarjeve me Babastars: Nuk flasim (FOTO LAJM) Reperi i njohur shqiptar Agon Amiga ka shpjeguar për herë të parë arsyet e largimit nga ‘Babastars’. I ftuar në emisioni
Komisionerja e KE-së apel institucioneve shqiptare për Teatrin: Dialog para vendimit Komisionerja e KE, Mariya Gabriel ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin për shembjen e Teatrit. Ajo u ka bërë apel
Mbajnë "kurorën", VIP-at shqiptar që nuk njihen pas ndërhyrjeve plastke (FOTO LAJM) Sot është e vështirë të gjesh një vajzë e cila del në ekran ose është super e ndjekur në rrjet e cila nuk ka kryer ndërh
Bleona Qereti feston ditëlindjen, e gjeni dot sa vjeç mbush "Diva" shqiptare (FOTO LAJM) Më shumë se 3 dekada në skenë dhe ajo s’ka ndërmend të ndalet. Bleona, artistja shqiptare që numëron me dhjetëra hite, p
Meda bëhet president i klubit të futbollit shqiptar (VIDEO) Këngëtari i njohur kosovar, Mehdin Pergjegjaj ‘Meda’, i është rikthyer përsëri futbolli kosovar. Ai është bërë president
Transportonin klandestinë, dy shqiptarë e dy të huaj përfundojnë në pranga 4 persona janë arrestuar në Tiranë, mes tyre edhe të huaj pasi akuzohen se kanë ndihmuar disa shtetas të kalojnë kufirin
Shqiptari në Japoni tregon pse ky shtet po e kalon shumë më lehtë pandeminë Shqiptari nga Kosova që jeton në Japoni, Mithat Haxhiislami, i njohur me nofkën Miki, ka thënë sot shteti japonez po e p
50 euro çadra?! Rama u jep lajmin e mirë shqiptarëve: Do të bëjmë plazh pa masa drastike Një ndër pyetjet më të shpeshta të bëra në këto kohë pandemie, ku është paralizuar cdo gjë, është nëse do të hapen plazh
Habit moderatori shqiptar: Jam poligam, mbaj disa lidhje njëkohësisht! Gazetari i njohur Bledi Strakosha ka bërë një rrëfim të rrallë për jetën e tij personale, ku është shprehur se është nat
Ua mori jetën natën e Vitit të Ri, çfarë po ndodh me shqiptarin që vrau vajzën dhe dhëndrin Shqiptari Osman Shaptafaj, i cili i mori jetën vajzës dhe dhëndrit të tij, ngjarje që tronditi Australinë më 31 dhjetor
Ndahet nga jeta në moshë të re mjeku i njohur shqiptar Ndahet nga jeta në moshë të re mjeku stomatolog, Arlind Lala. Ai u nda nga jeta në moshën 36-vjeçare, ndërsa lajmin e
9 kilogram kokainë në makinë, shqiptari tentoi t’i largohet policisë por bën aksident Policia italiane ka vënë në pranga një 32-vjeçar shqiptar, të cilit iu sekuestrua një sasi prej 9 kilogramë kokainë.
Habit këngëtari shqiptar: Nuk bëj jetë luksoze, e pi kafen tek lagjia Këngëtari Erik Lloshi është një ndër artistët më të njohur në vend. I pyetur në emisionin "Glamour Zone" në RTV ORA s
I mori jetën vajzës dhe dhëndrit, gjykata në Australi fal shqiptarin (FOTO LAJM) Gjykata në Australi ka shpallur të pafajshëm shqiptarin që jetonte në Melburn, i cili vrau vajzën dhe dhëndrin për shkak
Deputeti i opozitës kthen vëmendjen nga plaga e vjetër: Në Greqi kanë vdekur 38 shqiptarë për 2 vjet Deputeti i opozitës së re Kristaq Papa ka ngritur në mënyrë simbolike tre parrulla në Kuvend. Deputeti kërkon që sht
Rrëfimi i pazkontë i gazetarit shqiptar: Jam poligam, nuk mbaj dot vetëm një lidhje (VIDEO) Bledi Strakosha, është një nga figurat më të hershme të televizionit shqiptar me plotë 29 vite karrierë, por njëkohësish