999 rezultate për

shqiptar

Florian Marku: Truprojat e McGregor janë shqiptarë “Luftëtari” shqiptar që garon në kategorinë MMA (Artet Marciale të Kombinuara),Florian Marku, ishte një nga të ftuarit e
Dikur shqiptarët fluturonin me avion nga Tirana në Korçë (FOTO LAJM) Në vitin 1937, në Shqipëri operonte një kompani italiane fluturimi që quhej "Ala Littoria S.A." Kompania kryente fluturi
Ambasadorja Kim: SHBA 2 milion dollarë ndihmë për shëndetësinë shqiptare 2 milionë dollarë ndihma financiare ka ofruar SHBA për Shqipërinë në përballimin e pandemisë së covid-19. “Më shumë s
Vip-at heshtin, Emina Cunmulaj mesazh qeverisë shqiptare për Teatrin (FOTO LAJM) 17 Maj i këti viti u shndërrua në një ditë të dhimbshe për shqiptarët të cilëve u shembën Teatrin që e mbrojtën me fanat
S’përmbahet biznesmeni Elton Ilirjani: 25 deputetë shqiptarë janë biseksualë, ma kanë kërkuar mua (VIDEO) Biznesmeni Elton llirjani ka folur sot për temën që lidhej me sharjet dhe komentet fyese që vijnë nga politikanët për ko
Ekzektuan 27-vjeçarin, hetuesit britanikë publikojnë fotot e shqiptarëve Hetuesit britanikë kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve, të dyshuar për ekzekutimin e një shqiptari para një viti. G
Datat dhe oraret e fluturimeve për shqiptarët, nga 29 maji deri në 3 qershor Janë publikuar nga kompania “Air Albania” datat e reja te fluturimeve të riatdhesimeve nga dhe drejt Shqipërisë. tc-j
I mori jetën për 130 euro, zbardhen detaje nga vdekja tragjike e shqiptarit në Athinë Autoritetet greke kanë arrestuar sot një 34 vjeçar shqiptar, i akuzuar për vrasjen e shqiptarit 65 vjeçar 9 ditë më parë
"I ke lenë vajzat e tua në hije", Albëri Hadërgjonaj sfidon rininë (FOTO LAJM) Albërie Hadërgjonaj është këngëtarja shqiptare e cila ka shumë vite që është ndër fytyrat publike më të dashuar shqiptar
Telefonata anonime zbulon 76 vjeçarin shqiptar që ngacmonte s*ksualisht 4 mbesat e tij Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Selanik, ku një 76 vjeçar shqiptr është zbuluar se abuzonte seksualisht me 4 mbesat e
"Si të nesërmen e mortit", moderatorja shqiptare rrëfen takimin e dhimbshëm me Malkaj (FOTO LAJM) Shembja e godinës së Teatrit u shoqërua me protestë edhe ditë e djeshme. Aty ku nuk munguan qytetarë, aktivistë e ar
Vjen "era" hit, reperja shqiptare konfirmon bashkëpunimin me Encën (FOTO LAJM) Këngëtarja Enca Haxhia dhe reperja Rina Bala janë parë shpesh në shoqërinë e njëra-tjetrës. Dyshja janë mikesha të mira
Çudi shqiptare! Aksidenti me vdekje, prokuroria dhe ekspertët shpallin fajtor viktimën Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës manovrat e disa ekspertëve dhe Prokurorisë së Sarandës për të falsifikuar vendin
Nga të ruhen më parë shqiptarët? Makina e policisë prish kangjellat e hipën në trotuar (FOTO LAJM) Pavarësisht protestave që kanë thyer cdo masë të mundshme të vendosura nga qeveria, qoftë nga policia qoftë nga protestu
Dalin pamjet, reperi i njohur shqiptar merr pjesë në protestën e teatrit (VIDEO) Këngëtari Arkimed Lushaj i njohur si Stresi ka qenë në protestën e sotme për Teatrin. Reperi është parë duke marrë pj
Basha premton të mos i ndahet Ramës me protesta: Do t'a ketë fundin e shpejtë! Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se kudo që ka protesta, opozita do të jetë aty. Me premtimin se kudo që do ke
Berisha del mes protestës për teatrin: Duhet shpallur ditë zie! Pak më parë, protestës që po mbahet pas shembjes së teatrit i është bashkuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha. "Sot
Kafet dhe restorantet plot e përplot, shqiptarët i rikthehen jetës së dikurshme (FOTO LAJM) Pas më shumë se dy muaj mbyllur, sot janë hapurtë gjitha baret dhe restorantet, të cilat që prej mëngjesit janë mbushur
4600 euro një çantë, shpenzimet "marramendëse" të aktores shqiptare për veshjet (FOTO LAJM) Arta Elezaj është aktorja shumë tërheqëse që për publikun shqiptar u bë e njohur nëpërmjet shoë-t "Duplex", por eksperie
Sot protesta për shembjen e Teatrit, zbardhet porosia e Bashës Opozita e bashkuar do t’i bashkohet sot protestës së thirrur nga Aleanca për Teatrin në orën 16:30. Kreu i selisë blu