Haradinaj jep dorëheqje, e fton Haga si të dyshuar
999 rezultate për

shqipe

Lindi në Kore dhe u rrit në Guam: Kush është ambasadorja e re amerikane në Shqipëri Presidenti Donald Trump njoftoi synimin për të emëruar zonjën Yuri Kim nga Guami si ambasadore e jashtëzakonshme dhe fuq
Shqipëria në kaos para zgjedhjeve: Komandot blindojnë ambasadat (FOTO LAJM) Me dhjetra komando janë parë këtë të shtunë në hyrje të bllokut të ambasadave në Tiranë, si një masë përforcuese për rua
Rudina Hajdari sulmon Ramën dhe Bashën: Mos i mbështesni politikanët që s’i shërbejnë vendit Deputetja Rudina Hajdari ka dalë sot para mediave nga Kryesia e Kuvendit, ku iu ka bërë thirrje shqiptarëve të distancoh
2 tërmete të fuqishme trondisin Shqipërinë Dita e sotme ka rikthyer tërmetet në qarkun e Korçës. Vetëm pak minuta më parë janë ndjerë dy lëkundje të njëpasnjës
Buzhala: Ramës i duhen të vrarë këto ditë Gazetari Berat Buzhala me një shënim në “Facebook” teksa komenton situatën politike në Shqipëri thekson se eksponentët e
Ministri tregon nëse Kosova do të vendosë taksë në rrugë siç bëri Shqipëria Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka mohuar të ketë në plan për t’i vënë masë mbrojtëse apo reciprocitet Shqipërisë.
OSBE thirrje për 30 Qershorin: Procesi zgjedhor të jetë paqësor Krerët e OSBE 2 ditë para zgjedhjeve të 30 Qershorit, u kanë bërë thirrje palëve politike të vetëpërmbahen dhe të respek
Media amerikane: Rasti i Shqipërisë, kush po e drejton politikën e jashtme të SHBA Nga Todd Wood, botuar në The Washington Times Kemi shkruar shpesh për “Never Trumpers” (Kurrë Trumpistë-t) në
OSBE: Palët duhet të vetëpërmbahen dhe të hyjnë në dialog Liderët e OSBE-së kanë reaguar në lidhje me krizën politike në Shqipëri duke u deklaruar se palët duhet të vetëpërmbahen
Kriza politike në Shqipëri, përfaqësuesi politik i Washingtonit deklaratë urgjente Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Eliot L. Engel, ka reaguar lidhur me
Futbollisti i Kombëtares refuzon të votojë, jep mesazh për gjithë shqiptarët (FOTO LAJM) Vendi momentalisht është ngërthyer nga kauza e zgjedheve vendore, që do të mbahen të dielën. Debatet e forta mes politak
Zyrtari i lartë i KiE: Reflektoni, nuk ka demokraci pa opozitën dhe pa Gjykatë Kushtetuese Senatori Manuel Vescovi, njëherësh edhe zëvendës/president i delegacionit italian të Këshillit të Evropës, i ka bërë ape
Rama nuk kursehet për ish-deputetin e PD: Ai veshgjati! Injoranti! Kryeministri Edi Rama nuk kurseu epitetet e shumta ndaj ish-deputetit të Partisë Demokratike në Elbasan, Aurel Bylybashi
REL: Gjendja në Shqipëri në një qorrsokak (VIDEO) Shqipëria ndodhet e zhytur në një krizë politike dhe institucionale. Partitë opozitare, Partia Demokratike dhe Lëvizja S
Kriza politike në Shqipëri, Meta bisedë telefonike me zv.kryeministrin e Italisë (VIDEO) Ministri i Brendshëm por njëkohësisht edhe zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka folur ditën e sotme për situatën
DW: "Paqartësi në zgjedhje", Këshilli i Europës anullon vëzhgimin e zgjedhjeve lokale Këshilli i Evropës flet për paqartësi për organizimin e zgjedhjeve e mungesë sigurie. Kryetari i PD, Lulëzim Basha e she
Gent Cakaj del dhe mohon zërat për tërheqjen e KE-së nga zgjedhjet Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj, ka deklaruar së fundmi se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të vëzhguar zgje
Basha: Votimet janë nul, tentativë e Ramës për grusht shteti Ashtu sikundër u raportua më herët, Krey i opozitës Lulzim Basha mbajti njjë konferencë për media teksa foli lidhur me g
Dalin përgjigjet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka publikuar sot rezultatet e provimit të gjuhës shqipe dhe letërsisë për “Maturën S
Aleanca për mbrojtjen e demokracisë Berat, thirrje Metës: Shpall zgjedhjet e parakohshme parlamentare Si një ndër strukturat e krijuara nga PD në të gjitha qytetet e vendit, Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë në Berat, i