999 rezultate për

shqiperi

Besnik Muçi zgjidhet i pari anëtar i Kushtetueses, betohet para Metës Në Institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si d
Basha: Rama puthet me Mogherinin e thotë plastë armiku Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një konferencë për mediat deklaroi se Edi Rama vazhdon propagandën e tij,
Rama-gazetares: Kur mjekra ime të bëhet më e gjatë se flokët e tua do futemi në BE! "Kur do të futet Shqipëria në BE"? Kryeministri Edi Rama ditën e sotme foli rreth përgjigjes negative që mori Shqipë
"Ka një problem në këtë vend...": Zbardhet argumenti kryesor pse Franca tha "JO" për Shqipërinë Franca ishte zëri kryesor kundër hapjes së negociatatave për Shqipërinë. Në konferencën e ditës së sotme presidenti Macr
Rama flet pas disfatës së negociatave, qytetarët: Jep dorëheqjen! Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat po flet në lidhje me përgjigjen negative që mori sot Shqipëria për hap
Përballë Francës, cili është shteti që i doli në krah Shqipërisë për negociatat Ditën e sotme Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mori "JO" nga BE për hapjen e negociatave. Ky lajm i keq ka shqetësua
Mori "JO" nga BE, Rama njofton konferencë për mediat Ditën e sotme Shqipëria mori refuzimin e radhës nga BE për të nisur negociatat. Pavarësisht shpresës që ekzistonte,
Tusk mesazh Shqipërisë: Mos u dorëzoni Bllokimi i negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një veprim i gabuar, deklaroi sot pre
Macron nuk lë dyshime: Nuk ka negociata për Shqipërinë dhe Maqedoninë Presidenti i Francës, Macron ka konfirmuar qendrimin e vendit të tij për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqed
Merkel shpreh dëshpërimin: Duhej një marrëveshje për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se është dëshpëruese që vendet e BE nuk gjetën një marrëveshje për të hapur negoci
Reagon ashpër ish-kryeministri suedez: Si do të zgjidhet lëmshi nga mos hapja e negociatave? Tashmë është e konfirmuar edhe nga Komisioneri për Zgjerimin: BE nuk do të hapë negociatat për Shqipërinë. kjo ka sh
Eurodeputetja flet ashpër: Si mund të hapim negociatat me Shqipërinë? E keni seriozisht?! Duket se shpresat për të hapur negociatata janë venitur plotësisht. Ka qenë Eurodeputetja franceze Nathalie Loiseau,
Arratisja që alarmoi Shqipërinë, si "thyen" burgun Gëzim Toma dhe grupi i Admir Tafilit Gëzim Toma ka tentuar sërish që të fitojë lirinë, ndërkohë që e kishte gëzuar atë disa kohë kur doli me gjashtë të tjerë
Kryeministri holandez kërkon ndarjen e Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut Aspiratat e BE-së për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë duhet të presin. Drejtuesit e BE mesnatën e kaluar në një debat
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare Vedat Muriqi është një ndër futbollistët më të dalluar të momentit te përfaqësuesja e Kosovës. Bomberi i Fenerbahçes, ka
Kryeministri i Holandës: Shqipëria, "JO" e madhe "Për Shqipërinë është një 'JO' e qartë." Kryeministri i Holandës, Mark Rutte deklaron se do të votojë kundër hapjes
Ngjela sfidon Francën për negociatat: I vogli Macron nuk i bën dot gjë Shqipërisë Avokati i njohur Spartak Ngjela shprehet se Franca nuk i bën më dot gjë Shqipërisë. Ngjela shkruan se Shqipëria sot ë
Franca "JO", shansi i vetëm për Shqipërinë është Finlanda Vetoja e Francës po bllokon fillimin e negociatave të pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, duke vënë në
Rama i prerë: Shqipëria nuk shkon në zgjedhje të parakohshme, nëse nuk hapen negociatat A do të jepte dorëheqjen nëse Shqipëria nuk merr vendim pro hapjes së negociatave? Ndryshe nga Zaev, kryeministri Edi
Habit Tsipras: Negociatat me Shqipërinë duhen hapur! Ish-kryeministri Tsipras ka theksuar se “dështimi për të hapur negociatat e pranimit me Maqedoninë Veriore dëmton shumë