999 rezultate për

shqipe

Tjetër tërmet godet Shqipërinë, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Nje tjeter lekundje termeti eshte regjistruar pas mesantes se mbremshme. IGJEUM raporton se ka regjistruar nje termet me
Del raporti i parlamentit gjerman për kushtet e Shqipërisë Bundestagu miratoi të enjten, 26 shtator 2019, në një debat gjysmë ore, me propozim të dy grupeve parlamentare të koalic
Mbërrijnë në Shqipëri ndihmat e para të BE-së për të dëmtuarit e tërmetit Mbërrijnë në Shqipëri ndihmat e parë të Bashkimit Evropian për familjet e prekura nga tërmeti i 21 shtatorit. Pas aktivi
Holanda sërish "JO" Shqipërisë, Ministri Stef Blok i vendosur: Negociata kur të plotësohen kushtet Holanda pritet të vendos sërish voton për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Edhe pse Gjermania d
Iku nga Shqipëria si i paaftë, balerini i njohur fiton postin e rëndësishëm në Kroaci (FOTO LAJM) Balerini i njohur shqiptar Ilir Kerni është emëruar drejtor i baletit në teatrin Kombëtar në Split të Kroacisë. Lajm
Të gjithë po armatosen në Ballkan, vetëm Shqipëria dhe Kosova jo A ka garë armatimi mes shteteve të Ballkanit apo vetëm po modernizojnë kapacitete ushtarake, apo po përshtaten shtetet a
DW: Shenja dialogu në Shqipëri, Basha gati të ulet me Ramën Pas vendimit të Bundestagut për Shqipërinë, presidenti Ilir Meta e quan urgjente zgjidhjen e krizës së thellë politike.
110 kilogram kokainë: Loja e policisë greke, e lanë të hynte në Shqipëri Gjatë operacionit të anitidrogës në portin e Durrësit janë gjetur dy ngarkesa me Kokainë. Referuar dosjes së policisë
Hahn vlerëson votimin e Bundestagut për Maqedoninë Eurokomisioneri Johanes Hahn ka reaguar menjëherë pas votimit pozitiv të Bundestagut gjerman për hapjen e negociatave me
Tabaku: Fati Shqipërisë është Europa! Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, ka reaguar sot përsa i përket vendimit të Bundestagut, lidhur me kush
Nga "koka e Tahirit" në datën për Maqedoninë e Veriut, çfarë u fol dje në Bundestagun gjerman Bundestagu miratoi të enjten, 26 shtator 2019, në një debat gjysmë ore, me propozim të dy grupeve parlamentare të koalic
Të rinjtë sytë larg Shqipërisë, 285 mijë shqiptarë planifikojnë të largohen Sipas një anketë të fonacionit gjerman Friedrich Ebert për Edukimin e të rinjve në Europën Juglindore që u publikua këto
"Ikën tironsit", kush kryeson listën e "qejflinjve" të Shqipërisë (FOTO LAJM) Korça e serenatave, lakrorit, kërnackave, shëtitjeve në mbrëmje është kthyer vitet e fundit në një tërheqje turistike pë
Meta reagon pas vendimit të Bundestagut për negociatat: Duhet reflektim real Pak pas vendimit të Bundestagut Gjerman që votoi hapjen e negociatave me Shqipërinë ka reaguar edhe presidenti Ilir Meta
Bundestagu gjerman voton "pro" hapjes së negociatave me Shqipërinë Mbëmjen e sotme ligjvënësit gjermanë kanë votuar për kërkesën e paraqitur nga deputetët e kolaicionit CDU/CSU si dhe të
Dënimi i Tahirit diskutohet në parlamentin gjerman, deputeti: Nuk na hidhni dot hi syve me atë dënim Peter Beyer përfaqesues i CDU/ CSU në fjalën e tij në Bundestag për Shqipërinë dhe Maqedonine e veriut foli edhe për çës
Hapja e negociatave, Bundestagu gjerman nis diskutimet prej 45 minutash Pak minuta e ndajnë Shqipërinë nga vendimi i Bundestagut për hapjen ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian. Pas Rez
Zyrtarja e CDU/CSU: Në Shqipëri situata e brendshme jo demokratike Në një intrvistë ekskluzive për Deutsche Ëellen, nënkryetarja e grupit Parlamentar, CDU/CSU, Katja Leikert, thotë, se Bu
Tre qëndrimet për negociatat me Shqipërinë, çfarë pritet të ndodhë në Bundestagun gjerman Ndryshe nga Maqedonia e Veriut për të cilën ka vetëm një rekomandim për qeverinë federale që të miratojë hapjen e negoci
Janë kanceroze: Ndalohen ilaçet që përdoren gjerësisht edhe në Shqipëri Medikamentet që kanë përmbajtje të molekulës “ranitidinë” si Zantac, janë cilësuar kancerogjene dhe të dëmshme për shënd