999 rezultate për

shqiptar

Yuri Kim: SPAK duhet të jetë gati për të dënuar zyrtarë të lartë Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka dhënë një intervistë për “Illyria”, ku ka folur rreth përpar
Talenti shqiptar Armando Broja thirret nga Lampard për te ekipi i parë i Chelsea Armando Broja është thirrur të stërvitet me ekipin e parë të Chelsea-t. Trajneri Frank Lampard i ka prioritet të rinjtë
E quajti Skënderbeun sllav, Paskal Milos kërkohet t'i hiqet nënshtetësia shqiptare (FOTO LAJM) Më 17 Janar të vitit 2018 që përkonte edhe me 613 vjetorin e ndarjes nga jeta të Gjergj Kastriotit Skënderbe, historiani
U bë "hero" i gjithë shqiptarëve, Pëllumb Pipero merr titullin e nderit Mjeku i njohur Pëllumb Pipero është kthyer në "heroin" e të gjithë shqiptarëve që nga shpërthimi i pandemisë së koronavi
Rama jep lajmin e mirë: Shtyhen sërish këstet e kredive për shqiptarët! Kryeministri Rama ka njoftuar shtyrjen për të dytën herë të afatit të shlyerjes së kredive për bizneset dhe individët që
"U shtanga", reperi shqiptar tregon si i dërgoi këngëtarja video erotike në mes të natës (VIDEO) Reperi i njohur Blazer ka treguar sesi një këngëtare i dërgoi video erotike gabimisht në telefon në orën 2 të natës.
Shpërthen Myslim Murrizi: Kur të ngrihen shqiptarët, '97-ta do ju duket mjaltë! "Nuk mund t’i mbani përjetësisht, ku të ngrihen shqiptaret do ju duket ’97 mjaltë, do harroni të merrni brekë e kanotier
Një ditëlindje ndryshe nga çdo vit, këngëtarja shqiptare surprizohet nga mikeshat (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Lori Kaçka ka festuar dje ditëlindjen e saj. Artistja është surprizuar nga miqtë
Qeveria Shqiptare pa transparencë, rrezikon integrimin e vëndit në BE Prof. Lisen Bashkurti Shqipërisë tashmë i janë hapur dyert nga Bashkimi Evropian për negociatat e antarësimit. Është
Iker Casillas surprizon gazetarin shqiptar, i riposton në 'Instagram' videon e djalit (FOTO & VIDEO) Ish-portieri legjendar i Real Madrid dhe i Spanjës Iker Casillas ka surprizuar gazetarin shqiptar, Glendi Tafaj. Tafaj k
Deklarata e fortë Myslim Murrizit: Shqiptarët të bëhen gati për një '97 të dytë në shtator! "Me atë që shoh unë, shtatori, tetori, kemi edhe janarin para se të vijnë zgjedhjet, mund të jetë edhe si ’97 ..." I
Lajm i mirë për shqiptarët! Njihen patentat me Turqinë Qeveria ka vensodur sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave për njohjen e ndërsjellë të patentave me Turqinë. "Në
Meta vlerëson me Titullin “Mjeshtër i Madh”, aktorin Kastriot Çaushi Presidenti i Republikës vlerësoi sot me Titullin “Mjeshtër i Madh” aktorin e shquar Kastriot Çaushi, i cili ka portreti
Nga Mc Kresha te Ledri, nis fushata e re kundër këngëve shqiptare ku femra trajtohet si objekt s*ksi (VIDEO) Sipas mediave kosovare, disa studentë të degës ‘Gazetari’ në Universitetin e Prishtinës kanë nisur një fushatë sensibili
Kushton sa një shtëpi, tulipani shqiptar përzgjidhet në listën e rrallë të botës Këta tulipanë janë autoktonë shqiptarë, të rrallë në natyrë dhe me ngjyrë të verdhë dhe të kuqe. Në shekullin 17 kur tul
"Shkërrmoqet" banda shqiptaro-italiane, arrestohen 9 persona, mes tyre edhe shqiptarë (VIDEO) Antimafia Italiane e Leçes në bashkëpunim me Guardia Di Finanza e Brindizit kanë përfunduar me sukses operacionit të ko
As test e as tampon, shqiptari zbulon kameran që dallon të infektuarit me koronavirus (FOTO LAJM) Nuk janë të pakta fushat në të cilat shqiptarët kanë korrur sukses nëpër botë. Së fundmi një shqiptar nga Maqedonia, Haz
Can Yaman nuk e harron origjinën, aktori përshëndet Shqipërinë (FOTO LAJM) E shohim në telenovela turke, por ai është me origjinë shqiptare. Aktori Xhan Jaman u bë i famshëm në vendin tonë me rol
Lazio reagon pas lajmeve se Strakosha është prekur nga covid-19: Janë të rreme Ditën e djeshme nëpër media ka qarkulluar lajmi se gardiani shqiptar i Lazios, Thomas Strakosha është i prekur nga koron
Vetëvendosje, parti në Shqipëri? Albin Kurti ka një mesazh për shqiptarët Të shumta janë zërat që flasin për një shndërrim të organizatës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë në një parti politike