999 rezultate për

shqipe

QINDRA TË VRARË/ Emrat dhe qytetet, bandat kriminale më të rrezikshme në Shqipëri (FOTO LAJM) Mbi ta rëndojnë akuzat më të rënda, vrasje, grabitje, përdhunime, trafik droge, armësh e qenie njerëzore deri dhe terror
Debati për Bushatin, Osmani i përgjigjet Nikollovskit Zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bujar Osmani i është përgjigjur akuzave të nënkryetarit të VMRO-DPMNE-së, Aleksa
Shifra zyrtare: Sulmi i Ramës ndaj Bechetit do t'i kushtojë shqiptarëve 110 milion euro Del zyrtarisht shifra që duhet të paguajë Shqipëria ndaj biznesmenit italian, Françesko Beketi. Portali i specializuar,
INTERVISTA/ Rama: Si e shoh veten dhe Shqipërinë në 1 korrik (VIDEO) Shqipërisë i është dhënë një afat tjetër për të hapur bisedimet me Bashkimin Europian, në muajin tetor, por miqtë e avok
Reagon PD: Nuk do të ketë paqe në Shqipëri Ish-deputeti Edi Paloka ka reaguar lidhur me situatën mjaft të ndezur në vend duke thënë se me edi Ramën kryeministër, n
Në Shqipëri vjen jahti 250 milion dollarë (FOTO LAJM) Një jaht luksoz është fotografuar në detin Jon të qytetit të Sarandës. Jahti ‘Al Raya’, vlera e të cilit është 250 milio
INVESTIGIMI/ Bandat e drogës në Angli rekrutojnë djem nga veriu i Shqipërisë Bandat shqiptare të krimit po dominojnë tregun e kokainës në Britani, duke u mbështetur tek emigrantë të paligjshëm nga
Ylli Rakipi: Berisha kishte probleme, por nuk mbante kriminelë në zyrë si Rama Gazetari Ylli Rakipi, në emisionin “I ftuari” të Endri Xhafos, në A2 CNN, bëri një analizë të shkurtër të dallimit, sipa
PRAPASKENAT/ Nuk morëm negociatat: Kush votoi kundër dhe pro Shqipërisë Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të kenë ende durim. Në tetor ministrat përkatës të BE-së mund të vendosin për
DW nxjerr prapaskenat: Këto janë vendet që votuan kundër Shqipërisë për hapjen e negociatave Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të kenë ende durim. Në tetor ministrat përkatës të BE-së mund të vendosin për
Basha: Shqipëria sot mori lajmin e hidhur Kryetari i PD-së në një dalje urgjente për median i bëri thirrje shqiptarëve të mos gënjehen nga propaganda e Edi Ramës
BE bën thirrje të ndërmerren hapa ndaj azilkërkuesve Delegacioni i BE në Tiranë ka reaguar pas debatit të krijuar dhe zhurmës nga deklaratat e Komisionerit të Bashkimit Evro
PD: Europianët nuk pranojnë në familje një hajdut votash si Edi Rama Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar me anë të një postimi në Facebook lidhur me shtyrjen e negoc
Soreca thirrje për dialog mes partive: "Nuk ka kohë për të humbur" Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka reaguar menjëherë lidhur me deklaratën të dhënë përshtyp nga Këshilli
BE jep lajmin pozitiv për negociatat e Maqedonisë së Veriut Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, në një deklaratë për mediat tha se negociatat me Shqipërinë mund të sh
Rama e konfirmon: S'ka negociata as në qershor e as në shtator Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, në një deklaratë për mediat tha se negociatat me Shqipërinë mund të sh
Veprimi i Nevinës që i vendos vulën lidhjes së modoles me futbollistin e Kombëtares (FOTO LAJM) Ka tash e një kohë që dyshohet mbi një lidhje të futbollistit kosovar Eros Grezda dhe prezantueses bukuroshe nga Shqipër
Armë dhe drogë, arrestohen 3 shqiptarë sapo mbërrijnë në Itali Policia e aeroportit Orio Al Serio ka vënë në pranga tre shtetas shqiptar. Mediat e huaja bëjnë me dije se të arrestu
BE: Negociatat me Shqipërinë nuk do të hapen as në vjeshtë Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, ka pranuar se kriza politike në Shqipëri ka ndikuar te disa prej vende
Nuk ka datë për negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë Ministrat e Jashtëm të BE pritet të nxjerrin vetëm një deklaratë për rëndësinë strategjike të Ballkanit për Evropën e nu